Buggyba's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Buggyba's

Post by buggyba »

@crispisu - mulţam de urare, sigur s-a speriat mititica :lol:

@rayman - manopera facturată 2,5h revizia + 0,53h (!) testul de frână şi amortizoare; azi am fost iar pe la ei pentru ITP şi era un "fellow cee'd-er" care tocmai făcuse prima revizie, cost puţin peste 600 ron, diferenţa principală venea din faptul că lui i-au făcut acest test de la prima revizie (mie nu mi l-au făcut anul trecut şi costul reviziei a fost 466 ron). Deci testul ăsta e o abureală să-ţi mai tragă un ban din buzunar.Şi apropo de durată, prima revizie a durat 45 min după ceas. Bag sama că i-a prostit criza...
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Buggyba's

Post by buggyba »

it's been a while...cum zice romanu' :)
de la ultima trecere pe-aici, am mai facut o revizie, tot la Neoserv, nota mai buna de data asta. Totusi, am revenit in scris la nea jurnalescu pentru ca negruza s-a incaltat cu 4 bocancei Goodyear UG 7+, oferta la Selgros 285 ron, DOT 2210. Asteaptam ninsoarea mai ceva ca aia mici :D.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Buggyba's

Post by buggyba »

Bifat revizia de 60000 km...la 50000 km, dar trecea anul.

Piese cumpărate :

1. PLACUTE DE FRANA PUNTE FATA - ATE = 195 lei
2. FILTRU POLEN = 60 lei
3. FILTRU AER = 40 lei
Total 295 ron.
Nota 10 pt AutoMarkt !

Cost revizie : 485 ron (revin cu detalii pentru că nu am hârtia la mine, dar în principiu ulei, filtru ulei, lichid de frână, un bec, manoperă revizie, manoperă schimbat plăcuţe fată - cele de spate arătau f bine).
Durată : 1,5 h.

Nota încă nu o dau pentru că trebuie să verific dacă mi-au schimbat filtrul de benzină. Oricum, revizia a 5a o voi face tot la Neoserv Ploiesţi.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”