Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
mihaicatalin
Posts: 15
Joined: 19 Nov 2008, 23:38
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by mihaicatalin »

Salutare,
Ce stiti despre aceasta societate de asigurari?
Am cautat pe forum dar am gasit doar 4 raspunsuri si acestea aproximativ dubluri.
Sunt curios daca sunt ok, pentru ca am primit o oferta foarte interesanta fata de Omniasig.
Au decontare directa cu Kia, sunt seriosi si prompti?
Multumesc frumos!
Kia Ceed City, Kompass Blue B-711-BMG
"Ceea ce nu te omoara te face mai puternic."

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by Ogy »

Pentru decontare directa iti recomand sa intri la categoria service/dealer si iti alegi de acolo ce vrei si dai telefon ca sa fi sigur de aceasta decontare ...
Pentru celelalte ii las pe cei care au sau cunosc acest lucru.
Experientele anterioare ma fac sa ma indrept catre Allianz sau Generali si nimic altceva ....inca merge varianta dai un ban dar stai in fata! - nu am casco la CEA am la BTA.

catalin1984

Re: Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by catalin1984 »

http://www.ceasigurari.ro/ro/index.php - pagina companiei
http://www.banknews.ro/stire/16853_cred ... itate.html - cateva informatii cat se poate de fondate despre istoricul companiei.

Daca nu stiati - CEAsigurari este parte componenta a grupului anchor(majoritatea il stim drept FIBA Group): Proprietarul Malurilor din Bucuresti, a Credit Europe Bank, Anchror plaza, Gima Supermarket, Accor services s.a.m.d.

Ce prime a reusit sa atraga in primele 6 luni de activitate - http://www.corporatenews.ro/articol/Asi ... l-lei.html

Da lucrez pentru ei, iar parerea mea stricta este ca ar trebui sa va bazati nu pe parerile unora(care sunt mai mult sau mai putin obiective) ci pe stiri solide. Fiind o companie relativ noua ( s-a infiintat la mijlocul anului 2007) nu avem inca o duzina de pareri cum avem despre alte companii. Deci este greu sa o judecam doar prin absenta acestor informatii.


Au decontare directa cu MIT MOTORS ( din pacate), si in curand si cu IMG. Plus ca ofera asistenta rutiera gratuita.

Din experienta unui cunoscut va spun ca pentru o bara fata+capota de vopsit s-a stat la IMG cca 4 zile.
Last edited by catalin1984 on 06 Dec 2008, 12:59, edited 1 time in total.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by Ogy »

Cu tot cu reparatie sau doar asteptarea platii?

catalin1984

Re: Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by catalin1984 »

Ogy wrote:Cu tot cu reparatie sau doar asteptarea platii?
cu tot cu plata. Ca sa faci efectiv plata dureaza mai putin de jumatate de zi.

Incearca sa faci un OP dintr-o banca catre o alta la ora 10.00, pana la ora 16.00 banii vor fi in cont.

Parerea mea personala este ca depinde foarte mult de colaborarea dintre service si inspectorii de la asigurari. Chiar daca nu exista debitarea directa.

mihaicatalin
Posts: 15
Joined: 19 Nov 2008, 23:38
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce stiti de Credit Europe Asigurari?

Post by mihaicatalin »

Incercam sa vad daca mai sunt si alte persoane care au la Credit Europe.
Si sa vad cum a decurs la ei.
Maine oricum trebuie sa ma hotarasc intre Omniasig si Credit Europe.
Multumesc celor care au raspuns
Kia Ceed City, Kompass Blue B-711-BMG
"Ceea ce nu te omoara te face mai puternic."

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”