Probleme asigurator ASTRA

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Probleme asigurator ASTRA

Post by danny86 »

Deoarece nu am primit nici un raspuns pe topicurile existente in care se vorbeste despre ASTRA legat de problemele si motivele pentru care marea majoritate a service-urilor KIA nu lucreaza cu acest asigurator am decis sa deschid un topic si sa imi spuneti va rog care ar fi problema cu ei

Observ ca suntem destul de multi care avem asigurari la ei si am tot intampiat probleme(nu e si cazul meu insa intodeauna trebuie sa fi pregatit)

Deaceea va rog daca stiti lucruri oficiale va astept sa le insirati pentru a sti pe viitor ce este de facut:
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

flavi_caruntu
Posts: 50
Joined: 01 Jul 2009, 16:56
Auto:
Location: Branesti / Bucuresti
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by flavi_caruntu »

Astra e aproape in faliment, si de fapt ei nu prea mai lucreaza cu nimeni ;)) traiasca asigurarea casco :D ( generali)
cee`d HB 2.0 DSL Style Cassa White IF 16 FFF
http://picasaweb.google.ro/Flavi.Carunt ... directlink#

Image

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by danny86 »

in faliment?........sti ceva oficial.....sau doar din auzite.....probleme cu platile ......ca asa din auzite.......

Din ce vad pe net......nu se aude nimic de faliment

nu de alta dar eu sunt patit cu EUROASIG
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by spdblue »

Daca tot faceti afirmatii va rog sa le argumentati. Macar spuneti-ne si noua ce se intampla sau de ce. Daca ne marginim doar la afirmatii ca sunt in faliment, nu cred ca este suficient.
Cert pot sa afirm un lucru: la Generali mi-au cerut pe RCA 600 lei, la Astra am platit 390 lei pe un an. Generali imi spune-au ca peste 2 ani voi avea o reducere de 15 la %, va las pe voi sa faceti un calcul sa vedeti cam cat am castigat dincoace.
Dragilor nu ma lasati sa fierb, argumente va rog. Multumesc. Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by danny86 »

si mie si se pare ca Astra a avut sau ma rog are cele mai bune oferte....de exemplu........in aceeasi situatie am fost cu RCA-ul......mult mai ieftin fata de alte comapanii.....plus de asta.........franciza 0.....rata fixa.......dobanda fixa....nu depind de indicele euriobor


si pot apela la ei de cate ori doresc fara sa imi fie teama ca peste un an ma trezesc ca imi creste rata la casco.....


La fel va rog si eu si am precizat si mai sus.........veniti cu chestii oficiale nu doar din auzite deoarece suntem o gramada de persoane care isi doresc inforamtii concludente si nu pareri
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by danny86 »

dupa cum credeam.........fiecare isi da cu parerea fara a avea informatii legate de acest subiect


Multumesc.......cred ca ne-am convins cu totii cei care au asigurari la Astra ca sunt doar speculatii
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by Miki »

Daca va ajuta cu ceva, Astra nu intra in nici un faliment, va spun eu din sursa sigura. Lucrez intr-un grup de firme printre care e si Astra, si pana acum nu s-a pus problema falimentului... Daca aud ceva va spun :D

PS Mai exista si posibilitatea ca lucrurile sa fie bine ascunse, adica sa nu fie la vedere, dar nu as prea crede...
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by danny86 »

mersi Miki pentru informatii :D :D :D
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by Malte »

Nu recomand casco la ASTRA in special constantenilor.Pe lista service-urilor agreate nu se afla decat Raver (Auto Haus Tudor nu mai lucreaza cu ei).Am gasit masina lovita, aripa stanga fata indoita si zgariata,bara fata zgariata si banda de prindere din interior fisurata pe vreo 10 cm.Atat Bosch cat si Raver au zis ca bara trebuie inlocuita, cei de la ASTRA nu au fost de acord. Raver, desi are decontare directa cu ASTRA, mi-a zis ca imi face reparatia doar daca platesc eu si imi recuperez banii de la ASTRA.In astfel de cazuri nu te apara nimeni, OPC te trimite ramburs la CSA, CSA zice ca daca nu-ti convine sa-i dai in judecata. Ca urmare, mi-am facut reparatia pe banii mei, costul fiind putin peste fransiza ce as fi platit-o la ASTRA.Aviz amatorilor ! Stau si ma intreb : la ce dracu sa imi mai fac casco ?, pana acum le-am platit #$%^&*lor astora aproape un sfert din cat am dat pe masina :evil:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by Skyppy »

asta vroiam si eu sa te intreb: pt ce mai platesti casco?

sorinmarian
Posts: 2
Joined: 09 Jul 2014, 19:13
Auto: dacia
Contact:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by sorinmarian »

Sunt si service-uri auto care inca colaboreaza foarte bine cu asiguratorul Astra. Daca detineti o polita de asigurare casco sau rca la Astra sau aveti o dauna in care sunteti nevoiti sa reparati pe Astra alegeti cu atentie service-ul si nu veti avea deloc probleme.

nedan
Posts: 138
Joined: 07 Jun 2011, 18:20
Auto:

Re: Probleme asigurator ASTRA

Post by nedan »

sorinmarian wrote:Sunt si service-uri auto care inca colaboreaza foarte bine cu asiguratorul Astra. Daca detineti o polita de asigurare casco sau rca la Astra sau aveti o dauna in care sunteti nevoiti sa reparati pe Astra alegeti cu atentie service-ul si nu veti avea deloc probleme.
Care? Ca eu nu stiu nici unul. Stati deocparte de ASTRA,e tzeapa, o spun ca fiind patit! Cauta motive sa nu de despagubeasca total si au cozi lungi la programari.
Sportage III 1.7DSL 2011

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”