marco's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

Salutare tuturor,

Mi-a venit si mie masina, 1.4 base...iata niste poze reale...un pictorial in care apare kia fara haine :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Bine ai venit! S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!
Iti multumim pentru poze! Te asteptam cu cat mai multe impresii despre masina.

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Are si sistem isofix? paraca asha mi se pare . Si ce culoare este ? Si consumu ? Cum e?

marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

culoarea e machine silver, adica argintiul ala pe care-l stie toata lumea....pt consum - inca nu am mers prea mult.

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

8) DEJA MA SIMT MAI BINE CA NU SUNT SINGURUL CaRE A ALES CULOAREA ASTA

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai argintiul si visiniul am inteles ca sunt culorile preferate pana acum ;) (cel putin la dealerul din CT)

marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

inainte mai vandusera una "greyish purple" :)

culorile merita vauzte live; din poze, bejul ala mi se parea groaznic, vazand masina in realitate culoarea e super.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

marco, ai folosit AC?
daca da...spune'mi cum ti se pare, este eficient? este evidenta diferenta de putere intre AC-on si AC-off?

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Marco, speram ca o sa mai vii cu ceva noutati despre masina si despre consum. Cum se prezinta la drum lung si in depasiri? Sau inca nu ai scos-o la plimbare.
Ai rezolvat cu asigurarea CASCO? Unde ai facut-o si cat te-a ajuns?

booker2
Posts: 17
Joined: 31 May 2007, 14:14
Auto:

Post by booker2 »

tu comandasei ca optionala consola tip DLX ? ca vad ca are bordul nergu. Pana la urma DLX o fi insemnand cu dungile arginti?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Consola DLX are ca principala "dotare" cotiera. Fascia centrala la care referi tu vine pe negru pentru versiunile LX (deci si ptr LX Best, fostul Base). Abia de la EX incolo (sau Classic pana acum) facia centrala este argintie sau cu nuante de albastru/crem

booker2
Posts: 17
Joined: 31 May 2007, 14:14
Auto:

Post by booker2 »

Deci dealerul m-a mintit cand mi-a zis ca DLX e cea de pe Clasic si are dungile argintii. Ce aiurea. Ce dezamagire

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Stai un pic. Da, DLX vin in standard pe Classic si acolo intr'adevar vine cu dungile argintii. Insa DLX poti pune optional si pe LX, insa nu va veni cu dungi argintii, cu va fi neagra fascia centrala.
N'as zice neaparat ca te'a mintit, nu m'ar mira deloc daca chiar nu ar sti ;)

booker2
Posts: 17
Joined: 31 May 2007, 14:14
Auto:

Post by booker2 »

andrei0241 wrote:Stai un pic. Da, DLX vin in standard pe Classic si acolo intr'adevar vine cu dungile argintii. Insa DLX poti pune optional si pe LX, insa nu va veni cu dungi argintii, cu va fi neagra fascia centrala.
N'as zice neaparat ca te'a mintit, nu m'ar mira deloc daca chiar nu ar sti ;)
Poate ca n-a stiut. Dar pe mine asta nu ma intereseaza. Mi-a comunicat o informatie falsa si pe baza ei si a altor informatii eu am comandat masina.Mie chiar nu mi-a placut cum arata cu negru . Daca as fi stiut as fi luat un reportofon cu mine , ar fi fost funny sa apara in media asa ceva. O sa accept masina ca deh, nu mi-a convenit sa stau 9 luni dupa o corsa. Dar voi incerca sa-i penalizez cumva.

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Andrei0241 si booker2
Ce discutati voi acum, e din zona topicului Neclaritati optionale KIA cee'd 1.4 BASE. Voi ce parere aveti?

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”