Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by RLK »

Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

danny86

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by danny86 »

scubli wrote:@danny86: Acum pun o intrebare referitoare la mania mea, pot sa o si butonez cand o vad ?! :D E prea frumos sa vezi ce face fiecare buton dintro masina, chiar daca suna ciudat, mie unul imi place. :roll:


scubli...esti invitatul meu specila...cand ne vedem poti sa butonezi fiecare butonas....merci pt complimente ......sa sti ca nu suna delok ciudat este senzationala masina ca sa nu mai spun cati intor capul dupa ea......la bloc deja toata lumea ma intreaba ...ce....cum....cat......uau.....una peste alta este o masina super tare......

danny86

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by danny86 »

Desi am masina de miercuri pot spun ca azi in drum spre Ploiesti pe DN1 am reusit sa ajung la 2000mii de km cu ea.......masina este fff tare( fiecare cioara isi lauda puiul :lol: :lol: :lol:) ....dupa 1800 de turatii intra turbo si de acolo incepe adrenalina.......cat despre plimbarile prin oras nu mai spun cum intorc oamenii capul dupa ea ceea ce ma face sa am simt fff mandru ca sunt singurul posesor de MAGENTIS din Ploiesti (am vazut ca ar mai fi una pe Autovit insa este cu numere straine si pers respectiva nu este din Ploiesti si nu are dotarile prezentate in jurnal)....toti cunoscutii ma opresc si ma felicita si toata lumea este fff curioasa deoarece nu au mai vazut asemenea model..........

concluzii dupa 2000mii de km:

-senzatia este ff tare cand se cupleaza turbo de la 1800de rotatii
-confortul este unul ridica
-consumul este destul de ok in jur de 7.3l mediu oras si DN1 tinand cont ca inca nu pot sa trec de 3500de turatii deoarece este inca in perioada de rodaj
-culoare este superba..... alb perlat iar in soare straluceste la propriu
-directia este precisa
- sistemul audio este demential...sistem Infinyti
-suspensia nu este deloc moale asa cum s-ar zice...suspensia este fff ok iar pe drumuri nu fff bune chiar reuseste sa anihileze senzatiile de disconfort in momentul trecerii acelei portiuni
-la viteza de peste 100 de km pur si simplu pluteste :lol: lol: :lol: .....se aseaza fff bine pe drum



Sincer poate pretul este cel care o face sa nu reuseasca sa intre pe piata noastra....insa va spun cu mana pe inima......nu este nicio diferenta intre ea si o alta masina din clasa ei ....sau mai bine spus nu exista diferente reale care sa nu te faca sa cumperi un asemenea model repetand poate doar pretul care este unul destul de mare insa cum am spus am reusit sa o achizitionez la 18500euro un pret fff bun pt ceea ce stie si ceea ce ofera masina........este o masina care iti inspira incredere...confort....si siguranta chiar daca gurile rele spun ca are decat 4 stele.......



gata cu laudatul.....dar eu fiind CIOARAAAAA :lol: :lol: :lol: ........trebuie sa imi laud si eu puiul meu :lol: :lol: :lol:........VA URMA.......... =D> =D> =D>

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by scubli »

danny86 wrote:scubli...esti invitatul meu specila...cand ne vedem poti sa butonezi fiecare butonas....merci pt complimente ......sa sti ca nu suna delok ciudat este senzationala masina ca sa nu mai spun cati intor capul dupa ea......la bloc deja toata lumea ma intreaba ...ce....cum....cat......uau.....una peste alta este o masina super tare......
Se multumeste si abia astept :smt026 :smt026

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by Teddy »

danny86 wrote:.....la Arieseni o sa o vedeti indeaproape......
Da,am vazut-o =D> dar ce mi-a placut mie cel mai mult a fost drive-testul cu Magentisul :smt023 .M-am acomodat f repede cu masina ,senzatia super cand intra turbo in functiune =D>,directia ok ,suspensiile parca mai moi decat la Cee`d-ul meu :lol: ,confortul este pe masura ptr. o limuzina =D> ,despre sistemul audio nu spun nimic ca am vrut sa aud cum toarce motorul :) si chiar mi-a placut :smt023
Felicitari ptr. masina ai facut o alegere buna :wink:
Drum bun sa o folositi sanatosi si fara incidente =D> :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

danny86

Re: Jurnal de bord Kia Magentis 2.0 DSL EX 6MT-full options

Post by danny86 »

merci Teddy......asteptam urmatoarea intalnire sa ne vedem nu de alta dar trebuie sa auzi si sistemul audio :lol: :lol: :lol: :lol: asa ca vezi sa fi prezent [-o< [-o< [-o<

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”