White Queen - JAX - FULL OPTION

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply

Ce parere aveti despre aceasta masina?

Poll ended at 21 Jan 2008, 15:08

E belea!
28
36%
Draguta
12
16%
Prea scumpa !
37
48%
 
Total votes: 77

turatii
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2007, 13:41
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by turatii »

Asa voiam si eu sa iau dar cand am comandat nici nu auzisera de pachetul cu faruri negre. Foarte tare masina, cu o singura obiectie - daca luai semipiele venea cu tapiteria aia dementiala, cu amprenta de pneu. Aia e cea mai tare combinatie.
KIA C'eed 1,6 CRDI XR 115 CP Dakar Yellow - http://www.turatii.ro
ISUZU D-Max 2,5l DSL 136 CP Imperial Blond - http://www.4balls.ro

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

e draguta..se putea mai mult :D eu daca aveam bani imi luat tot cee'd si bagam si televizor si cuptor cu microunde si orice imi mai trecea prin cap! Cred ca se putea si pachetul ala sport cu spoilere. Bravo! Prietenul meu si-a comandat tot cassa white cu kit sport si multe alte optionale, 1.6 - 122 cp parca... Sa te bucuri de ea cum ma bucur eu in fiecare dimineata cand ma urc in ea si plec la munca. Parca ma sui prima oara in ea, asa de bucuros sunt.

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

Felicitari, masina arata demential de frumos. Si eu sunt adeptul "full ului" si atata timp cat ti ai luat ce a vrut sufletelul tau meriti RESPECT. Carcotasii sa se abtina de la comentarii;dk nu le place sau li se pare prea scump, sa nu scrie la acest topic.
P.S. astept sa iesi din rodaj si sa facem o mica comparatie, asa ca intre 2 litri :D :) :lol:
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by jax »

mykep wrote:o intrebare, cablul pt ipod de unde l-ai luat?
Mi l-au dat ei.

Sunt foarte multumit!

Am avut golf-uri si passat-uri... nu mai vreau masina nemteasca in afara de mercedes ceea ce nu imi permit acum. Noua si cu optionale pe ea. Decat mercedes dezbracat mai bine Ceed full.

Anyway... masina face toti banii...

Ieri am fost bucuresti - lehliu ... 210... mai aveam pedala.
Am sa va comunic cum se misca dupa tuning.

RODAJ? Nu vine deja rodata ? :)

Mi-am luat-o cu sufletul nu cu buzunarul... mi-a placut extrem de mult, sunt fan aceasta masina... puteam sa-mi iau intr-adevar orice altceva dar n-am vrut... imi place tare masina, ma caracterizeaza!

Nu vreti sa stiti ce bine ma simt in ea... v-as da-o tuturora la condus daca as avea ocazia in conditii de siguranta maxima :D
Astept intalnirea sa v-o arat dragii mei.

KIT-ul sport ma intereseaza mai mult sau mai putin, avand in vedere ca imi va micsora garda foarte mult... nu stiu ce sa spun. Ma mai gandesc.

Nu stiu insa unde sa merg sa scap de: KIA ala din fata de pe grila, KIA, ceed si crdi-ul de pe spate si sa imi decupez un pic bara pe spate sa aduc toba la nivel cu bara sau 2 cm maxim afara... atat i-as mai face.

Cat despre sunet... prin martie ma gandesc sa achizitionez ceva bun :) la modul o unitate de bord Sony XAV W1 + 10 difuzoare si un mini bass pentru armonie...

O sa mai vorbim daca ne intalnim si cum voi face asta... accept ceva sfaturi si poate mai am si eu altele... pentru voi.

Multumesc celor care mi-au laudat-o! :)

Masina va avea numere B-82-JAX, nu ezitati sa ma opriti pe strada daca ma vedeti, poate ne imprietenim (invitatie valabila si pentru femei) :)

JAX
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

isjax wrote: Nu stiu insa unde sa merg sa scap de: KIA ala din fata de pe grila, KIA, ceed si crdi-ul de pe spate si sa imi decupez un pic bara pe spate sa aduc toba la nivel cu bara sau 2 cm maxim afara... atat i-as mai face.
JAX
Iti recomand o grila XR. CRDI'ul de pe spate se dezlipeste destul de usor.
Mixer a facut aceste operatiuni la masina lui, cred ca cel mai bine iei legatura cu el. :wink:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by jax »

da, ... nu stiu ce sa zic de grila XR :)

O sa iau legatura cu mixer... multumesc.
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Inca un vot pentru "E belea!"
Am ramas fara cuvinte,sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente. :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

victor
Jidanul
Posts: 169
Joined: 28 Oct 2007, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti

Post by victor »

bai, chiar asa! Pe cand o noua intalnire in Bucuresti? Se discuta pe undeva pe forum? Daca nu, hai sa stabilim aici! Ce ziceti?
Kia CEE'D 1.6 DSL LX BASE 90 CP + ceva optionale. PISTON GREY

poze in curand...

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by jax »

Pai, eu sunt de acord... ce parere aveti de vinerea asta... sau sambata?
Faceti un topic nou!

:arrow: POZE NOI :D :arrow: - www.kabotin.ro/mykia/
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by jax »

bodyaron wrote:Felicitari, masina arata demential de frumos. Si eu sunt adeptul "full ului" si atata timp cat ti ai luat ce a vrut sufletelul tau meriti RESPECT. Carcotasii sa se abtina de la comentarii;dk nu le place sau li se pare prea scump, sa nu scrie la acest topic.
P.S. astept sa iesi din rodaj si sa facem o mica comparatie, asa ca intre 2 litri :D :) :lol:
Ce rodaj dragule? Hai sa ne dam :) Esti benzina... probabil ca esti mai bun nu? ... sau... cine stie... respect pentru 2L :)
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Post by moguai »

sincer credeam ca albul ala e prea...comun si nu iese cu nimic in evidenta
insa cand am vazut cum arata masina ta - e primul ceed alb pe care il vad... mi am schimbat total opinia.
in afara de NAVi ai pus cam tot ce se poate pune? (exclud aici kitul tuning de 2000 de euro)

vezi ca scrie in semnatura si ce motor are colegu' :)
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

isjax wrote:
bodyaron wrote:Felicitari, masina arata demential de frumos. Si eu sunt adeptul "full ului" si atata timp cat ti ai luat ce a vrut sufletelul tau meriti RESPECT. Carcotasii sa se abtina de la comentarii;dk nu le place sau li se pare prea scump, sa nu scrie la acest topic.
P.S. astept sa iesi din rodaj si sa facem o mica comparatie, asa ca intre 2 litri :D :) :lol:
Ce rodaj dragule? Hai sa ne dam :) Esti benzina... probabil ca esti mai bun nu? ... sau... cine stie... respect pentru 2L :)
Dragule rodaj scris cu ghilimele :D
nu stiu, vreau sa mi demonstrez mie, in primul rand ca, in zilele de azi diesel ul face fata(poate il depaseste) benzinei :)
P.S. poate alegeti ca zi a intalnire vineri ca sambata sunt plecat din buc
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by jax »

moguai wrote: in afara de NAVi ai pus cam tot ce se poate pune? (exclud aici kitul tuning de 2000 de euro)
Da, in afara de NAVi, tot... inclusiv filtru particule motorina care e superb.
Kit-ul tuning nu mi-l pun nici sa ma bati... urat si jos... daca locuiam in alta tara, poate.

Fuge, arata, sta - impecabil!
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

super tare....
despre grila....este un pic mai deosebita decat cea clasica,oricum eu zic ca merite o grila XR--(asta e boala mea)...in rest sa o stapanesti sanatos ...si sper sa o vad si eu ...
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

V-ati uitat pe forumurile cehesti/slovace ?

Toti au grila xR, e de-a dreptul banala. Pe cand acea grila din sport pack este mult mai rara. Ca si farurile cu fond negru.

In locul tau m-as gandi de doua ori daca vreau sa renunt la ceea ce eu cred a fi singura grila sport din tara si una dintre putinele din lume. In plus mi se pare a fi si o nota de distinctie acea grila, fiind foarte asemanatoare cu modelul standard dar nu identica. Un cunoscator ar sti sa aprecieze ceea ce vede. Grila xR e vulgara, e asa "in your face". Depinde de fiecare, vroiam doar sa evidentiez faptul ca si acea grila are avantajele ei.
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”