O intrebare nevinovata

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

O intrebare nevinovata

Post by mihaita1988 »

In cazul inscrierii masinii in Bucuresti :
Eu am buletin de B dar ap. a carui adresa este notata in buletin nu este pe numele meu...acum este nevoie sa ma duc si cu proprietarul apartamentului pt a da o cerere cum ca este de acord sa imi inscriu masina pe adresa lui etc...sau nu ?
La inmatriculari in Vl o doamna foarte draguta mi-a specificat ca da....in rest aud numai pareri contradictorii...daca a fost cineva in situatia mea..nu neaparat in B....as aprecia putin ajutor.

PS Sunt si eu mic :P
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: O intrebare nevinovata

Post by MihaiM »

De unde sa stie politia ca ap. de la adresa din buletin este sau nu al tau? N-are nici o treaba proprietarul. Nici eu nu sunt proprietar pe ap din adresa de pe buletin.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: O intrebare nevinovata

Post by ida01ro »

sincer, nu sunt in domeniu...dar judecand inginereste , pe CI este rubrica "Domiciliu" si atat, fara a avea legatura cu posesia respectivului domitzil ! nu, nu cred ca trebuie sa ceri nici un acord nimanui!! ce iti veni sa intrebi pe doamna?? mergi si iti inmatriculeaza masina...

PS: ma rog,...daca era draguta, deh, ai o scuza ..numa ca vii la ce iti spuneam despre barbati !! PDT_Armataz_02_33
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: O intrebare nevinovata

Post by mr_wizard »

MihaiM wrote:N-are nici o treaba proprietarul. Nici eu nu sunt proprietar pe ap din adresa de pe buletin.
Ce spune MihaiM e foarte adevarat. Nici eu nu sunt proprietarul apartamentului unde locuiesc si n-am avut nicio problema la inmatriculare. Vezi-ti linistit de treaba.
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: O intrebare nevinovata

Post by weeezer »

Plus ca sunt atatea persoane care au masini si locuiesc in casa sotului/sotiei, parintilor, etc...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

Hitlar
Posts: 16
Joined: 24 Sep 2008, 10:59
Auto:

Re: O intrebare nevinovata

Post by Hitlar »

conteaz sa ti-o treci tie pe rol la financiar, nu ce adresa ai in buletin.

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Re: O intrebare nevinovata

Post by mihaita1988 »

Multumesc frumos tuturor....asa stiam si eu...tipa de la inmatriculari m-a cam bagat in ceata...ca pe proprietar nu il cheama ca pe mine(numele de familie...etc)...mc inca o data :*
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Re: O intrebare nevinovata

Post by alaexus »

Asa cum au zis si celialti, inmatricularea se face pe baza buletinului (si implicit impozitul iti va veni de plata pe aceeasi adresa). De aia cand iti faci buletinul tre' sa te duci cu proprietarul de mana!
In general astia de pe la ghisee habar n-au de capul lor. Isi dau cu presupusul in loc sa citeasca legea.
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”