numere provizorii

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
twiny
Posts: 160
Joined: 01 Jun 2007, 13:20
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

numere provizorii

Post by twiny »

stie cineva daca mai pot circula cu numerele provizorii, chiar daca am primit numerele normale de la cei de la leasing?? Mai scapam un pic de rogvinieta... :lol:
KIA Ceed 1,4 black pearl B-68-WXP

calin sb
Posts: 55
Joined: 18 Aug 2007, 17:41
Auto:
Location: sibiu

Post by calin sb »

Nu ti-au cerut sa predai nr rosii si autorizatia provizorie de circulatie??
Cred ca se cheama conducerea unui auto cu nr false si e caz penal!

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

din cate stiu rovinieta iti trebuie daca iesi din oras....asa ca atata timp cat circuli numai in oras nu ai nevoie sa platesti rovinieta
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Ai voie s? circuli cu nr.ro?ii at?t timp c?t autoriza?ia este valabil?!
?i (aici nu sunt sigur 100%) e?ti scutit de roviniet? at?t timp c?t n-ai talon, deci nu-?i po?i cump?ra! Deci dac? ai talon, ar cam trebui s? ai roviniet?! ?i ?ntr-adev?r ?n afara localit??ii...
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Frati'miu a ridicat numele definitive de luni si inca circula cu cele provizorii. N'are politistul de unde sa stie daca tu ai sau nu si numere definitive deja, din moment ce nu te ma obliga sa le predai pe cele provizorii cand le iei pe celelalte ;)

Numerele rosii cred ca includ si rovigneta pentru alea 30 de zile ... altfel gaseau ei o modalitate sa te puna sa o cumperi si cat ai nr provizorii

"Cred ca se cheama conducerea unui auto cu nr false si e caz penal!"

Nusht sigur cum e legea ... insa ... nu cred ca scrie undeva ca adeverinta provizorie de circulatie inceteaza a mai fi valabila atunci cand sunt eliberate numerele si talonul. Din acte stiu eu, scrie doar ca's valabile 30 de zile, nu si altceva. Evident, logic ar fi cum zici tu, insa legal ... chair nu cred ca e ceva gresit.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”