carolina :)

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

seara

Post by caam sd »

kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: carolina :)

Post by caam sd »

hai ca nu am mai scris de nu stiu cand pe aici ...
uite ca am ajuns la 30 000 de km (am facut 30009 pe serpentine - pe la brasov) si sunt la fel de incantat ca prima oara
i-am facut cadou masinutei bandouri f5 de la mircea si i-am mai pus niste protectii, dupa care saptamana viitoare mai pun niste folie pe geamuri...

acum... nu am ce sa le reprosez baietilor de la kia, merge super motorul, si o programez la revizie.
chitaie usor de la placutele de frana dar nu tot timpul, si foarte incet; cica ar fi de-alea ecologice...
consumul 8.5 - 8.6 l - mixt (in egala masura merg pe autostrada soarelui si in bucuresti) - si o forjez destul de mult
a inceput sa bazaie prin spate un capacel (de la portiera) si cand l-am scos am rezolvat problema (astept sa-i pun niste silicon si il pun la loc)
ce sa zic... merg la IMG in jilava la service... la revizii s.a.
si ne mai auzim :D
fug.
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: carolina :)

Post by LeCCa »

enjoy it in continuare 8)
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: carolina :)

Post by caam sd »

si eu pe aici... :D
45000 km
pai... nimic (doar schimbat casetofonul pe garantie si alarma - receptorul din masina _ maat7500)
si i se pare unui tip ca bate nustiu care amortizor pe spate, dar eu cred ca doar i se pare :)
:D oricum, am facut tot ce se putea face cu masinuta asta si sunt inca incantat de ea; de la mers cu 190 pe A2, pana la intrat in sant iarna in toiul viscolului pe langa Lehliu pe DN (intrat intentionat ca sa nu incurc, ca derapam....), sau era cat pe ce sa intru intr-o caruta fara semnale
:) era ceata... calc eu ca venea o curba (bou), pe la mijlocul curbei o calc si mai tare ca de' venea drept, si.... CARUTA frate !!!!! calcat frana + frana de motor = rezolvat problema, dar am tras o sperietura....
schimbat si/sau revopsit tot felul... in ordinea in care au aparut prin parcare...
aaa, si am schimbat al 3-lea parbriz ciobit pe drumurile patriei :)) (fac naveta la Lehliu)
inca nu am schimbat placute de frana, dar la revizia de acum (45000) o sa le schimb pe cele de pe fata - cred ca o mai duc cu ele 5000 dar le schimb;

in fine...
multumit; de masina, de baietii de la IMG, de motorasul asta de 1.4, de calutii lui, de vopsea, de stopurile pe spate (le-am afumat :D ) de bandourile tip sageata de la 'themircea' si ... asta e.
pe curand!
drumuri bune!
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”