Noi si ea

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

=D> =D> =D>
In sfarsit inca un Constantean cu BAU. Astept cu nerabdare sa ne intalnim in trafic. Cap_PDT_01_02
Sa'i vezi acum pe toti ce mirati vor fi cand vad numarul de inmatriculare. Eu deja invatasem sa le zic poezia, ca asa e reclama la Kia Cee'd bla bla :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

de abia astept sa ne intalnim in trafic radu. De revelion cand am fost la munte am intalnit in trafic vreo 2 bau-bau si ardeam de nerabdare sa imi pun si eu numarul. Adevarul e ca imi place la nebunie.
In final am reusit sa ma invoiesc cate putin de la munca vreo 2 zile si din fericire am reusit sa nu apelez la o firma specializata...sincer ma ofticam rau deoarece totul a decurs f usor. La Rar 10 minute, la politie cam 20 minute si la taxe a umblat....soacra (cine mai spune ca sunt "rele" soacrele) :twisted:
In total cred ca vreo 750 lei a costat toata afacerea.
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Eu l'am lasat pe fratimiu sa se ocupe de inmatriculare, ca sa nu ma invoiesc de la munca. Oricum...efortul depus de Andrei a fost rasplatit de o zi la volanul lui Sidulica. :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

OT: Sidulica (tm) e al meu. :P :P E inregistrat la OSIM. Si Andrei nu l-a condus. :) Daca vrei sa folosesti denumirea... platesti drepturi de autor. :P :P :P
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Este tot kompass blue, deci este frasu' geaman. :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Deja noi o alintam baulica...
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Hm...deja azi am avut primii drqacusori. Eu sund putintel "maniac" cu greierasii si azi a aparut unul...mare. Se aude un fel de zanganit metalic destul de pronuntat, cred ca de undeva din fata de pe la torpedou, ceva de genu'. Nu se aude mereu, apare cateodata la treceri peste denivelari si gropi. Va rog daca a mai depistat cineva asa ceva...
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Este deja celebru. La mine se auzea intre bord si parbriz. S-a rezolvat cu o radiera asezata exact deasupra bumbului de pe bord. La mine a tacut si o am de 10.000km.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Masina se comporta in continuare ireprosabil. Suspensiile parca se aud ma soft acum cu incalzirea vremii. Probleme din fericire nu am avut nici una din cea intalnita in sectiunea cu acelasi nume. Consum dupa 5500 km este de 6.7 l/100, neresetat de vreo 2000 km. Super multumit, plus ca o mai si "calc" cand am ocazia plus ca in Cta se merge cateodata destul de greu.
O singura nemultumire am si anume ca de ceva vreme mi se pare ca la relanti motorul e mai galagios, se aude un zgomot mai accentuat decat atunci cand am luat masina. Asta nu e sigur de la motorul rece, se aude si dupa ce rulez un timp cu ea. Insa uneori acel sunet pregnant dispare si motorul toarce ca la inceput. Ciudat...
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

poate intra ceva in ... zbarnaiala pe la motor :) vre-un plastic, vre-un capac ..
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

acum glumind putin, parca e un diesel la care se aude f incet motorul...sau logan pe benzina (brrrrrr)
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Am facut aproape 11000 km, absolut nici o pb de semnalat (doar ca se scumpeste benzina in draci. Consumul mi se pare destul de ok, tinand cont ca a venit vara si folosesc si aerul (nu in exces ca ma doare capul), cam 6.2 l/100. Culmea, cei 2-3 greierasi care ii aveam au disparut subit, insa am o kestie care ma roade tare....scartaie scaunul de la sofer. Si pe cuvant ca nu am decat vreo 65 kile. Ce naiba e de facut?
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

WOW, 6,2 este un consum demn de un diesel. :) Banuiesc ca faci multe drumuri spre CT si d'asta este asa scazut consumul.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Am ruta zilnica Navodari -Mamaia - Cta (zona Tomis) si nu pot spune ca e trafic asa usor acum. Avand un stil de condus mai calm (nu am unde sa o calc pe ruta asta) consumul se mentine in limite chiar bune zic eu. Cu scaunul nu ma ajuta nimeni?....sau trebe sa postez la probleme...?
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”