" O batranica "de 12 ani

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
Marenka
Posts: 6
Joined: 23 Feb 2020, 14:50
Auto: Skoda Superb 1,8 TSI-160cp
Location: Otopeni

" O batranica "de 12 ani

Post by Marenka »

Desi va urmaresc de la inceput, abia acum mi-am facut timp sa ma alatur voua. Ceed-ul meu e cam "veteran ", l-am obtinut in 2007 august. A fost comanda nr1 din Galati (a nu se intelege ca a fost primul ceed cumparat in Galati, primele 10 buc. au fost cumparate fara comenzi ). Pentru ca am avut incredere in masina asta si m-am grabit s-o comand, mi s-au permis si optionale (la varianta best), asa ca, mai putin trapa, are de toate: jante aliaj, incalzire scaune, faruri ceata fata, cotiera, volan si schimbator piele. Acum, am depasit usor 100000Km si, jos palaria pentru fabricanti. N-am avut niciun necaz si, in afara de placute si discuri de frana +baterie (dupa 8 ani)+racord flexibil la esapament+ bielete egalizare fata ,restul a fost o placere de a o conduce. O parere subiectiva, abia dupa 70-80.000 Km i-am simtit vitalitatea, adica demaraj si viteza maxima. Recunosc ca, la inceput am fost usor dezamagit fata de demarajul ei, acum cred ca este la apogeul parametrilor dinamici. Acum... "salivez" la varianta 1,4 TGDI...vom vedea !

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”