lovit de 2 ori in aceeasi parte a masinii

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
tibitu
Posts: 145
Joined: 13 Feb 2008, 20:10
Auto:
Contact:

lovit de 2 ori in aceeasi parte a masinii

Post by tibitu »

Dupa ce am gasit masina lovita in parcare acum 2 sapt,azi o tanara doamna de vre-o 32 de ani s-a gandit sa ma loveasca si ea.Ma rog am si eu o vina morala,desi aveam prioritate am vrut s-o las sa treaca insa s-a moscait atata incat m-am razgandit.Bineinteles ca si ea s-a bagat si m-a lovit exact in aceeasi zona lovita insa cu o noua infundatura pe aripa.Am fost la politie,am fost finut si am declarat ca eram parcat ca sa nu ii ia permisul si acum apare o intrebare?Pot sa-mi repar eu masina integral pe rca-ul ei,intrucat pe P.V. de azi sunt trecute toate avariile existente dinainte.Mai e de spus ca am facut deja constatare pe casco cu poze pt evenimentul initial insa nu am demarat nimic cu reparatia.Am constatare si atat.Casco la BCR,rca-ul vinovatei la UNITA.Ce ma sfatuiti?

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Mergi pe RCA.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

fa totul pe rca-ul ei, tie o sa-ti creasca casco
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Eu zic ca poti sa mergi linistit pe CASCO atat timp cat dauna este pe regres. La reinnoire nu se va lua in considerare. Daca de ex tanti are RCA la o companie bomba gen Ardaf sau BCR mai rau te enervezi cu aia pe acolo.
Cel mai sigur suni acolo unde ai CASCO si te interesezi.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Eu zic ca poti sa mergi linistit pe CASCO atat timp cat dauna este pe regres. La reinnoire nu se va lua in considerare. Daca de ex tanti are RCA la o companie bomba gen Ardaf sau BCR mai rau te enervezi cu aia pe acolo.
Cel mai sigur suni acolo unde ai CASCO si te interesezi.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”