Stef-mobil

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
stef
Preafericitul
Posts: 73
Joined: 26 Mar 2008, 16:40
Auto:
Location: Bucuresti

Stef-mobil

Post by stef »

In sfarsit, am ridicat si eu masina.
Ghinionistul de serviciu fiind de fel, nu am ratat nici aceasta ocazie.
Am vorbit ieri cu dealerul si, cu rugaminti cu tot, a reusit sa-mi si livreze masina seara tarziu.
Doresc cu aceasta ocazie sa ofer un feedback pozitiv cu multumirile de rigoare dealerului Ionut Jeler (MM Baneasa). Am vazut ca a mai fost criticat pe forum, dar fiecare cu parerile lui. Nu vreau sa credeti ca m-apuc acum sa-l laud, a avut si in "relatia" cu mine mici momente de neseriozitate, dar momente pe care le-am inteles, pentru ca banuiesc cum e, banuiesc ce se intampla, si stiu ca prea putine depind de ei.
Revenind la discutie, m-am dus aseara dupa cum ziceam sa ridic masina. Toate bune si frumoase, imi explica dealerul ce nebunie e, cat de multe masini au de livrat dintr-o data... Mai vine si o pereche tot pentru un ceed si impreuna ne punem pe asteptat. Dupa aproape o ora de asteptare, vine si masinuta ( a mea prima ). Cel care a adus-o l-a chemat pe dealer intai, si incepuse sa-i explice ceva.. Din momentul ala mi-am dat seama ca ceva nu e in regula... Ma cheama si pe mine apoi si-mi explica (foarte direct de altfel) ca masina e cu o singura exceptie... Mi-a cazut cerul in cap instantaneu... Problema mai exact o reprezenta nefunctionarea farurilor ( doar pe faza scurta... dar cea mai importanta de altfel...). Initial ma gandeam la mult mai rau, ca ar fi probleme cu, caroseria sau altceva care ar putea dura o gramada reparatia... Am fost asigurat imediat ca nu e nimic grav, ca cel mai probabil e de la o siguranta care ar trebui schimbata dar nu mai era nimeni la service la acea ora (aprox 19:30 ). Am fost de acord sa ridic masina, cu mentionarea pe procesul verbal a problemei si promisiunea ca se va rezolva a 2-a zi la prima ora.
Zis si facut, plec repede spre casa pana nu se lasa de tot intunericul.
Azi la prima ora (8 AM) eram la ei in fata sediului. Lume pe la service, dar... nu era "nea electriceanu`". Pe la 9 fara ceva apare si dealerul. Mai ma roaga si el sa astept, deja se face 10 fara ceva... Vorbeste in sfarsit cu cei de la service, ma duc la ei, vine un tinerel, incearca si el farurile, imi ia cheia si baga masina in interiorul service-ului. Dupa vreo 15 minute vine cel de la receptie, care era si seful lor din cate am vazut ulterior si-mi zice ca nu e de la siguranta ci e ceva mai grav si ca va trebui s-o interneze... Mi s-a innegrit iar imaginea... Dupa vrajeala ca nu e nimic grav, dupa faptul ca ajung acolo dimineata la 8 ca sa ma bage in seama aproape la 10, sa-mi zica si ca imi interneaza miez-ul si ma trimite la munca pe jos ( apropo, probleme garla si in privinta asta.. dar de..).Intreb daca pot sa astept, dar mi-au zis ca in functie de situatie ar putea sa dureze si pana maine... N-aveam ce sa fac, le-am lasat-o si-am plecat "pe jos"... Nu ajung bine la munca ( dupa vreo 2 ore.. ) ca ma si suna ca e ok si sa vin s-o iau.. Dar cum ei au program de gravide ( in luna a 5-a; se poate si mai rau) si au programul pana la 16:30, l-am rugat sa lase cheia la dealer si o sa incerc sa ajung pana pleaca el. Bineinteles ca n-am ajuns la 18:00 (traficul din minunata capitala) dar noroc ca dealerul mai avea oricum ceva treaba.
Acum toate bune si frumoase, am si faruri.. revin cu impresii mai tarziu...
Morala: mare, dar mare grija cand ridicati masinile....
Kia Cee`d 1.4 Best Griu`ca Pistonu`

ciprian75

Post by ciprian75 »

Felicitari pentru achizitie si multi km fara problem.
Daca imi iau Sw aceeasi culoare aleg :P

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

salut si felicitari pentru achizitie!!!!
:D
si eu trebuia sa-mi ridic masina azi dar dealerul de la baneasa mi-a spus ca sunt dati peste cap cu comenzile si livrarile si sa-i inteleg frumos si poate maine sau cel tarziu poimaine o sa ma sune sa-mi iau masinuta!
dupa ce ai patit tu cred ca iar nu mai dorm si o sa am de 1000 de ori mai multe emotii pana o sa o iau,sunt chiar speriat ca eu nu prea ma pricep la masini ,decat sa le pun benzina si cam atat :lol: :P !!!
Ce ai patit tu nu doresc nici la dusmani!!! :cry:
sa trecem peste asta si sa te mai felicit inc-odata pentru alegere si sper sa ne intalnim prin trafic, sa o stapanesti fericit si la cati mai multi km fara probleme !!!!! :)
Sa nu uiti sa pui si tu poze zilele astea !!!!
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Felicitari, sa o stapinesti sanatos fara incidente. :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

cmg_george

Post by cmg_george »

Bine ca s-a rezolvat si acum te poti bucura de ea. Problema asta cu aglomerarea livrarilor... este cam vina importatorului care centralizeaza comenzile si trimit comenzile odata pe luna.. evident ca vin masinile gramada si ei nu mai fac fata....

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea cat mai multi kilometri fara incidente.

Si acuma, apropo de problema cu farurile, care presupun ca i se poate intampla oricui si poate chiar mai grav... vin cu o intrebare, sa-mi fie cu iertare daca nu am observat raspunsul pana acuma: exista pe-aici (sau oriunde in alta parte, daca aveti cunostinta) vreun fel de "tutorial", ceva de genul ce-ar trebui clientul sa verifice cand se duce sa-si ridice masina? Adica, la ce ar trebui sa fim atenti, afara de... caroserie +/- zgarieturi, lumini, sistem audio, semnalizatoare, etc... la ce ar trebui sa fim atenti ca sa nu ne trezim a doua zi cu ea in service?
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Cum le stie @Akbhar pe toate :)
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Kia4me
Posts: 19
Joined: 11 Jul 2008, 13:30
Auto:
Location: BV

Post by Kia4me »

Felicitari :)! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute in trafic!
KIA Cee'd SW 1.4 GSL Best, Pewter Beige

stef
Preafericitul
Posts: 73
Joined: 26 Mar 2008, 16:40
Auto:
Location: Bucuresti

Post by stef »

Multumesc tuturor pentru gandurile bune.
Am fix 100 de KM in momentul de fata. Masinuta e super, pacat de traficul din Bucuresti ca n-apuci deloc sa te bucuri de ea.
Poze cred ca mai tarziu, avand in vedere ca deja nu i se mai vede culoarea (nu ca ar fi mare diferenta :P ) din cauza ploilor... :x
Kia Cee`d 1.4 Best Griu`ca Pistonu`

banderras
Berceni Underground
Posts: 48
Joined: 25 Jun 2008, 15:27
Auto:

Post by banderras »

la cati mai multi km..........:P

stef, am impresia ca noi doi am fost pe aceeasi linie la data cand am comandat masina si cand am ridicat-o:)

sa ne traiasca :D
KIA Cee`d 1.4 GSL Mars Red, echipare Best ODO 11.800 km

Johnny27

Post by Johnny27 »

Sa o stapanesti sanatos inspe mii de km. :P

stef
Preafericitul
Posts: 73
Joined: 26 Mar 2008, 16:40
Auto:
Location: Bucuresti

Post by stef »

Multumesc inca o data de urari.
@banderas - da, probabil au fost din aceeasi serie. Felicitari si tie de achizitie si 1 mil de km fra probleme.
Ce sa va zic, masinuta e bestiala, imi vine sa stau numai in ea... Pacat de traficul asta ca inca nu am apucat s-o vad calumea pe sosea... ca mersul asta doar cu 1-a si a 2-a... De aici as putea sa spun si singurul lucru care ma cam nemultumeste... Consumul...
In rest, toate bune si frumoase, poate ajung azi s-o si spal eventual sa-i fac si niste poze, manca-o-ar tata :D
Kia Cee`d 1.4 Best Griu`ca Pistonu`

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”