CNVC

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

spdblue wrote:...superb sa stai in dreapta unui campion cu o masina campioana...
Asa este. A fost o experienta extraordinara !

Si pentru ca este normal ca la sfarsitul competitiilor anuale sa se organizeze o festivitate de premiere, ieri a avut loc la Sinaia ''Gala Campionilor 2009''. Va pot oferi cateva fotografii (de amator :) ):
Fotografii de la Gala Campionilor 2009

Si pentru ca la Teliu am avut sansa de a sta in dreapta Campionului National al CNVC 2009, Daniel Onoriu, ieri, la Gala Campionilor 2009, am fost din nou imbratisat de Zeita Fortuna si mi s-a oferit ocazia de a simti senzatii tari; de data asta in drepta lui Vali Porcisteanu, un pilot ce nu stie sa mearga drept :lol: ; el stie doar ''de-a latu' '' =D> . Senzatiile pe care le-am trait nu le pot descrie in cuvinte. Vali este unul dintre cei mai spectaculosi piloti din CNR, lucru dovedit pe deplin in toate competitiile la care a participat.

In speranta ca nu v-am plictisit prea tare o sa mai revin si cu alte fotografii si poate si cu ceva filmari.

Bafta multa !

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

O superba galerie foto de la Gala Campionilor 2009:

GALERIE FOTO

Preferata mea: =D>
Image

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: CNVC

Post by spdblue »

@cristi2307 multumim pentru pozele superbe, facute la cald. Din fericire asa mai vad cate ceva din lumea buna a motorsportului. Chiar daca pasiunea exista, din pacate timpul liber nu este in favoarea mea pentru a vedea pe viu derularea evenimentelor. De multe ori pozele facute de amatori sunt mai reusite decat cele facute de asii artei fotografice, iar ceea ce am vazut imi place. Desigur pozele facute de GT sunt excelente, iar blogul acestuia are suficiente imagini cat sa-mi "astampere setea".
Multumesc inca o data pentru informatii, pentru poze si pentru interventiile facute si astept cu mare placere orice date si informatii interesante. Acum ma retrag sa savurez pozele, merita cu prisosinta.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

@spdblue: Sper ca ne vom intalni cat de curand pe probe (in calitate de spectatori :roll: ). Pana atunci, iata o mostra din calitatile lui Vali, filmare de la Sinaia, cu ocazia Galei Campionilor 2009:
. De la min. 4:39 al filmarii am avut onoarea de a sta in dreapta lui Vali si de a simti din plin spectacolul oferit.

Si cateva fotografii de la finalul demonstratiei: Fotografii

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: CNVC

Post by spdblue »

@cristi2307 felicitari. Este impresionant sa reusesti sa stai in dreapta celor care fac spectacol. Este fantastic sa-ti simti adrenalina cum alearga in concurenta cu masina. Da, sper sa ma vreodata bafta sa stau si pe margine (de ce nu si intr-o masina?! :lol: ) si sa savurez batalia pilotilor, a masinilor...
Multumesc pentru toate informatiile si pozele puse la dispozitie, sunt excelente. Macar asa imi mai potolesc pasiunea. Numai bine. Drum bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: CNVC

Post by Minu »

Calendarul competitional 2010 http://www.autorally.ro/index.cfm/page/ ... _2010.html sper ca cel putin 4 locatii sa impusc,din 8,anul acesta. :D
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: CNVC

Post by Minu »

Campionatul National de Viteza in Coasta a inceput deja de vineri,unde au fost peste 50 de participanti,sa vedem cati vor fi prezenti duminica,se pare ca in campionat avem deja 3 monoposturi,lupta cred ca o sa fie foarte stransa.Duminica sunt sanse sa fiu si eu prezent,asa ca o sa revin si cu o galerie foto. :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: CNVC

Post by spdblue »

Super. Din pacate, datorita muncii trebuie sa renunt la placerea de a vedea ce se intampla pe acolo. Astept cu interes detalii si poze. Multumesc.
Sunt convins ca si Motorsportnews.ro ne vor oferi date si poze interesante.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

Duminica ajung si eu. Sper sa avem parte de o ''cursa uda'' deoarece pilotii nu vor putea da maxim-ul de care sunt capabili. Si mai sper, ca si vineri, ca Ono sa puncteze in clasamentul general din nou de pe pozitia 1 a podiumului. Ramane sa vedem.

mihay
Posts: 291
Joined: 04 Jul 2008, 13:24
Auto:

Re: CNVC

Post by mihay »

si noi am fost tot weekendul pe acolo ...pana nu ne taie astia salariile :twisted: poze si rezultatele de vineri si duminica le gasiti pe www.motorsportnews.ro

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: CNVC

Post by Minu »

Sa-mi fie rusine,ca nu mai m-am dus ca nu am avut cu cine,si sa fac singur 350 km,era aiurea. :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

Minu wrote:Sa-mi fie rusine,ca nu mai m-am dus ca nu am avut cu cine,si sa fac singur 350 km,era aiurea. :(
Din pacate, in aceeasi situatie sunt si eu cu toate ca distanta era o idee mai redusa :roll: . Asta e, mergem la Teliu.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: CNVC

Post by Minu »

La Teliu trebuie neaparat sa ajung,dupa aia urmeaza Resita si este destul de departe,trebuie sa plec cu noaptea in cap.Din pacate nu prea gasesc persoane cu care sa merg la raliu/coasta,multi nu au $,ba nu sunt pasionati de asa ceva,in schimb sunt pasionati de liniute,dar pe mine nu ma pasioneaza astea,prefer virajele :D
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: CNVC

Post by Minu »

Se duce cineva duminica la Coasta la Teliu?(Brasov).Daca se duce careva si e din Bucuresti,si trece prin Ploiesti si are un loc liber si pt mine,il rog mult daca ma poate lua,pun bani la benzina nu e problema,eu nu am cu cine sa merg,iar,si nu vreau sa ratez si etapa asta,imi vine sa ma duc singur pana acolo chiar daca sunt 300km :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

cristi2307
Posts: 53
Joined: 18 Jun 2008, 19:10
Auto:

Re: CNVC

Post by cristi2307 »

@Minu: Poate ne vedem duminica pe traseu. Eu ajung sigur. Sper sa gasesti pe cineva cu care sa ajungi la Teliu.

Post Reply

Return to “WRC, F1...”