Sugestii pentru ClubKia

De toate pentru toţi
User avatar
Mos2Fet
Posts: 36
Joined: 17 Feb 2023, 09:23
Auto: Ceed 1.5L 7DCT GT-Line
Location: undeva in Balcani

Sugestii pentru ClubKia

Post by Mos2Fet »

Salutari,
in primul rand felicitari pentru cine a infiintat clubkia. Eu sunt membru circa e un an, pentru ca am schimbat chevrolet, opel si dacia pe kia.
Dar constat ca cea mai citita sectiune este Cafenea. Si parca cea ma ne-citita este Ceed, Ceed3 unde am postat si eu deoarece am cumparat un ceed in 2023. Poate sunt subiectiv, sau poate nu sunt de interes intrebarile/problemele ridicate de mine. Sau poate Ceed nu mai este asa popular precum e Sportage.

Ca si sugestie pe viitor, ar fi o re-organizare a forumului, mai putine sectiuni, as vrea sa fie organizat mai mult dupa modele+generatii (ceed 1, 2 ,3 , la sportage la fel, s-ar putea include si Stonic si Niro), mai putine generalitati, iar sectiunea cu Service si Dealer mi se pare inutil, nu se posteaza nimic acolo sau la Replies vad 0 ceea ce nu e prea ok.

Inteleg ca anunturile umanitare sunt de interes, dar ar trebui o sectiune separata!
Si nu numai "PRIMUL SPITAL de Oncologie și Radioterapie pentru Copii" exista. Mai ales ca linkurile nu functioneaza "404 This page could not be found." De exemplu as pune si eu un link cu o alta asociatie pentru copii bolnavi care ar merita sustinuta, Sau un formular pentru cine vrea sa doneze din impozit catre Smurd/ Pompieri - si asta consider la fel daca nu si mai important pentru toti si mai ales ca suntem Soferi deci ei ne pot salva viata!

Mi-ar placea sa mai vad o procedura, cum se poate lua legatura cu fabrica??? (ca tot suntem cetateni Europeni cu drepturi)
(sa trimit nemultumirile si catre ei, avand in vedere ca Importatorul inca nu mi-au raspuns la emailuri. (De exemplu ce e cu zgomotul din podeaua sub scaunul din dreapta,se comporta ciudat algoritmul start stop, disconcordanta intre ce scrie in manual si cum apare martorul airbag, cablajele electrice (mufele) ne-uniforme, si multitudinea de benzi izolatoare si plastice care se dezlipesc si pica din compartimentul motor de cate ori o deschid, (scuzati-ma dar mi se pare chiar periculos, sper sa nu ia foc sau sa se topeasca vre-o bucata de ceva sub capota), sunetul de fosnit/frecus (ruliul masinii) care difera total de masinile noi de la alte marci, economiile de capse la centurile de siguranta (e la sofer dar la pasageri e cusut, si mai mult: in spate im mijloc nici macar nu au cusut, au folosit un elastic de legat borcane) la o masina aproape full options foarte scumpa.

Asa in prag de sarbatori, va doresc Sanatate si La multi ani, si multi km fara evenimente, si sa va bucurati de KIA-ul vostru!
Cu stima, M.F.

Return to “Cafenea”