Cee`d 'mania'

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Cee`d 'mania'

Post by aktymel »

Salutare! imi incep si eu aici jurnalul de bord.. pt masina care inca nu o am.. dar pe care mi-am dorito inca de prin vara anului trecut... Uite ca s-a facut si ziua cand am fost la banca ...si am depus banii pt un Cee`d 1.4 GSL LX MT BEST... Uff .. ce sa zic .. sunt foarte emotionat si totodata destul de nemultumit fata de cei din reprezentanta Pitesti... in sensul ca nu sunt niste oameni competenti.. pt functia care o au .. si inca au de lucrat mult la partea de Relatii cu clientii. Am fost la ei .. am spus ca vreau o masina .... bla bla ...etc ... Nu mi-a dat prea mare atentie ... a scos un formular ...(o factura proforma cu datele mele ...) si zice .. ca trebuie sa platesc un avans de 15% si ca de restu se ocupa ei .. si ma anunta ei cand vine masina ...(zicea ceva de 45 de zile)... plec la banca .. Ajuns acolo cu factura in mana ... zic ca vreau sa dau un avns de 15% pt o masina noua .. se uita tipa la mine .. si zice ok ... dar ca trebuie sa calculez eu ... cat inseamna acest 15 %(cand defapt dealerul trebuia sa specifice exact suma de care are nevoie fabrica ca sa se apuce de masina ....) il sun pe asta si ii dau telefonul tipei de la bcr sa vb cu el ... Si au inceput sa se "certe"(l-a facut incompetent .. ca ce fel de sales manager e el .. si alte chestii din astea ..ca e prima masina care o vinde... care l-a cam facut de kko) intr-un final zice 6700 dar nu specifica ce anume(ron/euro) tipa vazand pretul in eur(11.854) calculeaza in eur bineinteles .. si am dat un avans de 6700 de eur adica 254. mil... :roll: muult mai mult de 15 % cat zicea asta ... ajuns la el .. sa ii fac dovada platii se uita ca bou .. si zice ca era vorba de 6.700 ron :wink: a inceput sa faca spume si figuri .. ca de ce am dat asa mult .. ca nu trebuia ... in fine ... una peste alta e ok ... Acum incep sa numar zilele pana vine masina ...:D :lol: Sper sa treaca repede ... o sa urmaresc cum am facut si pana acum .... Din umbra Numai bine ! :)

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ady85btz »

Salutari si de la mine pentru toata lumea!
Intr-o luna maxim sper sa dau si eu comanda la un 1,4 Best :smt055 .
Urez tuturor posesorilor de Cee'd viata lunga si la cat mai multi km fara probleme!
@aktymel: cat trebuie sa astepti?
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

pai .. dealerul a zis ceva de 45 de zile .... dar poate sa vina si mai repede ... pt ca ei fac comenzi mereu ... si nu stie ce masini sunt in tara sau in parc in Zilina(la fabrica) ... si daca am noroc .. cam in 2-3 saptamani .... poate am si masina ... Oricum urmeaza sa ma sune sa-mi dea seria sasiului... si din momentul in care ma suna .. nu mai dureaza mult... si vine si masina ... :roll: abea o astept ...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Welcome in the club! :lol:
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

Mersi spdblue....! sa inteleg ca sunt membru cu toate drepturile acum nu ?? :lol: :D Nu am vazut pe nimeni pe aici pe forum din Pitesti .. si sincer nici foarte multe Kia cee`d nu sunt in Pitesti.... Am stat astazi in centru intr-o intersectie destul de circulata.. si timp de 1 ora au trecut 2 "kiutze" una neagra si una argintie.... amandoua conduse de 2 domnisoare.... daca sunt fani dornici de o intalnire cu masinile ...(asta cand o sa o am si eu pe amea) vreau sa dati de stire ...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

Imi continui jurnalul... cu ceva memorabil.... Am citit si pe la cativa colegi de-ai nostri ...marea nedumerire : Sa fumeze sau nu in masina ? Eu am gasit solutia! Masina asta chiar face minuni : Am 4 zile de cand nu am mai aprins o tigara (si antecedente de fumator cu o vechime de aproape 8 ani).... Desi inca nu am masina .. dar am zis ca e bine sa ma apuc din timp sa fac ceva cu mine... cu masina care o sa o am ... Nu pot sa zic nimic altceva decat ca-s foarte incantat de cat de mult te poate influenta dorinta de a face ceva/de a avea ceva ce iti doresti cu conditia sa oferi ceva in schimb(cel putin moral)... Asa am reusit, si sper sa reusesc mai departe... :wink:
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

Astazi am sunat la dealer, nemaiavand rabdare.... si a zis ca spre sfarsitul saptamanii viitoare ar cam trebui sa-i vina seriile de la masinile care au fot date comeznzile de la inceputul lunii... printre care si comanda mea :D... nu mai este mult si apare si masinuta yupiiiiii
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

eram pe forum ..... pe aici reciteam si navigam prin mesaje ... cand Surpriza : ma suna dealerul si imi spune ca are seria si ma asteapta sa merg sa fac plata ... si ce mai trebuie ... ma imbrac si am plecat.
Parca nu mai sunt atat de entuziasmat cum am fost pana acum ... a trecut ceva timp ... m-am obisnuit fara masina.. si asteptarea parca nici nu a fost si nici nu mai este mult pana vine masina .. Va multumesc ca exista acest forum si ne-a strans pe toti iubitorii/pasionati de aceasta marca !
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

Felicitari pt serie si vestea buna ca degraba o sa ai :D Mi-am dat si eu comanda de un cee'd, da cel devreme mi-a spus dealeru' ca vine pe 15 aprilie, deci yo mai am de asteptat...
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

ZETU
Posts: 23
Joined: 01 Feb 2008, 22:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ZETU »

felicitari si te asteptam si pe tine cu poze! :P
Image

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

Avand in vedere ca nu mai este mult si trebuie sa apara si masinutza .. (probabil saptamana asta) Astazi am fost la metro... si mi-am luat un curatator cu presiune in genul celor de la spalatorie ..... NU am apucat sa-l folosesc ca nu am ce sa spal :)... poate se ofera voluntar cineva din pitesti :D So... va astept
p.S. http://picasaweb.google.com/Aktymel am aici cateva poze cu vechiul meu cielo si cu aparatul de spalat :D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

christian82
Posts: 62
Joined: 24 Feb 2008, 12:58
Auto:
Location: Bucuresti

Post by christian82 »

Pai ar cam trebui sa vina din moment ce ai dat comanda pe 08.02. Eu am dat-o pe 22.02, pe 06.02, am primit seria de sasiu si mi s-a spus k vine pe 21.03. Astept si eu poze si primele impresii. Eu am condus-o pe a unui prieten si merge super. Chiar acum m-a sunat! Avea 190 pe autostrada! Era f. incantat!
1.4 GSL LX MT BEST piston grey
comanda: 22.02
serie: 06.03
livrare: 28.03
http://picasaweb.google.com/cristianvoi ... istianSKIA

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

GATA !!! am ridicat-o !! yupiii !!! poze am pus cateva aici : http://picasaweb.google.com/Aktymel restul rmane de taclale mai pe seara .... ma duc sa o plimb .
In mare asa ... Am ridicat-o cu 8 Km. Am alimnentat de la PetromV benzina 95 au intrat 45 de litrii in ea pana la primul clik al pompei... am facut cam 21 de km pana acum ... e superba :shock: nu imi vine sa cred ca o am ...
Voi reveni !
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

felicitari pt masina, sa o stapanesti sanatos si voios! :D

bafta!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

mda.. mersi ida .. insa sunt dezamagit un pic... :( dupa primi cativa km mai excat vreo 54.. cat am apucat sa o studiez... am observat ca nu se deschide din interior usa stanga spate.... si torpedoul nu are lumina.... :( am sunat la dealer dar nu mi-a raspuns .. (probabil nu vrea sa fie deranjat la ora 21.. plus ca s-o fi saturat de mine cat am sunat toata saptamana....).. astept urgent raspunsuri ... CE FAC !??
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”