Reclamatie OPC Valcea

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
al3xo0o0o0
Posts: 52
Joined: 29 May 2008, 01:34
Auto:
Location: buc

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by al3xo0o0o0 »

in bucuresti n-am auzit pe nimeni sa cumpere proba teoretica; in Ag se cumparau probele cu 20 mil ca intr-o gluma

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by mr_wizard »

In AG se cumparau ambele probe (si teorie si oras) ca la taraba :lol: , dar suntem deja offtopic.
On-topic: mi-am luat cardul de asistenta de la Valcea si am intrebat si de treba cu returnatul taxei PDI. Cei de la show-room au zis ca ei nu au nicio treaba cu taxa asta, cei de la service sunt "vinovati". Luni o sa dau un tel la OPC Valcea sa vad ce zic. Va tin la curent. O seara buna!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by rzv80 »

Dar ce inseamna aceasta taxa?Fizic vorbind ce fac ei la masina?O spala,sterg de praf,o pazesc sa nu se puna praful??????? Aceasta taxa reprezinta ce?
Ceed 1.4 black pearl, fara modificari after market.
Suzuki KINGQUAD 700 LTA, 700cc, 49cp, injectie monopunct
-maxxis bighorn 26'
-evacuare LEOVINCE
-warn 2000 lb
-bullbar KIMPEX
-si multe altele

alcatraz

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by alcatraz »

al3xo0o0o0 wrote:majoriatea "soferilor"cu nr de Arges n-au nici o treaba la volan, nu se uita in oglinzi cand schimba benzile etc;tre` sa te feresti de ei
consimt.
1. sa nu uitam ce a patit @alpinad la intoarcerea de la simbata cind un rrom (a se citi cum considera fiecare) cu nr. de AG, a intrat in depasire in fatza lui, fara sa semnalizeze, si l-a sters.
2. au aceeasi meteahna pe xunde in tzara. vad in craiova argeseni care circula pe drumurile publice ca in propria curte.
3. la intoarcerea de la intilnirea cu hunedorenii, o piz...da blonda cu. nr de AG (pacat ca n-am apucat sa-i fac si o poza) imbarcata intr-o "foarte nervoasa" dacia logan alba, tot imi dadea flash-uri ca-i stau in drum si vrea sa ma depaseasca, in conditzii de ...defileul jiului, iar in fatza mea era o coloana de mai multe masini.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by Arnold12 »

alcatraz wrote: o piz...da blonda cu. nr de AG (pacat ca n-am apucat sa-i fac si o poza) imbarcata intr-o "foarte nervoasa" dacia logan alba, tot imi dadea flash-uri ca-i stau in drum si vrea sa ma depaseasca, in conditzii de ...defileul jiului, iar in fatza mea era o coloana de mai multe masini.
Sfirsitul povesti este secret sau este serial? :P
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

alcatraz

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by alcatraz »

Arnold12 wrote:Sfirsitul povesti este secret sau este serial? :P
fara secrete.
cum am iesit din defileu, dus am fost. ma saturasem de fumul de esapament al celor din fatza.

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by mr_wizard »

Referitor la soferii de AG, acum vedeti si dvs. cum se circula la noi si prin ce trec eu in fiecare zi [-o<
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

al3xo0o0o0
Posts: 52
Joined: 29 May 2008, 01:34
Auto:
Location: buc

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by al3xo0o0o0 »

mai sunt si rapanaturile astea de tigani borati care si-au luat toti cazane de afara; mai bine ar zbura ciorile: )) ; normal exista deasemeni si cu nr de AG:P ; cat despre piz ipoance trbuiesc trecute printr-o sesiune de zbenguiala sau sa traga iarba sa se mai calmeze si sa nu mai dea blitzuri, dar tot prost conduc

saib
Posts: 77
Joined: 26 Aug 2008, 13:58
Auto:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by saib »

Ati reusit sa ridicati bani de pe taxa? ca nu de alta am si eu de ridicat de la ei 2 masini.
Kia Ceed Best 1,4 So Reed VL-06-EOE xxxx VDO
Kia Ceed Style 1,6 Pewter Beige +geamuri fumurii+cheie pliabila+scaune incalzite Vl - 27 - BEK



Image

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by mr_wizard »

saib wrote:Ati reusit sa ridicati bani de pe taxa? ca nu de alta am si eu de ridicat de la ei 2 masini.
@ionutz si-a luat banii inapoi, eu deja am demarat procedura. Daca nu te-ntelegi cu ei (cei de la service iti iau taxa asta), platesti si apoi faci reclamatie la OPC Valcea. Dar cred ca, dupa atatea sesizari, nu o sa-ti mai ceara bani.
Nr. de tel de la OPC Valcea:
0250/747120
0250/743906
Fax: 0250/743906

Email: valcea@opc.ro
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by Arnold12 »

Bravo vrajitorule :D e puntina alergatura dar trebuie sa vada si ei ca au trecut vremurile cind clientul era luat de fraier.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

marius007
Posts: 15
Joined: 05 Sep 2008, 13:02
Auto:
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by marius007 »

Arnold12 wrote:Bravo vrajitorule :D e puntina alergatura dar trebuie sa vada si ei ca au trecut vremurile cind clientul era luat de fraier.
Am achizitionat si eu masina din semnatura, m-au cam calcat pe nervi cei doi baieti PLANET MOTORS, am platit si eu aceasta taxa, se pare ca pot sa imi recuperez banii de care am fost "pradat".
Ieri am vorbit cu un prieten din Bucuresti care a lucrat pt KIA ROM AUTO Bucuresti, si el posesor de KIA CEE'D, mi-a dat foarte multe detalii despre masina, utilizarea si intretinerea ei... in plus m-a rugat sa nu fac reviziile la ei, sa ii sun sa imi dea cardul KIA KAR (posesorul are o multime de avantaje de la asistenta rutiera, la cazare pe banii KIA in cazul in care remedierea defectiunii/ilor dureaza mai mult de 24 de ore).

Mentionez ca nu mi-au dat nici macar covorasele cadou, desi erau obligati - masinile vin din fabrica cu setul de covorase care ajung separat la dealeri.

Inainte de discutia cu tipul din Bucuresti eram oarecum multumit de cei doi baieti, dar acum nu pot sa zic decat ca am fost inselat.

Invatati din greselile altora.
KIA Cee'd 1.4 GSL BEST - Machine Silver.

Achitat avansul pe 04.09.2008, achitat diferenta in 08.09.2008 iar livrarea in 11.09.2008. Dealer PLANET MOTORS - Rm. Valcea - niste hoti
http://picasaweb.google.com/marius.gheb ... W7-NfHJwA#

ODO - 40490KM

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Reclamatie OPC Valcea

Post by mr_wizard »

Am fost la Rm. Valcea si mi-am recuperat banii de taxa PDI de la OPC. Acum am inteles ca Planet Motors a modificat contractul cu cumparatorul, in sensul ca a introdus aceasta taxa in contract si....ai semnat, platesti. :evil:
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”