inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
d3e_d3e
Posts: 3
Joined: 10 Dec 2008, 01:24
Auto:

inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Post by d3e_d3e »

Sunt fericita posesoare a unui autoturism Kia pro cee'd 1.6 GSL dakar yellow, city. Am primit masina in urma cu 2 saptamani, si e cazul sa o inmatriculez.
PROBLEMA?! Ce trb sa platesc? Ce taxe? Nu mai inteleg nimic, ba au scos taxa de prima inmatriculare, ba nu, ba e de pe 15 ba e de 8 decembrie. Are cineva vreo informatie clara? Am vrut sa ma duc la Udriste da am vazut la stiri k e omor....si mai bine stau acasa.
HELP PLS k imi expira numerele provizorii.



Sarbatori fericite :) si voua si...masinutzelor. (mi-am agatzat un ren la oglinda sa simta si"bebe vrum vrum" spiritul Craciunului)


p.s am sunat si a RAR..si duduia de acolo a zis..dupa RAR trb sa ma duc la politie si dupaia la admin finaciara sa platesc. Eu am intrebat ce sa platesc?....ea....NU STIU :((
pro cee'd 1.6 GSL , dakar yellow - City

vava
Posts: 1
Joined: 10 Dec 2008, 18:27
Auto:

Re: inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Post by vava »

Nu trebuie sa faci mare lucru:
-folie pe carte
- fisa de inmatriculare cu viza de la administratia financiara
- taxe de talon si inmatriculare
- alte cateva copii dupa factura, CI, carte, ....
- astepti sa treaca data de 15 dec.
Bafta

Claw
C.R.E.A.M.
Posts: 189
Joined: 11 Sep 2008, 11:40
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Post by Claw »


mrs
JUCATORUL
Posts: 524
Joined: 25 Oct 2008, 15:53
Auto: kia ceed 1.4 benzina+gpl(brc)
Location: bucuresti

Re: inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Post by mrs »

d3e_d3e wrote:Sunt fericita posesoare a unui autoturism Kia pro cee'd 1.6 GSL dakar yellow, city. Am primit masina in urma cu 2 saptamani, si e cazul sa o inmatriculez.
PROBLEMA?! Ce trb sa platesc? Ce taxe? Nu mai inteleg nimic, ba au scos taxa de prima inmatriculare, ba nu, ba e de pe 15 ba e de 8 decembrie. Are cineva vreo informatie clara? Am vrut sa ma duc la Udriste da am vazut la stiri k e omor....si mai bine stau acasa.
HELP PLS k imi expira numerele provizorii.



Sarbatori fericite :) si voua si...masinutzelor. (mi-am agatzat un ren la oglinda sa simta si"bebe vrum vrum" spiritul Craciunului)


p.s am sunat si a RAR..si duduia de acolo a zis..dupa RAR trb sa ma duc la politie si dupaia la admin finaciara sa platesc. Eu am intrebat ce sa platesc?....ea....NU STIU :((
cred ca trebuie sa te duci in pipera nu udriste
kia ceed 1.4 best pewter beige 14oct.2008 GPLodo 230000km +kia ceed gt line 1.6crdi 2017 97000km

abulurd
Posts: 96
Joined: 09 Sep 2008, 17:01
Auto:
Location: Bucuresti

Re: inmatriculare kia pro 1.6 GSL

Post by abulurd »

Eu cand am fost la Administratia Financiara sa-mi notez ce documente am nevoie ca sa declar masina la ei nu am vazut ca de fisa de inmatriculare trebuie sa fie completata in doua exemplare asa cum zicea alecsz99 in postul referitor la inmatriculare. Pana la urma, fisa se completeaza in doua exemplare sau in unul?
Pro_Cee'd 1.6 GSL MT CITY - KOMPASS BLUE

B 19 HKO

http://picasaweb.google.com/bogdn.dinca

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”