LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

salutare, incep jurnalul desi n-am primit inca masina :lol: nah, nerabdarea asta :P masina e pe drum, maine sau poimaine ajunge in parcare la aviatia utilitara, in baneasa. din pacate , eu am facut comanda in ploiesti (sunt din campina), dar stau in bucuresti, in baneasa :lol: o sa pandesc cand vine camionul s-o ia, merg dupa el pana la dealer :lol:
btw, e un proceed 1.6 negru, optionale (jante 16, proiectoare, pachet piele, reglaj scaun sofer, cheie pliabila). \
sper sa fie totul ok, mai vb :D
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by singlecrys »

ee de acum esti proprietar ...cand vine sa pui ceva poze sa vedem si noi minunatia multi km fara probleme! =D>
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by Bonzai2 »

Felicitari pentru achizitie si cat mai multi km fara probleme
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

well, a venit de ieri la ploiesti, am fost azi sa o iau , dupa amiaza la 3, de dimineatza am umblat sa-mi fac casco si rca ca sa n-am probleme doamne fereste... si pentru ca , nah, am nr de PH si sa nu sperii vecinii de bloc din baneasa, :lol: mi-am acoperit si partea cu vandalismul... 360 de ron/luna, dar nah... :roll:
la dealer(neoserv ploiesti) am platit 300 de ron pe trusa si numere, culmea nu aveau presuri (150 de ron) asa ca am luat eu unele dragute cu carpeta la 70 de ron din carrefour. din pacate am luat teapa cu cheia , eu stiam de pe site ca pachetul KEP , de 93 euro, inseamna cheie pliabila cu doua butoane... ok poate cheia pliabila de la kia n-are 2 butoane sau nush, dar daca nu comandam KEP de 93 de euro, ce cheie imi dadeau?! ca asta care am primit-o e simpla, cu 2 butoane. pe asta am platit 93 de euro?
in fine... sper sa ma lamuriti si voi cu treaba asta
am luat masina, facui un plin de 200 de ron, si am mers pana la campina cu tata, care are un golf 5 1.9 tdi cu dsg, si ma tineam cu el fara sa apas acceleratia prea mult, intrecand-ul pe reprize daca "fortam" pana in 3500 de ture. pe drum am constatat ca ma insoteste un greieras la usa stanga , undeva in zona manerului de la usa... daca trag putin de el , inceteaza :lol: aiurea :roll:
am curatat-o de plastice la campina, facui plinul si la mine :P, si am plecat spre bucuresti.
masina merge excelent, accelereaza surprinzator de bine in 2-3000 de ture, nu ma asteptam. ma indoiesc ca o sa vada de la mine mai mult de 3500 in utilizare obisnuita. am ajuns in bucuresti dupa o ora de stat la coada in baneasa, pana in coada aveam 7.1 l/100km... si dupa o scurta pauza, am plecat sa-mi duc iubita in militari. masina merge super marfa prin oras, nu e nevoie de mai mult de 3000 de ture ca sa depasesc majoritatea masinilor, consum undeva pe la 8, 8.5. suspensiile sunt intr-adevar tari, dar nu deranjant, sunt multumit. scaunele sunt si ele cam tari, dar cu reglajele pozitia e super confortabila. am 1.80 si 75 de kg, si n-am nevoie sa dau scaunul prea in spate, si devine putin deranjant cand incerc sa-mi pun centura, e greu de ajuns la ea :lol:
schimbatorul de viteze , chiar si cromat (cica...) , nu arata imbietor, dar merge super bine, mai bine ca la astra, focus, mondeo , corsa care le-am condus pana acum. sunt foarte foarte multumit de el.
in afara de aparitia greierului ii dau nota 9, ar fii fost 10 daca erau scaunele o idee mai moi...

am scris deja destul, am senzatia ca n-am spus tot, a , da, jantele de 16 tip C sunt superbe....
revin cu poze si cu restul de impresii
momentan, doar 160 de km :D
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

LexyPexy
Posts: 7
Joined: 25 Sep 2008, 12:24
Auto:
Location: Bucuresti

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LexyPexy »

Felicitari!S'o stapanesti sanatos!
*Kia Pro Cee'd 1.4 Gsl Best*Black Pearl*B-04-LXY*
*Daewoo Nubira II 1.6 SX*B-87-LXY*

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

ms lexy! acum si ceva poze, pana nu o murdaresc de tot pe ploaia asta..


Image
Image
Image
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by Teddy »

Felicitari ptr. achizitie,drum bun si sa nu mai ai parte de incidente :( si sa te bucuri de masinuta ca`n prima zi :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

la campina, cumintica dupa accident:
Image
Image

frate'meu tragand de huse :))

Image

si ursul curtii, ricky! :))

Image

la montaj kormorane snowpro, 290 ron , inclus montaj si echilibrare
Image
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by Razvan_G »

...inca e ranita, cand o "internezi"? :) Ce jenti ai pe ea :shock: , arata foarte fain. Al tau ii modelul Best + opt.? sau City? Cum ii pachetul piele, cel clasic volan, schimbator si frana sau mai este ceva?
Apropos, ai rezolvat ceva cu permisul?
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

o internez dupa sarbatori, cand o sa depun si contestatia la tribunal, sa am dovada sa pot sa mai circul :lol:
jantele sunt de 16, tip C. modelul e 1.6 base + optionale de inca 1000 de eurio, total 13.740. adek cdchanger, pachet piele volan, schimbator, frana, schimbator cromat, arata mult mai bine asa, scaun reglabil inaltime, suport lombar, tetiere active, cheie cu telecomanda, proiectoare ceata, interior negru total, rainbow blue.
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

eh, inca n-am bagat masina in service, luni ma duc la img, probabil ca o s-o si las acolo, pt ca au expirat cele 30 de zile de la accident... mi-am luat si numerele noi, masina merge struna , pacat ca nu ma pot bucura de ea asa cum vreau... :cry: daca o prezint din unghiurile potrivite, arata bine anyway :grin:
so poze noi, am trecut deja de 5000km...
la pedure...
Image
Image

acasa la campina
Image
Image
Image

si numerele noi:
Image

:cool:
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by rayman »

Pfff.. arata bine rau proceed negru... Pacat ca la ce mizerie avem in Romanica trebuie spalata des.
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by buggyba »

LeCCa wrote:suspensiile sunt intr-adevar tari, dar nu deranjant:D
suspensiile sunt mai tari la inceput, dar daca inca se tin tari, vezi cumva sa nu fie de presiunea prea mare in roti
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by LeCCa »

7000 de km! masina merge super, avariata in continuare, asteptam piesele de la IMG :lol:
putin styling la interior... :P

Image
Image
Image
Image
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LeCCa's KIA Pro'Ceed 1.6

Post by rayman »

Valeu, ce facushi? :D :mrgreen:
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”