voi cat platiti rata?

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
Eurofighter
Posts: 19
Joined: 18 Feb 2009, 23:27
Auto:
Location: Bucuresti

voi cat platiti rata?

Post by Eurofighter »

vreau Pro_cee'd-ul si m-ar interesa cam cat platiti voi rata, fie ea la banca sau la societatea de leasing
eventual specificati si alte detalii cum ar fi suma totala, rata dobanzii,perioada, avansul, valoarea reziduala si banca/societatea de leasing
merci!

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: voi cat platiti rata?

Post by LeCCa »

deci te-ai hotarat pana la urma? :lol: =D>
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: voi cat platiti rata?

Post by Anka_83 »

@Eurofighter - informatiile care le ceri tu difera de la caz la caz ...in functie de perioada cand a fost achizitionata masina , de dobanzile existente in acea perioada , de durata de finantare si de foarte multe alte aspecte .. nu stiu cat de mult te-ar ajuta informatiile astea..

Daca vrei sa vezi cat te-ar ajunge pe tine in conditiile actuale ..poti merge la dealer sa-ti faca niste calculatii de leasing. Tot acolo iti pot recomanda si care firma de leasing e mai avantajoasa sau are vreo oferta promotionala acum ..sau chiar un scadentar pe credit (ca ar trebui sa colaboreze si cu banci in ideea asta) si neaparat sa ceri sa ti se spuna toate costurile de inceput , comisioane , taxe si asa mai departe ..

Bafta! :)
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

Eurofighter
Posts: 19
Joined: 18 Feb 2009, 23:27
Auto:
Location: Bucuresti

Re: voi cat platiti rata?

Post by Eurofighter »

LeCCa wrote:deci te-ai hotarat pana la urma? :lol: =D>
m-am hotarat si nu prea
BRD-ul nu vrea sa-mi acorde credit
mai raman CEC-ul (pe site nu am gasit la cerinte ca trebuie sa fiu angajat de minim 3 luni pe perioada nedeterminata ca la BRD) si eventual leasingul, dar fara Rabla
Accentul e mai ieftin, dar mai sunt doar 2 pe stoc; poate mai sunt la alti dealeri, dar nu i-am contactat chiar pe toti

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5226
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: voi cat platiti rata?

Post by Nesta3 »

vorba unui coleg d forum:"cine nu are ceed sa isi cumpere"..:))..cum necum...akum vorbind serios...dak vrei leasing si ai 30% poate kiar 40% din valoarea masinii(ma refer la avans),iti poti lua un proceed best pe 5 ani cu o rata d aprox 600ron/luna...:D
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”