platforma politica

De toate pentru toţi
eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

platforma politica

Post by eugenflorinmanea »

Nu stiu care sunt preferintele politice ale fiecaruia si nici nu ma intereseaza...dar ma gandesc ca un om informat este un om puternic.
Platforma politica a unuia dintre cei mai puternici candidati prevede pastrarea cotei unice de impozitare doar pentru agentii economici

http://www.capital.ro/programul-de-viit ... 5-ani.html

Eu sincer care mi-am tocit coatele 19 ani pe bancile scolii si am un salariu decent- ma tem de acest impozit progresiv.
SAAB 9-5

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: platforma politica

Post by quelloo »

nu e ca si cum ar fi vreo agenda ascunsa a ponticului chestia cu progresivul.
tot trag sperante ca nu iese idiotu dar, din pacate destula lume afectata de masurile astea nu prea da pe la vot si lasa cale libera mizeriilor :(

sper totusi ca presiunea mediului de afaceri o sa amane progresivul asta cel putin pana inainte de urmatoarele alegeri parlamentare.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: platforma politica

Post by eugenflorinmanea »

Tocmai de aceea trebuie mediatizata treaba- cine nu merge la vot sa isi asume ca va avea o scadere de salariu cu minim 20%.(ma refer la clasa medie care a invatat carte si are un job OK platit la alb)
SAAB 9-5

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: platforma politica

Post by bogdan241 »

Daca nu te intereseaza orientarile noastre politice de ce deschizi subiectul pe forumul asta? Politica e o curva. Promovezi aici prostitutia?

In alta ordine de idei...pe mine nu ma intereseaza cine iese...toti vor ciolanu, toti sunt in cardasie. Cum zicea un tip, noi suntem "pulimea"....
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: platforma politica

Post by eugenflorinmanea »

Este nu te contrazic..dar odata la 4 ani trebuie sa facem si 'the dirty work' - o datoram celor care au murit in 89
SAAB 9-5

Post Reply

Return to “Cafenea”