Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
Post Reply
User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Post by Minu »

Stie cineva,daca am luat vignieta si mi-au gresit numarul de inmatriculare pe ea,mai pot face ceva?Am facut-o azi si dobitoata aia mi-a gresit nr de inmatriculare,s-a uitat si pe certificatul de inmatriculare,m-a intrebat si pe mine de nr de inmatriculare,dar cred ca a tastat alta litera.Culmea e ca imi gresise si seria la sasiu,noroc ca am verificat,insa nr de imatriculare l-am omis,iar maine trebuie sa plec la Bucuresti si am nevoie de ea neaparat?
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Post by xp »

Da , se poate schimba numarul de inmatriculare in baza de date , dar contra cost . Acum cine platesti nu mai stiu .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Post by Minu »

Am rezolvat,din pacate a trebuit sa platesc o taxa de 25 ron la CNADR :|
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Post by Ogy »

Pe greseala altuia (si a ta indirect ca nu te-ai uitat).... sa o ia dracu de tara! :x

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Greseala numar de inmatriculare pe Rovignieta

Post by Minu »

Corect...si mai vrem sa fim oameni cinstiti,sa platim taxe la stat,sa nu avem restante,sperand ca o vom duce mai bine,dar se pare ca nu.

L.E:Si dupa scandalul de la benzinarie,vanzatoarea facea aceeasi chestie in continuare,compleva vignieta,dupa care catre client,citez:"semnati aici",dar nu iti spunea ce te pune sa semnezi,sau daca e bine ce a scris in ea,ei tot continuau sa faca aceleasi magarii,fara sa tina cont de celelalte greseli.Daca era vignieta veche o schimbam in benzinarie pe loc,dar acum cu ceea electronica,trebuie modificata si baza de date de la CNADR.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”