casco

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
User avatar
mihaelai
Posts: 60
Joined: 05 Nov 2012, 15:10
Auto: kia pro ceed 1.4 best
Location: Bucuresti

casco

Post by mihaelai »

am cautat un topic pe fuga, dar nu am gasit...sper ca am postat bine.

Are cineva casco la astra? noi avem cam de 4 ani casco la astra, la un pret f. bun, insa anul asta am auzit tot felul de chestii nasoale despre astra, ca nu si-ar mai face treaba....etc. evenimente nu am avut decat in urma cu cativa ani pragul stang fata luat intr-o bordura care l-am schimbat fara probleme la mit in baneasa, doar cu 100euro pe eveniment....
Anul asta cel mai bun pret la casco il avem tot de astra (in jur de 200 euro/an), intrucat suntem si clienti vechi, insa in caz de vreun eveniment sa nu ne trezim ca se judeca si nu se poate rezolva momentan.....ceva de genul. specific, mai avem un an de platit la ea, asadar banca ne obliga sa avem casco...
Asadar, sa mergem tot cu ei sau la altii (la city insurance, sunt seriosi, dar sunt scumpi)...din ce am studiat....cam toti au plusuri si minusuri, cat despre pret... Mai este cineva "combinat" cu cei de la astra (a-ti rezolvat fara probleme?) am vrea tot la astra, insa ne e frica ca sunt neseriosi.
Sau, pt. un pret bun, la cine mai stiti ca sunt seriosi cat de cat (acum si cum o fi norocu...)?

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: casco

Post by BAU »

In acest moment Astra se va vinde unui investitor strategic ( asta este ultima hotarire a ASF-ului si se pare ca a fost acceptata de ambele parti) . Clientii nu ar avea ce pierde , politele vor fi preluate si administrate de catre cumparator .
Nu cred ca va fi o problema la despagubiri deoarece sunt sub supravegherea ASF-ului.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: casco

Post by BAU »

Si nu numai sub supravegherea ASF-ului ci se pare si sub supravegherea financiara a celor de la Price Waterhouse Coopers ce au dublat echipa de management . Nici un document financiar nu este emis fara supervizarea acestora . Iti dai seama ca nimeni nu-si va permite un litigiu de speta aceasta.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

User avatar
mihaelai
Posts: 60
Joined: 05 Nov 2012, 15:10
Auto: kia pro ceed 1.4 best
Location: Bucuresti

Re: casco

Post by mihaelai »

uau....superba informatie....multumesc mult, ramanem tot la astra

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”