Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

De toate pentru toţi

Bogdanescu78
Posts: 46
Joined: 17 Jan 2008, 00:54
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by Bogdanescu78 »

Ce masina tare avem: soferita n-a patit nimic si-n plus masina a fost scoasa de pe sine cu ajutorul ... propriului motor :lol:
KIA Cee'd 1.4 GSL LX MT + ceva optionale, DAKAR YELLOW

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by catalin »

Tare nene ce sa mai vorbim, asta e KIA frate nu gluma de masina.
Golf 7 1.5 Tsi

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by misuspita »

Si fata la fel de tare!!! Auzi, sa se aplece dupa telefon in timp ce era pe calea ferata... :mrgreen: Cred ca a mancat o oala de rahat cand era mica, daca a scapat de tren. Plus ca a tarat-o 200 de metri. Belea...
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by catalin »

Da frate dar cum de nu sa rasturnat masina,oricum mare har a mai avut fata asta de a scapat,Domnul o iubeste mult.
Golf 7 1.5 Tsi

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by florin-adrian »

Pai a avut noroc ca nu a avut viteza locomotiva. Locomotiva era a unui operator privat, GFR si poate era cu un marfar ceva si nu avea viteza. Daca era cu un IC sau ceva mai rapid, sigur nu mai era in viata, acuma depinde si de restrictia dupa respectiva sectiune.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by aktymel »

ce tare !!! o roata rupta si un pic sifonata tabla :)) =D> Din ce am inteles eu din reportaj mecanicul de locomotiva a observat si a franat, presupun ca nu a fost in viteza mare acel impact ! oricum Tare masina .. si mai tare gagica :))
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by shpid3r »

da, si eu pun pe seama vitezei mici faptul ca airbagurile laterale nu s-au declansat...
stim cu totii ce face un tren unui tir... avem noi kiutze frumoase, dar si un tanc e spulberat de tren :)
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

burciu_19
Posts: 77
Joined: 02 Oct 2008, 19:09
Auto:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by burciu_19 »

aaaaaaaaaaa ceed-ulik implicat in accident si dat la tv nu-i bine ceed-ulik trebe sa apara numa la emisiuni dedicate special masinilor de clasa si la saloane imi pare rau pt domnisoara ca a patit-o si ma bucur ca , a , avut in dotare un ceed-ulik si a scapat teafara si nevatamata =D> felicitari pt masina si [-X nu se face asa ceva pe sina de tren. Ciusi
pro-ceed

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by ady85btz »

nu se observa airbagurile laterale sarite ...sau poate nu le vad eu
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by serdimi »

Hai nu mai tot laudati fetita atata!Mai degraba voi prieteni din Constanta,daca o depistati,luati-o in club si certati-o.Eu,avand aceeasi meserie ca si nenea din clipul video,dar la trenuri de calatori,am trei evenimenta la activ de acest gen,dar nu au avut toti acelasi noroc ca si constanteanca.Va spun ca nu e deloc placut! E chiar nasol si sufera si familia ta de acasa (vreo cateva zile esti apatic),de la serviciu nu te lasa liber sa-ti revii,la politie dai o gramada de declaratii,iar a doua zi...din nou la drum! Concluzie:TRENUL NU F***,TRENUL LOVESTE!!!
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

cos
Posts: 21
Joined: 17 Dec 2008, 13:24
Auto:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by cos »

vorbea la telefon? ma rog... se poate ! bine ca nu-si faceam manichiura sau alte alea ! s-au mai vazut cazuri !

Alexboss87
Posts: 122
Joined: 27 Mar 2008, 14:30
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by Alexboss87 »

Trist...bine ca a scapat acu` sa se calugareasca vreo juma` de an ca a 2-a sansa n-o mai primeste :twisted: ...imi vine sa-mi cumpar un Colt....de 9 mm :evil: atunci cand vad cum se arunca in Romania cu permise in stanga si-n dreapta unor inconstienti/indolenti....pentru ce?pt o bere/zi timp de 1 an... #-o

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by spdblue »

Pacat ca se intampla astfel de evenimente. Masina se pare ca a rezistat mai mult decat bine impactului. Cortina laterala nu s-a deschis, sper sa nu gresesc. Bine ca fata nu a intrat in alt participant la trafic.
Eu am evitat cel putin 3 coliziuni crunte, la volanul masinilor evitate se aflau cetateni care vorbeau la telefon...trist sa-ti puna altul viata in pericol.
Daca luam partea buna, cee''d-ul are "viata in el". Bine ca nu s-a intamplat o catastrofa.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Locomotiva vs. Kia cee'd - pe bune

Post by scubli »

Intradevar o stire uimitoare. Rar se intampla ca cineva sa scape cu viata din asa ceva, ce sa spun ca a scos masina pe roti de acolo ?! Asta da noroc, ma bucur ca nu a patit nimic soferita, dar trebuie sa acorde ceva mai multa atentie data viitoare.

Post Reply

Return to “Cafenea”