Certificat inmatriculare

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
nutcake1983
Posts: 26
Joined: 28 Nov 2008, 22:37
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Certificat inmatriculare

Post by nutcake1983 »

Stie cineva unde se gasesc folii pt talonul nou in Timisoara?
Pro_cee'd 1.4, City, Machine Silver

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Certificat inmatriculare

Post by marius01 »

Pai asta e problema mea!!! La mine nu e stampila si nici semnatura pusa la rubrica inspectia tehnica periodica.
Dupa cum am spus am noul tip de certificat.Acum ca aud ca tu ai stampila imi fac iar griji!!!!! #-o :oops:
marceli wrote:In octombrie nu se gasea in Deva nici un fel de coperta pt. noul certificat.
Eu l-am infoliat intr-o tipla de coli A4, pe care am decupat-o dupa conturul lui.
Nu are stampila si semnatura, doar pe pagina cu inspectia tehnica periodica.
KIA Cee`d 1.4 BEST

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Certificat inmatriculare

Post by marceli »

@marius01: mergi la politie si te vor lamurii cei de la inmatriculari ce s-a intamplat.
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Certificat inmatriculare

Post by marius01 »

mortymer la rubrica unde este trecuta inspectia tehnica periodica tu ai aplicata stampila si semnatura?? Uni zic ca au!!!!!
mortymer wrote:n-are, nici stampila nici semnatura... si e si mai mare decat cel vechi de nu am unde sa-l pun... il am de 2 sapatamani si arata mai rau deja decat cel de 5 ani de la matiz...
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Certificat inmatriculare

Post by marius01 »

Razvan_G la rubrica unde este trecuta inspectia tehnica periodica tu ai aplicata stampila si semnatura?? Uni zic ca au!!!!!
Razvan_G wrote:Nu are nicio stampila ori semnatura! Are mai multe elemente de siguranta in schimb si scrie in toate limbile Uniunii Europene: "Certificat de inmatriculare" :) De-asta ii asa mare :lol:
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: Certificat inmatriculare

Post by Razvan_G »

NU. Nu am! Si asa e normal. Stampila VA FI pusa la sfarsitul lui 2010 cand merg la INSPECTIE, urmata de o reprogramare in urmatorii 2 ani (ce va fi trecuta sub 2010, deci 2012). Faptul ca cineva o are inseamna ca are inspectia "inapoi in viitor" :), deci "problema" nu-i la noi.
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Certificat inmatriculare

Post by mortymer »

marius01 wrote:mortymer la rubrica unde este trecuta inspectia tehnica periodica tu ai aplicata stampila si semnatura?? Uni zic ca au!!!!!
mortymer wrote:n-are, nici stampila nici semnatura... si e si mai mare decat cel vechi de nu am unde sa-l pun... il am de 2 sapatamani si arata mai rau deja decat cel de 5 ani de la matiz...
nt'... doar data inspectiei urmatoare... 15.01.2011...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”