Comparatie CASCO

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
Stagiaru
Posts: 99
Joined: 27 Mar 2008, 23:14
Auto:
Location: Bacau

Comparatie CASCO

Post by Stagiaru »

Astept inca sa mi se aprobe creditul pentru o masina ce e in stoc... Desi am incercat sa ma informez asupra seriozitatii si preturilor practicate de diversi asiguratori, am ramas tot nelamurit.
Mi-ar fi de folos opiniile voastre, celor ce ati avut ghinionul sa va luptati cu acesti asiguratori si promisiunile lor minunate!
Va multumesc!
Cee'd 1.4 Best, Mars Red, numita Angelina. Si cam asta e, pe urmatorii "n" ani!

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Iti recomand Generali. Sunt profesionisti, nu am avut nici o problema cu ei, chiar daca s'a ajuns la dauna totala. S'au tinut de cuvant, desi trebuiau sa imi dea banii in maxim o luna, dupa 2 saptamani deja i'au virat. Am fost placut surprins, nu ma asteptam sa imi dea banii mai devreme de termenul maxim.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ady85btz »

Am fost azi la cateva firme si am urmatoarele preturi pentru un Best 1.4 -11.854 euro
*Asirom: 540 euro(fransiza 100 euro)
*Allianz-Tiriac:930 euro(fransiza 180 euro)-am asigurare si pt invaliditate permanenta sau deces
*Omniasig: 723 euro (fransiza 100euro)
*Astra: 828 euro
---Acum astept raspuns de la restul(n-am avut timp si am dat mail)
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bond »

Tot la un Best , eu am facut la BCR Asigurari (600) (fransiza 0), nu stiu cat de buni sunt ca nu am mai lucrat cu ei, dar sper sa fie OK
AG-04-EKG Dacia Berlina 1310i GPL ... a vazut grecia :D
B 82 LSN KIA Ceed 1.4 GSL MT LX BEST, black pearl+folie+alarma+volan piele+...
ImageClick pentru foto

Mihai Popescu
Posts: 15
Joined: 28 Jan 2008, 12:00
Auto:
Location: Cluj-Napoca

Post by Mihai Popescu »

Eu pentru casco am ales societatea cu care are conventie service-ul din CJ. Adica Omniasig. Casco=840 eur - franciza 100eur/evenimet. vandalism inclus. Ideea e ca daca service-ul nu are conventie cu societatea de asigurari trebuie sa astepti pana asiguratorul baga banii de reparatie in contul service-ului. Procedura care poate dura pana la o luna. Sau platesti tu reparatia si apoi iti da banii asiguratorul. Sunt rare service-urile care te lasa sa iei masina fara sa platesti reparatia.

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

?i eu ??i recomand tot Generali. n-am avut nici un fel de problem? cu ei. pl?tesc la timp ?i accept? ?i repara?iile constatate de service ?i care nu au fost scrise pe dosarul de daun?. asta dac? sunt din acela?i incident.
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”