Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by ciprianeagu »

Sincere felicitari! Ce ma bucur, poate ca acum vom fi mai multi pe la intalniri cu Pro-uri !
Eu am 1,4 dar si asta trage, deci 1,6 al tau ar trebui sa fie belea :shock:
Eu am considerat rodaj primii 3000, dar asta nu a insemnat ca in depasiri nu am sarit de 4000 de ture....incearca sa iti setezi ca si limita aceasta turatie pt rodaj...in mod normal sa schimbi la max 3000, si doar cand o cere neaparat situatia 4000...eu asa am facut si e totul ok momentan (aseara am pozat ODO 6666 :mrgreen: )
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by p3tr351 »

azi am facut prima suta de km PDT_Armataz_02_44
O sa revin in curand cu poze & stuff

Deja ma deranjeaza o chestie :cry:
Bucata de plastic de deasupra lcd-ului de la CB tremura odata cu turatia (cateodata) iar daca e muzica oprita e deranjant.
Si o bucata de plastic din capatul unei sine ale scaunului din fata s-a desprins foarte usor...am pus-o la loc, dar parca abia sta.

In rest este super!
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by scubli »

@p3tr351: Cu plasticul de deasupra display-ului de la Cb nu am avut nicio problema, poti sa intrebi la KIA.
Cat tine de capecelul din capatul sinei de la scaun, si mi mi-a picat de cateva ori, dar l-am fortat inapoi si sta acum. Nu e o problema foarte mare, e doar un capacel estetic care poate pica daca dai scaunul in spate mai brusc. Eu deja m-am obisnuit ca odata pe luna sa-l pun inapoi.

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by p3tr351 »

nu m-a deranjat plasticul...l-au vazut cei care stateau in spate.
Cat despre cel de deasupra display-ului o sa vad ce se mai intampla.

Pozitia la volan mi se pare un pic cam inalta.
Eu obisnuiesc sa stau cu fundul (am voie sa zic fundul, nu?) mai in spate, cu spatele drept, scaunul mai in fata si picioarele usor indoite. E prima masina in care ma simt cam inalt, desi scaunul este dat la maxim in jos. Banuiesc ca asta e din cauza plafonului mai coborat, trebuie sa ma obisnuiesc.

Ieri m-am luat la o "intrecere" nevinovata cu un cee'd gri (sau albastru, nu mai stiu) cu faruri xenon si grila xr. Credeam ca esti tu, acum am vazut ca esti din Oradea.
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by scubli »

@p3tr351: Sper sa gasesti repede rezolvare la acel plastic de deasupra display-ului.

Pozitia la volan ti se pare inalta ? Eu am 1.96m si mi se pare superba pozitia, chiar am destul loc in masina si nici nu am reglare a scaunului pe inaltime, este pozitia standard a scaunului.

Hehe, nu eram eu in acel cee'd, eu cred ca ma opream la o poveste nu ma luam la intrecere :p
Numai bine.

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by p3tr351 »

Salutari dupa muuuult timp
Am implinit un an pe 10 septembrie (am facut prima revizie 777 ron) cu vreo 13000km
Masinuta este dementiala!
Pana acum am un consum mediu de 7.8 (majoritatea urban, resetat de cateva ori pana acum, conduc sportiv <schimb in jur de 3000rpm>)
Am avut un mic accident pe calea Mosilor, far crapat, aripa dreapta indoita si bara rupta. Am facut constatarea la casco dar inca n-am reparat-o. De la distanta nu se prea observa dauna.
La prima revizie mi-au aranjat si oglinda retrovizoare, deci nu mai vibreaza ( [-o< ) si mi-au strans frana de mana.

Nici nu stiu ce sa mai spun. A trecut asa de mult de cand am luat-o incat m-am obisnuit cu ea.

Ma gandesc sa imi schimb boxele din spate, momentan mi se par inutile la cum se aud. Are cineva vreo sugestie?
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by crispisu »

=D> Bine ai revenit p3tr351. Ne bucuram sa auzim ca esti incantat de masinuta.

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by serdimi »

p3tr351 wrote:Salutari dupa muuuult timp
Ma gandesc sa imi schimb boxele din spate, momentan mi se par inutile la cum se aud. Are cineva vreo sugestie?
Nu cred ca e cazul sa le schimbi,exista o setare in sistemul audio al masinii,prin care poti regla sunetul in asa fel incat sa auzi boxele din spate de pe locurile din fata.Fade se cheama.Try it!Bafta!
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kia pro_cee'd 1.6 DSL

Post by p3tr351 »

nu e vorba de fade, e vorba de calitatea sunetului. Nu sunt capabile nici de inalte, nici de joase. tot ce scot este un sunet sec, plat.
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”