mi-am luat ceed

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
flavius
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 00:58
Auto:
Location: Craiova

mi-am luat ceed

Post by flavius »

Buna seara,
Ma numesc Tufan Florin si astazi mi-am luat kia ceed 2008cu 44500 km reali,masina in garantie, este o masina la care visam si iata a ajuns la mine chiar daca este sh.
Ce pot sa va spun este ca imediat dupa ce am vazut-o am zis ca v-a fi a mea (dragoste la prima vedere :oops: )iar dupa ce am mers cu ea nu a mai fost drum de intors.Ce m-a facut sa ale ceedul este faptul ca pe forumul al carui nou membru sunt am citit lucruri bune despre aceasta masina;am avut de ales intre ceed si un megane 2007 cu 115000km care avea esp,pilot automat,proiectoare optiuni pe care ceedul nu le are fiind varianta best ma bucur totusi ca am ales ceedul.
O seara buna;
Cu respect,
Tufan Florin

PS Scuze daca nu am scris unde trebuia si rog moderatorii sa-l mute unde trebuie.

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: mi-am luat ceed

Post by MeGeNe »

@flavius, bun venit in clubul nostru. S-o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de drumuri bune. Sunt sigur ca nu o sa regreti alegerea facuta. Te asteptam la intalniri.
PS: Ai postat exact unde trebuie.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Re: mi-am luat ceed

Post by bosch »

Sa o stapinesti sanatos !
Fara incidente !

De unde si cu cit ai achizitionat-o ?
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: mi-am luat ceed

Post by quelloo »

bine ai venit... sa o stapanesti sanatos.
te asteptam cu alte impresii si poze despre masina :p
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

dorutz2004
Posts: 63
Joined: 18 Jul 2011, 19:53
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: mi-am luat ceed

Post by dorutz2004 »

Sa o stapanesti sanatos...poate ne pui si cateva poze...e diesel sau benzina?
Kia Ceed Fl 1,6 crdi Style + ceva optionale...
Poze https://picasaweb.google.com/102652745732231541874/KiaCeed?authuser=0&feat=directlink#
Kiutza inscrisa DJ-99-KYA https://picasaweb.google.com/102652745732231541874/KiutzaInscrisa?authuser=0&feat=directlink

flavius
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 00:58
Auto:
Location: Craiova

Re: mi-am luat ceed

Post by flavius »

Multumesc baieti,masina este 1.4benzina iar dupa 2km de mers cu ea azi pot sa spun ca este o super masina.Maine o sa pun si poze.

sphere9
Posts: 10
Joined: 02 Feb 2012, 11:56
Auto:

Re: mi-am luat ceed

Post by sphere9 »

sa o stapanesti sanatos. sunt si eu in cautare, cat ai dat pe ea?

seby
Posts: 199
Joined: 21 Nov 2008, 22:23
Auto:
Location: Brasov - Lugoj
Contact:

Re: mi-am luat ceed

Post by seby »

sa ai parte de masina , este o masina extraordinara , mai ales ca stiu ( cred ) a cui a fost .
centura siguranta = 80% , airbag = 20%
PURTATI CENTURA
ceed sporty wagon
NEW SPORTAGE 1.6 GDI
AUDI A4

flavius
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 00:58
Auto:
Location: Craiova

Re: mi-am luat ceed

Post by flavius »

P1010766.JPG
P1010764.JPG
Salut baieti,
Ce pot sa va spun este modul cum am achizitionat aceasta masina;detin un chevrolet spark si crescascand baietelul mai mare aveam nevoie de o masina mai mare si pana duminica seara eram hotarat sa iau un renault megane de la redac craiova dand la schimb sparkul;intrand seara pe autovit sa vad daca au mai aparut masini noi am ramas surprins sa gasesc un ceed din craiova,am sunat vanzatorul stabilind o intalnire cu el a doua zi pentru a vedea masina.Ducandu-ma la servici a doua zi am aflat ca plec la un curs ce tine doua zile si sa vezi cu ce ganduri am plecat sperand ca nu se va vinde pana ma intorc(ceva imi spunea ca va fi a mea) si intorcandu-ma spre bucuria mea nu s-a vandut.Am fost s-o vad si dupa cum am spus a fost dragoste la prima vedere fiind o masina la care visam de mult .Cu masina nu am fost la nici un service deoarece am avut incredere in propietarul masinii nefiind samsar deoarece dotarile masinii au fost cele din anunt, aceasta incredere castigand-o prin modul de prezentare personala, a masinii si din discutiile cu dansul,si in instinct ca este o persoana serioasa.Pretul platit este de 6100euro .Pe scurt la mine a fost cam asa:am fost, am vazut,mi-a placut si am luat.
Am uitat sa va zic ca sunt din Craiova iar primele impresii sunt de incantare,imi pare rau ca nu pot pleca cu ea la un drum mai lung dar sa speram ca vremea va fi mai buna.Am o intrebare la voi trebuie sa merg cu ea pt identificare si are folii neomologate trebuie sa le dau jos acum sau pot sa le dau dupa?
Scuze pentru poze sunt facute dupa operatiunea de deszapezire de asta seara :D .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

tibitu
Posts: 145
Joined: 13 Feb 2008, 20:10
Auto:
Contact:

Re: mi-am luat ceed

Post by tibitu »

Din ce stiu eu la identificare se verifica doar ce tine de serii, atata timp cat itp-ul este valabil. La ITP sigur vor fi probleme si mai ales in trafic daca te prinde Politia. Da-le jos acum daca tot ai de gand sa nu le pastrezi.
Stapanire placuta :D
ex : Pro ceed,machine silver,1.4
actual : Magentis 2.0 crdi

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Re: mi-am luat ceed

Post by Gerula »

Felicitari pentru achizitie!

Se pare ca Cee'd-ul "frange" inimi chiar si SH 8)

La 44500 km. nu ar trebui sa-ti faci griji daca reviziile au fost in regula si nu vad motiv sa nu fi fost.

Drum bun si...drumuri mai bune.

Numai bine.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

flavius
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 00:58
Auto:
Location: Craiova

Re: mi-am luat ceed

Post by flavius »

salut,
Am condus masina mai multi km si pot sa spun ca sunt foarte multumit de masina,nu am ce sa-i reprosez.De asemenea am fost cu ea la reprezentanta pentru vrificare fiind inca in garantie si in afara de placutele de frana spate care trebuiau schimbate si tot ce schimba la revizia de 3ani nu a avut alte probleme.

flavius
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 00:58
Auto:
Location: Craiova

Re: mi-am luat ceed si primul jurnal

Post by flavius »

Imi pare rau ca nu am mai scris de mult dar am asteptat sa fac mai multi km sa va spun impresiile despre masina si consum.In legatura cu consumul nu pot sa spun decat ca sunt foarte multumit de el cu 43l am mers 605 km deci un consum de 7.1l/100km,60%din km facuti in afara cu aerul dat drumul tot timpul cu viteza maxima de100km/h iar restul in oras fara aer.Pana la ceed in 4ani am mai avut un cielo,logan,spark ultimile doua noi insa fata de nici una dintre ele nu am avut acelasi sentiment de bucurie cum il am fata de ceed practic sunt indragostit de ea si glumind imi vine cateodata sa dorm in ea daca se poate;despre greierasi si alte probleme nu am ce sa spun ca nu au aparut si sper sa nici nu apara,motorul de 1.4 pentru mine este suficient nefiind adeptul vitezei excesive.Despre imbunatatiri acum nu pot sa zic nimic singurul lucru care vreau sa pun pe ea ar fi proiectoare, gasind pe net 400 ron setul dar aici ma mai gandesc in functie de cat cer cei de la service pentru montaj,si cheie pliabila.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”