Probleme la leasing

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

tipitip wrote:@petry_1776 Nu a?tepta s? te anun?e ei! Eu am a?teptat... ?i c?nd l-am contactat pe consilier mi-a zis c? m? a?teapt? s?-mi iau numerele! De c?nd or fi fost sosite...
Imi expira numerele sambata, pe 26, si le-am dus fisa joi. Asa ca mai mult de miercuri nu-i las. Sau joi dimineata cel tarziu. Dar sincer, mi-au trimis copie dupa cartea de identitate fara sa-i bat eu la cap. Merci oricum de atentionare, am sa fiu atenta, sa nu se innece... la mal :lol:

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Am depus actele pt.?nmatriculare definitiv? pe 14, pe 15 m? sun? consultantul s?-i e-mail-ez o copie de pe CI (c? trebuie!). Asear? (21) ?i trimit mail s?-l ?ntreb ce-i cu numerele mele, azi diminea?? (22) primesc r?spuns s? vin s? le iau!
Ghici ce dat? avea talonul? 17!

Bine c? am pus cerula la uscat, c? ?mi expiraser? numerele ro?ii ?i dac? nu m-au sunat...nu sunt gata cele definitive! Sau sunt? BCR Leasing!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Pai CI a masinii nu sta la ei? a mea nici n-am vazut-o la culoare... cred ca depinde mult de oamenii cu care lucrezi pana la urma, desi ei reprezinta o firma, institutie sunt diferiti in infomatii, stil de lucru... O sa dau totusi un tel maine ca acum nu mai am alta masina si daca tre s-o pun la pastrare pe Roshcata am pus-o.

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by andreea »

Salutare!
Am si eu nevoie de cateva lamuriri, caci m-am cam ingrozit de ce am citit p-aici. Saptamana trecuta am fost la dealer, mit-motors aviatorilor, am rezervat masina, luni am dus actele pentru leasing (la vremea aia mi s-a parut convenabil) ei au recomandat otp leasing si eu am fot deacord (sper ca nu am facut rau), masina vine la sfarsitul lunii. Azi m-au sunat de la leasing ca mi s-a aprobat dosarul si sa ma duc cu banii, in jur de 2800 eur din care 2400 avans, 200 comision dosar si 200 taxe inmatriculare. Acum inafara de taxele astea cam ce mai am de plata.. eu am ineteles din ce ati postat voi ca ar mai fi taxa tariceanu (am calculat undeva pe la 160 euro) la asta se mai aplica tva?

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by andreea »

Salutare!
Am si eu nevoie de cateva lamuriri, caci m-am cam ingrozit de ce am citit p-aici. Saptamana trecuta am fost la dealer, mit-motors aviatorilor, am rezervat masina, luni am dus actele pentru leasing (la vremea aia mi s-a parut convenabil) ei au recomandat otp leasing si eu am fot deacord (sper ca nu am facut rau), masina vine la sfarsitul lunii. Azi m-au sunat de la leasing ca mi s-a aprobat dosarul si sa ma duc cu banii, in jur de 2800 eur din care 2400 avans, 200 comision dosar si 200 taxe inmatriculare. Acum inafara de taxele astea cam ce mai am de plata.. eu am ineteles din ce ati postat voi ca ar mai fi taxa tariceanu (am calculat undeva pe la 160 euro) la asta se mai aplica tva?

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Sa inteleg ca ai facut leasing pe pers fizica, daca te afecteaza ca se factureaza cu tva? La mine da, au refacturat taxa de prima inmatariceanu cu tva cu tot, pt ca ei sunt platitori de tva si orice iti refactureaza pune si tva la acel obiect. Alte taxe si comisioane ascunse... depinde de firma de leasing, eu i-am intrebat si mi-am ales. Din ce mi-au recomandat, OTP Leasing si Unicredit, am ales BCR Leasing. Si n-am regretat.

malybe
alle
Posts: 290
Joined: 02 Dec 2007, 19:14
Auto:
Location: Bucuresti

Post by malybe »

petry_1776 wrote:Sa inteleg ca ai facut leasing pe pers fizica, daca te afecteaza ca se factureaza cu tva? La mine da, au refacturat taxa de prima inmatariceanu cu tva cu tot, pt ca ei sunt platitori de tva si orice iti refactureaza pune si tva la acel obiect. Alte taxe si comisioane ascunse... depinde de firma de leasing, eu i-am intrebat si mi-am ales. Din ce mi-au recomandat, OTP Leasing si Unicredit, am ales BCR Leasing. Si n-am regretat.
f bine eu in continuare regret ca am ales unicredit si din cauza asta cred ca o sa si vand masina...nu ii mai suport cum jongleaza cu tot felul de taxe.
mai e cineva cu unicredit care vrea sa faca reclamatie sau sa sune la opc sa imi lase mesaj...eu ma pregatesc de o reclamatie.
kia cee'd best black

alex_0722876565
Posts: 77
Joined: 25 Feb 2008, 09:40
Auto:
Location: Craiova , Dolj
Contact:

Post by alex_0722876565 »

malybe wrote:
petry_1776 wrote:
f bine eu in continuare regret ca am ales unicredit si din cauza asta cred ca o sa si vand masina...nu ii mai suport cum jongleaza cu tot felul de taxe.
mai e cineva cu unicredit care vrea sa faca reclamatie sau sa sune la opc sa imi lase mesaj...eu ma pregatesc de o reclamatie.
Sal si eu cred ca dau o fuga la OPC .. deja am sunat si mi-au zis sa ma duc cu toate actele .... am azi 5 zile de cind stau cu masina pe dreapta si cei de la Oz Maraton Craiova au trimis actele tirziu la UniCredit ( asa zice UniCredit ) ... cei de la Oz Maraton ... zic ca de .. asta este .. probabil sa intirziat .. culmea am trecut de citeva ori sa-i intreb de nr. negre si dealerul ... Cristi zimbea si spunea stai linistit ca vin acasa prin curierat ... :( vreau sa trec zilele astea si pe la ziar ... Gazeta de Sud
Kia ceed 1,4 Best,culoarea pewter beige, ridicata pe 23.05.2008 Oz Maraton Craiova ,contact:0722876565 ,mail yahoo alex_0722876565@yahoo.com

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”