KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

pai grila aia,plasa...am cumparat-o din comert,capota am prelungit-o cu fibra de sticla si am taiat si prinderile din bara de la grila originala.cam atat legat de grila:D

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by Stefan47 »

arata excelent, felicitari pt exterior, deja sunt :O nota 10+ vreau si eu nr celui care s-a ocupat de bari :D
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

allexik
Posts: 21
Joined: 09 Feb 2010, 22:27
Auto:

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by allexik »

felicitari
ce consum ai cu jantele pe 17 si celelalte modificari?

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

salut...iti dau pm cu nr lui,dar se merita sa vii pana in constanta cand sunt si in bucuresti atatia oameni care lucreaza in fibra?
cel mai bun consum in oras l-am avut 7,4,acum am 7,9,afisat de calculatorul de bord

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by Stefan47 »

oameni sunt, dar trebuie sa lucreze si bine...si din cate am vazut la tine a lucrat f bine, desi nu am vazut masina live.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

@stefan47...ti-am dat pm cu nr lui

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

cateva poze noi cu masina...
masina are in prezent 94000 km...de la inceputul verii tot fac vizite la raver service,poate aud si ei intr-un final zgomotul produs de rulmentul de presiune,si sa il schimbe.am si niste zgomote in coloana de directie,cei de la service mai au schimbat cate o piesa,chiar aceasi piesa de doua ori...fara nici un rezultat.cum traim in romania...vopseaua o am ciobita in mai multe locuri din cauza pietrelor,parbrizul in doua locuri...sper cat de curand sa rezolv pe casco problemele astea doua
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

hai sa mai animez putin jurnalul meu de bord.luna trecut am terminat leasingul,sunt om liber in sfarsit :D au fost 4 ani grei dar frumosi alaturi de masinuta mea.
ODO :117000
ca numar de inmatriculare...in loc de B 86 CGT,acum am CT 86 CGT :D
masina a mai primit cateva modificari la interior pt confort:plafoniera centrala fata cu suport de ochelari,imbracat plafonul interior in material plusat negru,odata cu el si stalpii laterali si o nuca schimbator imbracata in piele.

la exterior,dupa un esec destul de costisitor in a modifica stopurile,mi-am luat stopuri noi,pe care le-am imbracat in folie speciala pt. faruri si stopuri,farurile si ele au primit aceasi folie dar mai deschisa la culoare.masina am imbracat-o in autocolant,combinatie negru mat cu rosu mat

cateva poze de la inaltime cu masina
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by kTL »

pfft.. gusturile nu se discuta... dar parerea mea?... urata combinatie :)
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by Stefan47 »

felicitari in primul rand, esti proprietar :D la cati mai multi km!

negru cu rosu e o combinatie reusita, dar poate mai putin rosu....cred ca ar fi fost super :D gen niste dungi, ceva....

si pe mine ma batea un gand s-o fac toata rosu mat in folie.....sunt curios cum rezista in timp si daca esti multumit de lucrare...

mai baga niste poze de aproape, ca de la inaltime nu prea ne dam seama de lucrare....si cu noul interior
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

eu de cand ma stiu mi-a placut combinatia de negru cu rosu,asa ca am facut-o pe placul meu :P bucata rosie de pe capota are continuitate cu linia plafonului si cu eleronul,deasta si este asa mult rosu.doar plafonul rosu nu mi-ar fi placut mie.
poze cu interiorul nu am momentan...in weekend mai o sa fac cateva lucruri mici pe la masina,si o sa fac atunci poze

sirneo77
Posts: 1
Joined: 19 Dec 2011, 01:38
Auto:

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by sirneo77 »

Salut! Am citit ca ai montat plafoniera frontala cu suport de ochelari. Poti sa imi spui si mie de unde ai cumparat.o? si cat a costat? vreau sa montez si eu pe masina mea, si nu prea gasesc de hyundai. Ma gandeam ca cea de pe cee'd ar trebui sa se potriveasca. Multumesc

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bubu »

la bursa vindea cineva un bodykit xr,tot el avea si plafoniere.250 lei am dat pe ea

User avatar
bogdan.citescu
Posts: 463
Joined: 11 Nov 2010, 15:37
Auto: Cee'd FL 1.6, DSL, City ++
Location: Sibiu

Re: KIA PRO_CEED...B-86-CGT

Post by bogdan.citescu »

Salut. Arata foarte tare masina ta, din pozele de sus care l-ai pus nu imi prea placea, dar am vazut-o ieri la Wheels Arena si mi-a placut mult.
Felicitari pentru munca depusa.
Kia Cee'd Facelift 1.6L City, Dissel, Black Pearl, 115Cp + modificari
poze: https://picasaweb.google.com/108958111686639519693/MyKia?authkey=Gv1sRgCPOqgeXdqcGfAg#
Poze intalnire nationala Transalpina 2011 : https://picasaweb.google.com/108958111686639519693/IntalnireNationalaClubKIATransalpinaSiTransfagarasanIulie2011?authkey=Gv1sRgCNeL4Ze74PSr5QE#

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”