Anulare proces verbal

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

Am fost amendat dimineata si la pranz mi-a fost afisat la domiciliu pv-ul :twisted: Pv-ul l-am primit dupa ce am facut o adresa la politie , cam dupa 30 de zile . TEORETIC adio plata la 1/2 in 48 de ore , adio 15 zile pentru contestatie . Totul s-a facut din birou cu martori care nu s-au deplasat la domiciliul meu, pentru afisare .Afisarea s-a facut doar teoretic.Insa nu pot dovedi. Ei insa pot, prin procesul verbal care l-au intocmit , chipurile , cand mi l-au afisat acasa .PV-ul fiind semnat de un martor . Asta e . Nici la fisc nu am gasit pv-ul .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by bijj »

ASTA E ROMANIA SI LEGILE CARE SUNT FACUTE IN FAVOAREA UNORA.
NU AI CE SA MAI ZICI ORGANU A FOST VIGILENT SI PROMPT :lol: :lol:
Dar totusi de ce nu vb cu un avocat sa vezi daca merge sa depui contestatie pe baza nr de inregistrare a cererii si apoi cu confirmarea de primire a pv.
Este imposibil ca dimineata sa iei amenda si la pranz sa-ti aduca pv acasa, nici nu schimbase tura :shock: deci practic imposibil sa faca afisarea asa de repede si oricum daca e citeaza si martorul la proces (care de obicei nu se prezinta)
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

Am facut contestatie, am solicitat mai multe .Primul termen 02.05.2012. Dar mai mult ca sigur se va respinge .Organul are intotdeauna dreptate .Din start organul are 51% dreptate . Asta e alta data sa-mi fie invatare de minte .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

Nu s-a respins.La primul termen s-a dispus aducerea cu mandat a martorului cu care agentul mi-a afisat pv-ul acasa .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

"Admite in parte plangerea. Dispune inlocuirea amenzii contraventionale aplicate petentului, cu sanctiunea avertismentului".
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: Anulare proces verbal

Post by dragosv »

ai vazut ca nu are mereu organul dreptate? :)
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by bijj »

bingo
felicitari
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”