finantare program rabla

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
al3xo0o0o0
Posts: 52
Joined: 29 May 2008, 01:34
Auto:
Location: buc

finantare program rabla

Post by al3xo0o0o0 »

Parintii vor sa cumpere un ceed sw prin programul rabla; totul era ok pana cand a aparut problema ca finantarea nu se poate face prin leasing ,ci doar rate la banca. Aveti idee cumva care ar fi cea mai buna banca si ce tip de credit e cel mai avantajos (si casco deasemeni)? Mai vreau sa stiu gradul de indatorare si daca se calculeaza doar pe salariul unei singure persoane sau merg mai multe; multumesc

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

viewforum.php?f=48, cred ca aici gasesti raspuns la intrebarea ta.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

din ce am vazut la dealerul nostru din pitesti Ceed`ul nu intra la programul "rabla" ... decat cu alte modele din gama Kia : Rio, Picanto.. etc...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Depinde de politica fiecarei banci.

La Volksbank, de ex, era acceptat ca si codebitor orice persoana pana la gradul II de rudenie, iar la CEC se mergea pana la gradul III, daca retinusem bine. La BT, insa, era acceptat ca si codebitor doar ruda de gradul I

Cel mai bine e sa mergi personal la banci, informatiile care le vei gasi pe net vor fi doar orientative, nimic sigur

La fel si la Casco, cu precizarea ca unele banci lucreaza cu predilectie cu anumite companii de asigurari

Insa, asa cum a zis si aktymel, eu stiam ca Cee'd nu intra la programul Rabla
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Pitestiul, am inteles ca nu are locuri destule in programul RABLA. Cei de la Valcea au mai multe (vreo 300) si de la ei stiu ca ORICE model KIA poate fi achizitionat prin REMAT. Pentru cine doreste, va pot da nr de tel al dealer-ului de acolo.
Cat priveste creditul, cum s-a mai spus pe-aici, as opta pentru un credit auto: VolksBank sau AlphaBank.
Bafta!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ERSTE PITESTI
Posts: 17
Joined: 27 Aug 2007, 18:58
Auto:
Location: Pitesti

Program RABLA

Post by ERSTE PITESTI »

Buna ziua
Dealerul Erste intra in programul REMAT cu toate modelele kia ce sunt disponibile la vanzare pe piata din Romania;locuri disponibile 800
Conditiile sunt cele publicate in MO

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Si la AutoConstanta am inteles ca se poate opta si ptr Cee'd la programul Rabla ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”