Noi si ea

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Noi si ea

Post by Cristi_G »

Am cunoscut-o acum 3 zile pe la ora 17 pe o vreme de iti era mila sa scoti si un catel afara... Am ridicat-o relativ repede (sincer inghetasem putin si nici Paul nu prea mai avea timp - a fost o cucuoana inaintea mea care l-a tinut in priza vreo juma de ora cu intebarile despre masina).
Nu am avut timp sa probez prea mult sistemul audio, deocamdata am OneFm si Cfm si nu-mi trebuie altceva. Primul "minus" care l-am remarcat dupa cateva sute de metri de rulaj sunt suspensiile destul de rigide si cred ca ma voi cuminti putin deoarece conduc cam sportiv, dar asta ramane de vazut.
Interior excelent, finisaje superbe, spatiul interior super fata de alte masini care sunt chiar in clase superioare.
Dupa 200 km nu am auzit nici un zgomot ciudat - sper sa nu am parte de prea multe ptr ca sunt obsedat :lol: de zgomotele dintr-o masina.
Consumul momentan este de 7.6 (Navodari - Constanta) dar nici nu am depasit 110 km/h.
Motorul e super silentios, din cauza asta mi s-a oprit de 2 ori pana in prezent, sper sa nu se mai intample.
Sa nu uit, am primit un set de covorase de la dealer. F incantat de relatia cu ei.
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Johnny
Posts: 114
Joined: 09 Oct 2007, 17:07
Auto: kia ceed sw 1.4 cvvt
Location: Bucuresti

Post by Johnny »

Sa stapanesti masina sanatos si cati km vrei tu fara probleme. Pe aceeasi vreme de caine am luat si io masina. Deasemenea f incantat, singura chestie care ma enerveaza este ca tre sa inchid cu cheia masina, o sa ii pun neaparat alarma pe inchidere.
1.4 MPI SW BEST, MARO

cmg_george

Post by cmg_george »

Multi km fara probleme si sa te bucuri de ea!

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Felicitari. Drum bun si multa sanatate. :lol:
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Felicitari!!!
Masina are suspensia mai rigida deoarece este mai sportiva asa ca sa va bucurati de ea.Drum bun si cati mai multi km fara incidente.
:D :D :D
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

multumesc tuturor ptr urari...
Deja m-am obisnuit perfect cu ea, nu mai am nici o pb, poate o turez ceva cam mult uneori la plecarea de pe loc.
Aseara cand m-am suit in vechea mea dacie...nu va descriu senzatia pe care am avut-o.
Bodo - masina am comandat-o in spetembrie pe 20 parca la dealer-ul de la trocadero. Cu baietii a fost mai mult decat k, nu m-au refuzat niciodata cand am cerut vreo informatie (sincer nu am exagerat nici eu :lol: ).
Vreau sa ii fac prima spalare dar ma uit la noroiul de pe strada si ma cam indoiesc ca o duc azi la spalatorie. Apropo' e recomandat sa o dau cu ceara de prima data?
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

sa fie intr-un ceas bun ! cu ceara sa o dai atunci cand ai sa vezi ca apa nu mai sta pe caroserie ..cum sa zic...buburuze! :)

bafta
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

am o dilema in legatura cu actele ce tb incheiate ptr masina...ma gandesc sa dau unei firme specializate sa se ocupe de inmatricularea masinii. Aveti idee daca se merita? - financiar vorbind, au comision mare?
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

In Ploesti ar fi in jur de 2milioane de masina inmatriculata.Si eu am fost tentat sa fac treaba asta.Nu prea am timp liber iar acest timp ma presa pentru ca ma apropiam de data limita in care imi expira autorizatia de circulatie.In plus de asta trebuia sa vand si sa radiez masina veche ca sa imi pastrez numerele.Asta e o alta poveste.Pana la urma am renuntat la "serviciile" unei astfel de firme si am baut un spritz linistit cu banii pe care trebuia sa-i dau altora pentru un serviciu de cateva ore.De preferat sa faci asa cum iti convine tie mai bine !

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

daca ai in trei zile diferite cate 30 de minute, atunci mai bine te ocupi tu, ai ghid foarte bun pe forum. in prima zi te duci la RAR, a doua zi te duci la dactilografie si la plati, si in a treia la politie. in navodari nu cred sa fie distanta mare intre administratia locala si trezorerie, etc.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

500 km...nici o pb, cu exceptia faptului ca pe spate dreapta mi se pare ca se aude putin un troncanit la denivelari. Aseara am fost cu un prieten cu o Cordoba si m-am mai linistit deoarece si la el se auzea cam la fel cand intalnea denivelari mai pronuntate.
Sper ca nu stresez...dar carnetul de garantie cand tb sa il primesc de la dealer? Si vreau sa ma apuc de inmatriculare, dealer-ul a spus ca ma suna intr-o perioada relativ scurta, au trecut 2 sapt si se apropie sarbatorile. Mi-e frica de faptul ca va trece acea luna.
Consum Navodari-Cta si umblat prin cela 2 orase (primul e comuna dupa strazile pe care le are) de 7.1l cu o viteza medie de 32 km/h
Am un stick pe care il folosesc zilnic ptr munca cu tot felul de fisiere....pot crea pe el un dir din care sa ascult muzica la masina?
merci
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

crisbeta2002
Posts: 56
Joined: 14 Dec 2007, 18:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by crisbeta2002 »

Legat de stick ... sigur ca poti sa faci un director sa pui pe el muzica. Pe stick poate sa existe concomitent atat muzica cat si alte fisiere. Am auzit ca mai multi nu au avut nici o problema in acest sens
Posibil viitor posesor de Kia Cee'd SW

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

am ajuns la 1000 km...masina impecabila. In afara de suspensii nu ma deranjeaza absolut nimic.
Consum 7.2 l cu o viteza medie de 31km/h
Cu ocazia acestui post vreau sa urez tuturor un an nou plin de impliniri, bucurii alaturi de familii si de masinute. :lol:
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

2400 km...masina impecabila, consumul l-am resetat de vreo 3 ori.
Dupa vreo 2 zile in care am incalcat flagrant legea mergand cu nr expirate, am reusit sa pun nr. finale: CT-28-BAU. Sper sa nu sperii pe cineva si sa imi poarte noroc.
La naiba cu drumurile adiacente din Cta si strazile din Navodari!!!
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”