Abyss blue-perioada unui incepator

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Abyss blue-perioada unui incepator

Post by shtirlitz »

Image Image Image Image Image
Image

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Felicitari pentru achizitie, maine poimaine apare tre sa apara si a mea.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Am fost cu un prieten la Klado sa ma ajute cu adusul. sunt incepator de 5 ani si de atunci nu am condus. Nu am vrut sa risc, nu am fost niciodata la o benzinarie. Am incercat sa ma urc eu dar imi tremurau picioarele de emotii. Abia cand am ajuns acasa am urcat eu si am facut cateva cercuri prin prejurul blocului si in parcarea de la un supermarket. Prima impresie a fost ca trebuie sa am tot timpul piciorul pe frana. Fata de ce am condus cu ani in urma asta e racheta. Iar frana o tine prea abrupt, adica la o frana ma duc in fata.
Puteam s-o ridic ieri, dar m-am ocupat de asigurari. Ma anuntase sa aduc 180 ron pt numere si 180 pt pachetul legislativ. Insa am achitat doar 180 pt numere deoarece pachetul legislativ era inclus in pretul masinii si era 35 euro. Am primit bonus un breloc si o borseta cu marca kia. Are aparent toate optiunile pe care le-am solicitat. Speram totusi ca ei sa greseasca si s-o gasesc si cu USB la care renuntasem. Nu am nici scrumiera, nu am optat. Acolo e un spatiu de depozitare acum.
Acum principalul "dusman al masinii" este baietelul meu de 2 ani jumate care a inceput sa apese butoanele sa urce incaltat peste tot, mai avea si o acadea in mana. Vroia s-o demonteze probabil, ca pe jucariile lui.
Asta e pe scurt.
aa era sa uit, sotia luni a picat a 3 oara la scoala de soferi si n-are rabdare s-o testeze. Nu i-am permis deoarece nici eu nu-s mai bun. o sa ies in week-end la plimbare sa mai invat cat e traficul ami lejer.
P.S. Nu mi sa oprit decat o singura data motorul. :D
La plecare tocmai adusese una gri. si in parcare era tot una gri
Image

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati cat mai mult de ea! Iar ptr sotia ta ... sa se bucure si cat mai repede de ea :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Felicitari. Excelenta culoarea masinii. Sa o folositi sanatosi milioane de km. Sotia mea nici nu a facut scoala de soferi si ma streseaza cu "dreptul" de a o conduce.
Drum bun si sa va bucurati de ea.Merita. Este o masina deosebita. Numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Eu tre sa iau un pistongray, zici ca era una in parcare si a mai venit una cand erai acolo ?
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Multumesc la toti!
Image

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

bibiloi wrote:Eu tre sa iau un pistongray, zici ca era una in parcare si a mai venit una cand erai acolo ?
Da. Sper sa fie una a ta.
Image

daniesta
Posts: 46
Joined: 09 Sep 2007, 18:44
Auto:
Location: Bucuresti

Post by daniesta »

Sa-ti stapanesti sanatos Samantza, super culoarea, jde mii de km fara probleme, si baga mare si plimba-ti familia si lasa emotiile acasa :D
Kia Ceed So Red 1.4 LX plus optionale;
PH-25-DEO
Jurnal de bord aici
Album Foto

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Post by bosch »

Felicitari ! Sa o stapiniti sanatosi ! O fi avind Junioru' saminta de sofer ...
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Offff ! fratele meu de suferinta,eu de-abia acum fac scoala(am doar 4 sedinte la activ)si azi mi s-a pus un carcel la picior de radea instructorul de mine.E bine ca fac scoala pe un Golf 5,nu stiu de ce imi face impresia ca ceed-ul o sa se comporte cam la fel.Nevasta a facut si ea scoala si a picat la sala,luni are din nou.Noroc cu juniorul,care a luat examenul din prima si acum conduce de zici ca are carnetul de un an :D Deci,sa vina samanta,ca are cine sa o conduca !Scuze de OT,dar e bine cand vezi ca mai ai colegi incepatori.Felicitari pt masina,arata splendid,sa o stapaniti sanatosi :D .
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

shirlitz felicitari pentru masinuta ! :lol: arata super culoarea :shock: inspirat aii fost cind ai ales-o....OT:am si eu examenul joi pe 4 pentru carnet si dupa aceea prima fuga o dau la oz maraton pentru un drive test...Sa o stapinesti sanatos si fara probleme si alte necazuri!inca o data i love your colour!!! :lol:

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

evilknievil,bafta la examen,pe la voi tot asa de aglomerat e traficul,ca pe la Constanta ?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

OT:Malte si tie bafta!Traficul variaza de la zi la zi ,in special lunea e moarte pe sosea!In plus Solomon s-a apucat de schimbat conducte in tot orasul asa ca ai noroc daca pe anumite portiuni de drum ajungi la 60km/h!In rest bara la bara aproape pe toata Calea Bucuresti(e un bulevard)15-35km/h maxim!stai si 3-4 min la semafor! :lol: Acum on topic:shirlitz inca o data felicitari si asteptam primele impresii de la tinee!Si succes sotiei !!!!! :D

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Inca odata multumesc pentru felicitari.
Mai adaug ca avea 9km la bord. Consumul inca nu stiu care e, dar in timp ce veneam aparea pe computerul de bord 9,5. asta fara AC Nu stiu daca in momentu ala sau mediu. Inca nu am citit manualul de utilizare.
Bafta la toti care au examene si succes celorlalti incepatori. Curaj, pentru ca si eu am nevoie.
Ma uit la ea din 5 in 5 minute. Aseara in schimb sa gasit un "futbolist" care a scapat de vre-o cateva ori mingea pe masina mea. Am simtit ca da in mine. Am urlat la el ca daca mai da odata il pun sa mi-o spele. Aveam impresia ca de sus se vad urme de minge pe ea. Azi nu le mai vad, probabil se reflecta ceva. Ce vreti? paranoia :D . Tre sa-i gasesc alt locsor mai departe de fotbalisti. O sa ies probabil putin cu ea in seara asta si mai mult maine si duminica pentru ca mai am de lucru.
Last edited by shtirlitz on 28 Sep 2007, 12:33, edited 1 time in total.
Image

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”