Expirare ITP RAR

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Re: Expirare ITP RAR

Post by Suzzy »

Facut astazi ITP-ul la Primat Gold. Am ajuns la 08:20 dimineata (trafic lejer pe centura) si am plecat la 09:10. Super ok totul, pret 70 ron (lasat 100 ron ca mi-a placut tipul de acolo). Masina era murdara, plina de gheata, insa nu au fost probleme. Recomand.


Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Expirare ITP RAR

Post by scdvv »

Ai nimerit bine, eu la ultima experienta cu ITP-ul de acum un an la Tess BV a trebuit sa: spal mai intai de toate masina in curte la ei ca de "se pozeaza si sa arate bine"... plus ca a trebuit sa cumpar pe loc si extinctor ca iesise din garantie de 2 saptamani, apoi sa arat ca-s la zi cu reviziile obligatorii ptr trebuia nu`s ca verificare la cureaua de distributie inainte de ITP si tot asa. Cu alte cuvinte, totul la virgula, noroc ca masina era ok (Skoda Fabia).
De fapt mesterul vroia ceva "unsoare" ceea ce a si primit exact atunci cand descoperise ca "bucsele sunt cu probleme si trebuie sa mai vin si alta-data" iar ca rezultat a aparut ca din senin stampila pe Talon. Ce sa mai, si la WV aceeasi oameni ca peste tot in tara asta....
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”