Votati CEED la competitia Masina anului - Auto Mondial !!!

De toate pentru toţi
lookas
Posts: 71
Joined: 21 Nov 2007, 14:22
Auto:
Location: Timisoara

Post by lookas »

Clasament final:

Audi A5: 26.1%
Kia Cee'd: 26.1%

...asta dupa ce sambata conducea Audi cu 1 procent, duminica seara conducea Cee'd cu vreo 3 procente...

no comment... :) decat ca mi se pare trasa de par... si de o parte si de alta, si probabil se invarte in jurul reclamei platite in diverse forme.

oricum, tot respectul pt ambele, fiecare in segmentul ei.

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

clasament final

Post by tcapote »

clasament final Audi A5 - azi 16.03.2008 :shock:
a fost votare prin SMS direct din emisiunea d-lui Heimann de la National TV. Rezultat destul de dureros pentru masinutele Cee'd care n-au primit decat 179 de voturi, fata de 328 de voturi Audi A5. :cry:
masina de informare/actiune Porsche Romania functioneaza impecabil. dupa stilul consacrat german: merge ceas! bravo lor!
ramane de vazut cate exemplare din Audi A5 vor vinde in Romania in anul 2008, fata de exemplarele vandute, tot in aceeasi perioada, din Kia Cee'd. o sa urmarim statisticile de incheiere a anului 2008, in ceea ce priveste vanzarile, pentru cele doua modele. speram ca rezultatele sa nu fie "artificializate=umflate" precum voturile intiale de pe site-ul cu www.masinanr1.ro, cand s-a reluat concursul si s-au instituit masuri speciale de securizare a server-ului, in urma tentativelor de frauda ale "fanilor" Audi A5.
trist!

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

da. am pierdut la voturile prin sms din emisiune. eu am votat prin sms Kia.

maddan
Posts: 17
Joined: 22 Oct 2007, 22:40
Auto:
Contact:

Re: Votati CEED la competitia Masina anului - Auto Mondial !!!

Post by maddan »

Duminica, 9 noiembrie, va avea loc anuntarea Masinii Anului 2009 in Romania, de catre UZEAR, in cadrul emisiunii autoMOBILE de pe National TV. Emisiunea incepe la ora 11:30.

In ultimii doi ani de cand titlul este acordat atat de catre UZEAR cat si de catre celalalt juriu jurnalistic autohton, rezultatele au fost similare, adica aceeasi masina a castigat titlul la ambele jurii.

Ca membru al juriului UZEAR, inca nu mi-am dat votul final (mai am timp pana pe 7 noiembrie). Si asta pentru ca vreau ca votul meu sa reflecte parerea a cat mai multi posesori de auto. Macar in proportie de 50%. Va rog de aceea sa votati aici masina anului. Desi titlul Best Drive acordat de noi poate ajunge la alta masina, e important ca si opinia voastra sa fie luata in calcul.

Din pacate Kia nu are nicio masina in lista anul acesta, poate anul viitor :). E si un GPS Mio C-720 pus in joc, succes!

Post Reply

Return to “Cafenea”