Nelamurire CASCO

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: Nelamurire CASCO

Post by onix »

Hamude.
Ca sa nu faci 3 dosare ,te duci cu masina la asigrator si ai spui ca ai parcat masina intr-un loc puplic PARCARE PRIVATA sau la cumparaturi in CORA ,METRO etc,si cand ai revenit la masina asa ai gasit-o.
si o sa ai 1 singur dosar
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire CASCO

Post by crispisu »

Depinde daca in polita are inclusa si vandalismul.! Ca daca nu e inclus, nu il despagubeste nimeni! Citeste-ti cu atenti polita Casca inainte de a te duce la ei
Bafta

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Nelamurire CASCO

Post by marius_gl »

crispisu wrote:Depinde daca in polita are inclusa si vandalismul.!
Pai a spus deja ca nu are inclus vandalismul...ceea ce e destul de nasol...ca sa zic asa...O varianta este cea a lui onix, cu parcatul in gradina unui supermarket, insa din cate stiu, se poate cere de catre asigurator inregistrarea de la paza magazinului pentru confirmare si identificarea vinovatului, care lucru se face rar sau deloc de catre asigurator!
Kia Rio Sedan Dynamic 1.4 GSL

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire CASCO

Post by crispisu »

Pai ce a spus onix intra la vandalism...eu zic ca nu il vor despagubi...am facut si eu o data asa (tot pt a avea un singur dosar) si au bagat dauna la vandalism (dar la mine era inclus). Cred ca depinde f mult si de inspectorul respectiv...

stef2008
Posts: 113
Joined: 05 Feb 2008, 14:46
Auto:

Re: Nelamurire CASCO

Post by stef2008 »

Are cineva casco la Ardaf si ce service lucreaza cu ei ?
ms
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”