Material antiderapant sau bolovani?

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Material antiderapant sau bolovani?

Post by danycxxx »

Vara trecuta mi-am schimbat parbrizul. A venit iarna si pe drumuri s-a dat cu material antiderapant. Marea problema: pietrele din materialul antiderapant sunt foarte mari, fapt pentru care parbrizul e deja ciobit in 2 locuri. Cine este vinovat si cine ar trebui sa ma despagubeasca? (in cazul in care este posibil asa ceva) (RCA?, cei de la administrarea drumurilor?, cine?)

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Material antiderapant sau bolovani?

Post by quelloo »

cred ca pe casco va trebui sa il faci..
si eu am aceeasi problema... abia il schimbasem si s-a spart la 2 saptamani distanta :(
sper sa nu comenteze la vama ca vreau sa merg la bulgari si as vrea sa il schimb abia in primavara p-asta...
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Material antiderapant sau bolovani?

Post by clrandrei »

Stiti ca Vineri inainte de Craciun a burnitat puternic cateva ore in Bucuresti si in sudul tarii.

Am plecat pe vremea aia pe autostrada bucuresti - pitesti

Era o masina care arunca cu sare...(material antiderapant cica)...doar ca se arunca cu sare la nivelul capotei...

Cand am depasit, nu stiu cum de am avut tocmai eu norocul...sa nimereasc un bulgare de sare sau ce naiba a fost ..de mi-a tras doua zgarieturi paralele pe usa ...TOTAL AIUREA!

Acum, eu pot acuza pe cineva??..nu ..normal,

Sa o fac pe CASCO? de ce? ca sa platesc mai mult la anul din cauza unui idiot...
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Material antiderapant sau bolovani?

Post by danycxxx »

Tocmai aceasta idiotenie ar trebui platita, dar nu stiu de catre cine, sau cum s-ar putea dovedi cine e vinovatul.

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Material antiderapant sau bolovani?

Post by Mihai-Alexandru »

E foarte greu sa obtii ceva despagubiri pt ca asa e in Romania .
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: Material antiderapant sau bolovani?

Post by danycxxx »

Da, sunt de acord. Ca asa oricine ar putea merge sa spuna ca i s-a crapat geamul de la pietrele aruncate de ei. Ma gandeam, poate exista o norma, sau poate se va da una in care sa interzica sa nu foloseasca pietris, doar nisip, sau pietrele sa aiba o dimensiune maxima...

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”