Cee`d 'mania'

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Ciolin
Mezinu'
Posts: 152
Joined: 18 Jul 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ciolin »

asa e, tare mandru esti cand o vezi lucind:) si, apropo de ce spunea Gerula, intr-un alt subiect, despre efectul nefast al spalatoriilor "ecologice", macar tu nu bagi tot felul de detergenti daunatori (nemaivorbind ca insisti cat vrei pe anumite portiuni precumsub aripi, de exemplu, eu asa fac:) ). daca poti da un link cu produsul? sau o poza, o marca si-un model? ca ma intereseaza sa-mi cumpar si eu un astfel de aparat si fac, cum s-ar zice, sondaj de piata. merci si succes!
Kia Cee'd 1.6 CRDi Base - Oil Blue B 89 RYO

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

@ ciolin ce sa zic .. in afara de ce se vede in poze http://picasaweb.google.com/Aktymel/CuratatorPresiune nustiu ce sa-ti zic ... si eu am studiat si am cautat ceva vreme .... si am vb cu mai multe persoane .. Am vrut sa iau un bosch dar era mai scump si scotea si presiune mai mica (95 bari).. din ce am inteles eu trebuie sa fii atent la cati bari are presiunea ... al meu parca scrie ceva de 100( nu sunt sigur insa ca nu am cutia sau cartea la indemana)...
fa un drum la metro si vezi produsul acolo... sau oriune unde gasesti asemenea produse..... si vei gasi o gama variata..... si la diferite preturi...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

uite am gasit si un link cu produsul care il am eu : http://www.blackanddecker.com/ProductGu ... uctID=6670
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ady85btz »

foarte tare jucaria pentru spalat. abia astept sa-mi vina masina sa-mi iau si eu :P
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Ciolin
Mezinu'
Posts: 152
Joined: 18 Jul 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ciolin »

da asa e, trebuie sa aiba destui bari. cel al amicului meu, Karcher, de data asta parca are fie 110 fie 210. In fine, e mult prea scump. Acum am observat ca e Black& Decker, asa ca nu-i facatura sau marca no1 :) am sa trec sa vad ce-i cu el. merci si spalare usoara si eficienta!
Kia Cee'd 1.6 CRDi Base - Oil Blue B 89 RYO

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

imi mai adaug cateva notite sa stiu si eu :D peste 5 ani ... cand si ce am facut acum :D ca nu mi-am mai facut caietel de bord .... daca am aici Jb.. :P
Ieri am fost la craiova .. am imbracat volanul in piele ....
Astazi am luat actele de la politie si am pus numerele ... si cred ca aici s-a terminat alergatura... de acum mai am de plata rata la banca si Casco :D Yupii !!!! sa ne revedem voiosi si sanatosi :D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

revin cu noi modificari :D asztazi am pus grila XR... cea mult dorita .. si asteptata .... am facut ceva poze ..... dar nu foarte clar .. a plouat toata ziua .... http://picasaweb.google.com/Aktymel/GrilaXr .
In curand tre` sa vina si filtru sport si jantele :D abea astept ...
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Frumoasa, frumoasa :)

Vrei sa pastrezi semnul KIA de pe grila ?
Mie unul nu-mi prea place cum arata grila xR cu tot cu semn... parerea mea :)

Cat a fost si de unde ?

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

dap arata mult mai bine grila fara acel kia pe ea.
si care a fost pretul si de unde ai luat-o ?
si aceleasi intrebari si despre filtru, banuiesc ca e K&N

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

mda... mie unu imi palce cum vine ... si am lasat sigla .... nu cred ca o sa o dau jos ... oricum comparativ cu cea originala asta e super finutza ... e destul de micutza ....
de unde am grila ?!? pai .... cand am fost sambata la intlanirea locala .. a venit si Dl Popa (directorul de vanzari de la kia Pitesti) si ne-a facut cateva cadouri ... printre fericiti m-am innumarat eu si mr_wizard cu grile si Ionutz75 cu un ipod - bineinteles tot kia- . Super nu !?
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Mai mult decat super.
Frumos gest a facut, imi place, pacat ca nu sunt si eu din Pitesti...

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

tare faza cu cadourile, uite asa atitudine e de aplaudat.
pacat ca in bucuresti nu vom vedea asa ceva niciodata.
dar de filtru ala ?

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Vine super noua grila! Eu i-am scos sigla KIA. Vad ca te-ai descurcat s-o montezi. Bafta!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

da... nu a fost greu .... multumesc de sfaturi :D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

completez lista de optiuni : si fac un new rewiew :
piele volan + burduf schimbator;
becuri pozitie albe philips w5w;
grila Xr;
folie Llumar transparenta 5 % luneta + geamuri laterale spate ;
filtru kN (care inca nu a venit) ;
jante km modelul firebird hyperblack (la fel ca cele ale lui Pfyman) dar care nu am gasit nicaieri sa-mi dau comanda ... nimeni nu are pe stoc :(
nu cred ca am sarit .. ceva .... :D
o sa revin cu poze :D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”