Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

saptamana asta cat am fost in concediu am reusit sa vopsesc si eu etrierii!!! asta este rezultatul:

http://img200.imageshack.us/gal.php?g=image020h.jpg

Urmeaza folie pe geamuri cu exceptia parbrizului. ZoneProtect sa se pregateasca :)).

In alta ordine de idei masinutza a ajuns pe la 4300km toti fara probleme. Stresant este doar stik-ul care la drum lung se opreste si intra automat pe radio. A mai patzit cineva ? Stiu ca aveti multi probleme cu stick-ul, dar nu inteleg de ce merge iar apoi se opreste (si numai la drum lung). O sa incerc sa schimb stick-ul sa vad diferenta.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

pozele au fost facute cu mobilu + masina foarte murdara..:( de la drumurile pe autostrada :( recomandati vreo spalatorie buna, care scoate si petele de la insecte?
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Salut baietzi...vin cu noi posturi si suparat...:( Problemele de la culoarea SO RED se pare ca m-au ajuns din urma..Dupa cateva puncte exfoliate pe capota (noroc cu alpinad k mi le a aratat :)) ) am gasit o bucata de vreo 10 centimetri exfoliata de pe eleron. :(( Arata de park m - am decojit eu dupa prea mult stat la soare...Doar ce i-am facut baitza si mi a sarit chestia asta in ochi de zici k nu e adevarat...

Se pare k trebuie sa urmez sfatul lui alpinad sa dau o tura pana la service sa le revopseasca (capota + eleron) cine stie..poate pana atunci mai imi apar! O sa pun si 2-3 poze maine cu nebuniile astea :(
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Am uitat sa zic ca in rest masina merge ca in prima zi..doar usor peste 9500 km a implinit. In weekend viziteaza si azuga, probabil luni la service pt programare la vopsit. Are cineva detalii de pasii care tre sa i urmezz? sau doar trebuie sa ma duc peste ei..sa constate si sa o bage in service, iar in 2 zile o iau?
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rayman »

Pai suni la ei, iti programezi o vizita, apoi ei acolo fac constatarea si o sa iti faca o alta programare pentru vopsit. Poate daca esti norocos sa le poti lasa masina chiar atunci, dar eu nu cred, ca mereu mi-au zis ca sunt f ocupati.

Bafta si succese!
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by dulaul »

Sa o porti sanatos cati mai multi km =D> Chiar arata misto in So Red si cu etrierii vopsiti, bravo. Unde ai facut aceasta operatiune? Cat a costat si cat a durat?
Cat priveste stick-ul incerca sa-l schimbi, poate PRO cere unul de 4 GB care sa ieftinit nesimtit de mult :mrgreen:

Bafta !
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Hai multumesc. Ma duc luni la ei pt constatare sa vedem ce imi zic.

@dulaul - etrierii i-am vopsit acasa cu fratele meu..mai mult el :lol: In privinta costurilor pot sa mentionez un tub se spray de vopsit rosu 22 lei. (nu mi-am luat spray special pt etrieri sau tobe, cu toate k e indicat la temperaturi ridicate). Pana acum nu s-au decojit sau ceva..sunt k in prima zi! :) Pe langa spray mentionam ziarele vechi si berea rece!!

Stick-ul nu l am schimbat, face figuri doar la drumuri lungi, iar dak cam tel si suna langa stik iar se intrerupe si nu mai citeste de pe el...:(
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Facem un mic update..pe langa cel din rubrica ACCIDENTE :lol: . Maine trebuie sa primesc vestea daca a venit butucul si eventual ca am diresctia buna ca sa pot ridica masina...

Cadou de craciun..daca o sa am masinuta o sa fie un nou look..grila si capota schimbata..ceva in genul pozei.

Image

Acum sa vedem ce o iesi..
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rayman »

tare tuning-ul, dar capota vine cu totul peste faruri, sau e cu pleoape?

Si proiectoarele o sa le schimbi? :D vad ca in poza masinutza "face cu ochiul" dintr-un proiector :)
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Estetic vb ledurile dau mult mai bine ca farurile de ceata...Am lasat-o cu un proiector pt a putea face o comparatie intre cele 2. Iar capota vine peste faruri..nu prea imi plac pleopele si as vrea ceva intreg, sa para din fabrica!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Am facut in sfarsit un update la poze! Sunt chiar si pozele facute de cei de la IMG cu piesele schimbate in urma accidentului. Masina merge brici. De cand am scos-o din service am dat o tura buc-cta si cta buc... Pe autostrada k noua!! Asa k apelez cu incredere la IMG, pentru orice problema de service as avea.

Acum urmeaza sa vedem cum fac sa aduc Pro-ul la look-ul postat putin mai sus.. Astept cu nerabdare, dar sa treaca zapada.
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

Fratilor nu mai scapam de iarna asta? Am profitat k s-a oprit ninsoarea si am iesit la dezepezit :P . Nu mi a venit sa cred cum sunt masinile..se putea si mai rau oricum.

Km asa aratau .. :lol:

http://picasaweb.google.com/rrazvanpascu/SnowDay#
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by quelloo »

Pai ziceau baietii ca mai dureaza pana maine ninsoare. :D Oricum vad ca stai bine ca ai masina aproape de soseaua principala unde totusi se mai da cu ceva pe cand eu daca vreau sa ies cu ea trebuie sa dau cu lopata 300 de metri ca e 30 de cm zapada printre blocuri. Bafta
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

La a mea am renuntat.. mai ales cu cauciucurile de vara :lol: Ibiza in schimb e tanculetz...merge tzais!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pro'Ceed 1.6DSL, STYLE - furia rosie :))

Post by rrich »

N am mai scris de cand s a topit zapada in topicul asta :( . Dau vina pe timp..nu am deloc. Se aproprie aniversarea de 1 an a pro-ului!!! Pe 14 aprilie face un an..a sarit deja de 15.000 km ! Saraca a petrecut lejer 2 luni in service o data din vina mea odata nu! Dupa repriza cu accidentele am dat o fuga si la MyT unde baietii au remediat mici defecte precum furtunasele de la instalatia lichidului de parbriz si ceva pe la instalatia electrica, tot ramanea aprins martorul de Airbag!

Multumesc MyT-ului pt ajutorul acordat si promptitudine. Alta treaba acuma ca am presiune maxima in instalatia lichidului de parbriz :lol: .

Cand e spalata imi dau lacrimile culoarea e fantastica!! In schimb e ciuruita pe capota si eleron! A sarit lacu de nu i adevarat!! Asta trebuie sa rezolv acum ca a venit primavara!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”