Vietnam's blue vehicle

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Vietnam's blue vehicle

Post by Vietnam »

Bun acesta este ultimul post aici restul comentariilor le voi face la Sportage. Ultimul cu drum al CEED-ului cu mine ca sofer a fost cam ciudat. Sportage-ul l-am ridicat pe 7 august si pina am plecat in concediu pe 15 nici ca am mai condus CEED-ul. Cum numerele nu mi-au venit pina atunci am plecat cu albastreaua in concediu la bulgari -TOPOLA. Drumul a fost excelent pina la km 72 dupa care s-a mers bara la bara cu mici momente de respiro in care atingeai chiar si astronomica viteza de 40 km/h. :shock: .Noi ne-am luat biletele in martie si atunci nu stiam ca SF Maria va fi zi libera. In sfarsit dupa 6 ore de mers (???) am ajuns la vama unde surpriza, se cerea si talonul masinii. Din grupul nostru eu si un alt prieten am fost intorsi din drum. Eu aveam ITP expirat de doua saptamini iar el nu avea deloc talonul. Asa ca am lasat frumos masinile in parcarea din vama am transferat bagajele din ambele masini intr-un Logan Break si dai bataie.
Cand mi-am recuperat masina dupa o saptamina am fost socat. Botul masinii era sub un corcodus rosu care si-a scuturat toate fructele pe capota. Si toate erau ultra coapte si o parte se uscasera. A fost interesant cum am curatat toata mizeria aia de pe botul masinii in timp ce copii stateau cu sotia si se uitau la mine. Sincer daca plecam la drum cu alea pe capota ma oprea toata politia prezenta de la VAMA veche la Bucuresti, botul masinii arata ca si cum m-am jucat cu masina in Carmageddon. Si uite asa CEED-ul nu a mai apucat sa iasa din tara cu mine ca sofer. Acum il conduce cumnatul meu si sper sa se bucure de ea cum m-am bucurat si eu.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”