Red...Mars Red..:)

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Salutare

Am tot urmarit posturile altor posesori de Ceed si am vazut ca sunt foarte multumiti. Ceea c em-a determinat sa aleg si eu o Kia Ceed echiparea City. Avand un buget limitat...14 k..am incercat sa gasesc ceva care sa ma multumesca in acesti bani ca dotari si performanta.
Astazi am fost si am platit avansul la Ceed City. Dealer-ul este cel de pe DN1, din apropierea aeroportului Baneasa. Cu toate ca acum ma gandesc ca locatia acelui dealer nu e tocmai stralucita. Trebuie sa trec tot Bucurestiul ca sa ajung acolo. Poate era mai bine daca ma duceam in Cantemir. In fine, si-a luat un coleg de serv. de acolo si a fost multumit de felul in care s-au purtat cei din Baneasa.
Cum ziceam, azi am dat 3000 ron avans...si dealer-ul mi-a promis ca in 3 sapt. imi vine masina. Rezervarea a fost facuta acum vreo 2 sapt. Seria o asteapta cam in 10 zile si pe urma inca 2 sapt. Eu sincer nu prea iau de bun termenul lor...avand in vedere cererea mare de Ceed-uri..dar ma rog...sa dea bunul Dumnezeu sa ma insel si s-o am in 3 sapt. :).
Acum, asteptam....si masina..si un curs mai bun la euro...caci daca ramane la valuarea actuala...firma castiga foarte mult de pe urma diferentei de skimb valutar.

Salutare si sa ne auzim cu bine.

P.S. cand imi va veni masina o sa doresc si eu un stiker ;) sper sa ma puteti ajuta
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Red...Mars Red..:)

Post by singlecrys »

asteptare usoara si felicitari pentru alegerea facuta =D> pt sticker da-i un PM lui DragosKia!
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Multumesc mult de tot. Eu sunt relativ nou pe acest forum, deci nu cunosc userii..insa am auzit ca se fac "team building-uri" :D.
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

am si eu o intrebare....daca am platit un avans fara sa inkei un precontract cu dealerul...e de rau?:| am kitanta..am fctura fiscala cu suma avansului...dar nu am facut si precontractul cu ei. cam ce se poate intampla? din start am realizat acum ca nefacand un precontract cu ei cu clauze clare si termen de livrare specificat...s-ar putea sa tot astept masina aia :(
un sfat ceva?
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Red...Mars Red..:)

Post by singlecrys »

stai linistit ca masina o sa vina, nu-ti face probleme!
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Astazi am fost sa achit restul de bani. Am prins un curs mai bun la euro..si am vrut sa profit. Cand am ajuns acolo i-am spus ca vreau sa fac si contract in care sa precizeze clar termenul de livrare. Cika 21 de zile...incepand de astazi. Doamne ajuta! :)
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Si totusi vine. Desi termenul de livrare nu a fost respectat (doahh...ce surpriza??!!) astazi m-a sunat in sfarsit dealerul si maine merg sa ridic masina. Am fost si am incheiat polita CASCO (632 euro) si RCA (300 ron) la ASIBAN. AM trimis pe mail RCA-ul la dealer..si de maine....ma dau cu bestiutza roshie pe strada....partieeeee...:)))
Sa ne auzim cu bine.
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by Orlando_LR »

sa ai grija de ea si fara incidente.
O sa vezi ca alegerea facuta a fost inspirata :D
Apropo frumoasa culoare :D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Orlando, ms frumos. Si tie la fel, defapt la toata lume ala fel doresc....km fara numar...si fara prb. Referitor la culoare am observat ca sunt f putine culoarea asta in Bucuresti si in general. Oricum....a fost dragoste la prima vedere.
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

In sfarsit...dupa lungi asteptari...de vineri am intrat in posesia kiutzei. Merge super, numa ca prin Bucurestiul asta aglomerat nu prea ai unde sa mergi klumea. Avea 15 km la bord cand am luat-o si din pacate am descoperit si o mica zgarietura pe usa stanga spate. Dealerul a zis ca o sa o faca cei de la vopsitorie cand voi merge sapt. viitoare dupa acte. Vineri nu aveau curent si mi-a spsus ca e posibil sa nu nimereasca nuanta la culoare.
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by radu84 »

Si eu am descoperit ca am o zgarietura la usa stanga-spate si sunt convins ca eu am zgariat'o cand am intrat in masina, am atins cu fermoarul metalic de la geaca. Nu are rost sa vopsesti usa pentru o mica zgarietura, vor aparea si alte zgarieturi in viitor, asa ca ar trebui sa te obisnuiesti cu ele. :)
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Da, cred ca tot de la o geaca sau fermoar ceva este acea zgarietura...dar nu de la mine. Si nu voi vopsi toata usa...si o sa-mi dea 2 puncte acolo exact pe locul ala...pt ca este pana la tabla luata vopseaua si nu vreau sa apara ceva rugina.
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by radu84 »

De acum incolo sa ii pandesti pe cei care intra in masina si au fermoar metalic. :lol:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Red...Mars Red..:)

Post by devilson »

Iti dai seama ca ii dezbrac pe toti...sau pe toate :D
:)))
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

User avatar
_devilson_
Posts: 469
Joined: 26 Mar 2012, 19:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Red...Mars Red..:)

Post by _devilson_ »

un mic update :D

ODO: 46 K ...si ceva acolo...
- pus jante noi RIAL MILANO (15")
- vopsit etrieri cu rosu
- la 44 k am skimbat bujiile cu ajutorul lui Dannybaoy (multam inca o data)
- refoliat capota si cupola...de data asta a iesit mult mai bine
- pe la 43 k am schimbat stergatoarele fata cu unele MOBIS luate de la polonezi (sterg super)...in curand si pe cel din spate il paste schimbarea
- instalatia gpl merge bine, nici un martor aprins in bord.
- si ultimul moft...mai jos in poze :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Kia Ceed 1.4 - CITY
J.B. http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=3240
Hyundai Elantra 1.6 - highway +

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”