Rca \ Casco?

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Rca \ Casco?

Post by edddie_m »

Luni una ma lovit din spate. Am fost la ardaf pt constatare amiabila unde vaca de agent a inceput sa o dea cotita cum ca vreau eu sa fac frauda :shock: .
A zis sa venim marti sa mergem la fata locului pe urma sa trimita dosarul la bucuresti pentru investigatii insa tipa nu a mai venit. Am lasat la ardaf copie dupa actele, rca-ul si talonul mele si ale tipei.

Eu am casco full cu fracnciza zero la aliant cu care nu am avut probleme cand am avut probleme cu masina. Ce sa fac acuma sa ma duc la casco sa zic ca am gasit masina lovita in parcare si cu asta basta? Sau sa ma duc la casco sa o fac cu regres? Cum e teaba cu regresu? Ce trebuie sa duc la casco? Copie dupa rca-ul tipei si a actelor ei? Sau trebuie si ceva de ardaf care nici nu stiu daca au deschis dosar de dauna sau ce au facut?
Mai pot sa o fac pe regres stiind ca dauna trebuie declarata in 48 de ore de la eveniment si acesta sa intamplat luni?

As facea cu regres numai ca sa ma razbun pe astia de la ardaf ca is boi.

Daca ma hotarasc sa zis ca am gasit-o lovita in parcare si cu asta basta sa ma duc sa imi iau inapoi copiile dupa actele mele? La cat is astia de prosti ii cred in stare sa ii dea la unu sa isi faca masina pe rca-ul meu...

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”