KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Am trecut si de 17.700km, se pare ca fara probleme.
Asa zisa problema cu uleiul s-a dovedit a fi putin ulei in plus, cred ca de la revizie.
Azi de dimineata am fost la KIA Oradea (AutoForte) sa rezolv treaba cu uleiul in plus.
Totul bine si frumos, am ajuns acolo si fiindca nu era liber niciun elevator am stat la o poveste cu cei de acolo, foarte amabili de altfel. Dupa ce s-a eliberat un elevator a intrat masinuta in service si cam in 15min. a fost gata. Uleiul nu a avut niciun "turist" prin el. Am reverificat nivelul uleiului, de fata cu mecanicul, acum fiind la nivelul unde trebuie.

Ma declar inca odata foarte multumit de amabilitatea si felul in care lucreaza cei de la KIA Oradea (AutoForte). Tot respectul.

Numai bine.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

Sal!

Am trecut acum vreo ora pe langa tine, am oprit in paralel sa-ti admir jentile. Kicking ass! :twisted:
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

Razvan_G wrote:Sal!

Am trecut acum vreo ora pe langa tine, am oprit in paralel sa-ti admir jentile. Kicking ass! :twisted:
Pe unde mai exact ? De ce nu ai dat un telefon ?:) Mersi.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

Pe Anatole France, in fata casei era. Nu te-am deranjat fiindca nu eram singur, am fost pana in Lotus si ma tot gandeam s-o spal sa n-o spal, dar am vazut ca tu ti-ai sapalat-o sapt. trecuta si acuma se vedea murdaria prelinsa cum a tot plouat. Si am zis ca o mai tin cu jegul pe ea. Dar stii cum arata a mea? As spune chiar mai murdara decat ai avut-o tu la inceputul anului. Portierele sunt gri, gri(!), pragurile noroioase, jentile arata ca cele de tabla :D, capota are elemente de tuning plina de labe de pisica, am si un gainat :mrgreen: (lucky me), ala trebuie sa-l scot cu ceva carpa uda ca s-o intarit si mi-e sa nu forteze aia la spalatorie s-o zgaraie. Dar pana inceteaza vremea asta de murdara, o mai tin asa. Azi a fost OK, dar de maine ploua din nou. :?
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

Na bine, o lasam pe data viitoare. Da, ai dreptate, nu merita spalata pe vremea asta pt. ca nu ajungi niciunde. Nu stiu daca ma poate intrece cineva la masina murdara, la inceputul anului a fost dezastru masina, nici mie nu-mi vine sa cred ca a fost in halul in care a fost. Stai linistit ca nu-ti forteaza la spalatorie cu nimic gainatul, partea mai nasoala e cand sta gainatul pe masina (e cam toxic). E indicat cand vezi ca ai sa-l si stergi cu ceva carpa umeda cat de repede(inca o intrebuintare pt. servetelele umede ce le tin in usa).

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Revin cu noutati, unele bune iar altele nu chiar asa de bune.
Am trecut si de 17.800km fara probleme, ma declar inca odata foarte multumit de masinuta.

Urmeaza ca in acest sfarsit de saptamana, mai exact sambata, sa plec spre casa (Maramu` :p ) pt. ca scap de stresiunea de la facultate si incep o scurta vacanta.
Pe cat de mult mi-as fi dorit sa pastrez jantele noi pe masina sunt nevoit sa trec inapoi la cele stock cu gumele de iarna, din cauza ca in seara asta a inceput "spiritul sarbatorilor" dpdv al vremii. Mi-e putin ciuda pt. ca deja m-am reobisnuit cu gumele de vara si manevrabilitatea masinii cu noile jante dar asta este, legile lui Murphy se aplica si acum ca la carte.

Sa auzim de bine in continuare. :D

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

:lol: Ai dreptate! Trebuie puse anvelopele de iarna... Eu in seara asta am tras un pui de somn, iar cand m-am trezit am crezut ca sunt in Siberia :shock: O zapada ce ii in Oradea! De mult timp n-a fost asa... Drum bun si vacanta/relaxare placuta!

Drive safe 8)
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

@Razvan_G: Se multumeste. Se pare ca avem de pus gume de iarna azi :smt071

User avatar
radoy
green piranha
Posts: 187
Joined: 23 Nov 2008, 23:24
Auto:
Location: Oradea
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by radoy »

mda...atata zapada n-am maturat si curatat in 2 ani cat am curatat ieri si azi:)) :smt120
nu va faceti probleme cu spalatul masinilor...de anul trecut din noiembrie pana pe la jumatatea lunii ianuarie a umblat cu masina nespalata..deja mi-era jena sa umblu cu ea:))
VW Golf IV variant 1.9 dizăl din 2004. Tot verde :D BH 62 RBY
poze > http://picasaweb.google.com/robert1987.10/Golf4#

1) Esti pe net
2) Esti pe clubkia.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi :D

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Am trecut si de 18.000km fara probleme, toate bune si frumoase.

Cat tine de drumul Oradea - Sighetu Marmatiei, a fost ceva mai nasol. In judetul Bihor am avut vreo 40-50km de drum inzapezit, iar pe alte portiuni cu zapada "fleoscaita" (pe jumate topita si murdara) iar pe alocuri doar drum ud. Temperaturi sub zero pe tot drumul.
Cea mai tare faza a fost ca atunci cand am ajuns acasa, m-am dat jos din masina si pe botul masinii, de la baza capotei pana in capatul spoilerului fata, aproape de fusta, am avut o pojghita de gheata amestecata cu mizerie de vreo 2cm si cam acelasi lucru si pe oglinzi :lol: :lol:

Luni cred ca merg sa-mi pun si scutul si am sa revin cu informatii.

Numai bine.

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Am trecut si de 18.300km fara probleme. Totul merge snur.

Ieri am fost sa-mi montez si scutul. Este ceva mai diferit decat cel vazut la KIA Oradea. Scutul avand doar o gaura in el unde este busonul de scurgere al uleiului din baie. Nu mi-a venit sa cred ca bucatile de plastic ce erau puse pe masina s-au nimit scuturi... Oricum acuma e mult mai bine si am o "asigurare" in plus. Costul total a fost de 450lei TVA inclus.

Odata ajuns la dealer-ul Baia Mare am primit si un formular pt. standarde de calitate europene si am mai primit si un cadou de la ei. Un suport dragalas de CD-uri si CD player.

Ma declar foarte multumit de KIA Baia Mare (AutoDOX), oameni de nota 10+.

Poze cu cadoul:
http://picasaweb.google.com/ScubliVlad/ ... 9698696482
http://picasaweb.google.com/ScubliVlad/ ... 4491702082

Numai bine.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Teddy »

Poze cu scutul ai facut :?:

Drum bun !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

Din pacate nu am reusit sa fac poze cu el.
Cat timp l-a montat, dealer-ul m-a chemat in showroom sa-mi dea cadoul si m-a rugat sa complectez ceva formular european de evaluarea a calitatii serviciilor oferite de KIA Baia Mare.

La primul elevator voi face cateva poze sau e ok daca fac de sus, doar deschizand capota ?

Numai bine.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

:arrow: Am vrut sa ma dau jos azi (veneam de la Carrefour) sa-ti spun un stick cu "SPALA-MA!"
Zau asa, faci ceva teste de offroad-uri cu ea? Ai ceva hibrid de Cee'd cu 4x4, suspensii hidraulice? :mrgreen: Sau pe unde te bagi cu ea? :lol:
Oficial: cel mai murdar Cee'd ever e al lui scubli :D
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

@Razvan_G: :lol: :lol: :lol:
Astazi am ajuns din Sighet si na... cum drumul e varza iara s-a murdarit toata. Cum se face vreme mai buna promit ca sunt direct la spalatorie cu ea :D

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”