Ceed 1.4 109 cp Black

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
satto
Posts: 76
Joined: 26 Aug 2008, 13:13
Auto:
Location: Galati
Contact:

Ceed 1.4 109 cp Black

Post by satto »

daca tot a facut a mea "bestie" un an astazi...m`am gandit sa incep si eu un jurnal de bord :D
coincidenta a fost sa ma programeze astia la prima revizie tot astazi :) partea rea a fost ca nu eram in gl si a trebuit sa ma trezesc la 7 dim si sa plec spre galati sa ajung la revizie :( nu am avut decat vro 150 de km pana in gl...dar mashina trebuia spalata...eu sa fac un dush...sa mai si mananc...si sa iau si banii de revizie ca ii uitasem acasa :lol:

acum am venit de la ena de la prima revizie
a durat toata treaba 1.30 ore cu programare facuta de sapt trecuta pentru azi la ora 11...am ajuns acolo la fara 5 iar la si 10 era masina in service, au schimbat filtru de ulei,filtru de aer,ulei...si inspectia de rigoare(lista de verificare service)acum nu am cum sa stiu daca au inspectat chiar tot...ca na..nu am coborat sub mashina cu mecanicu sa vad la ce se uita...dar stateam cu lista langa mashina si il intrebam ce tot ce scria pe lista...chiar am ramas surprins placut desi nu ma asteptam sa fie asa :)
totalul reviziei 468 RON
dar... (normal ca exista si un "DAR") am ramas uimit cand am ajuns acolo si am predat mashina. ce imi zice nenea care a preluat`o: "stiti ca nu mai aveti garantie la vopsea...nu?"...la care am ramas uimit si l`am intrebat de ce asa...raspunsul: "multe zgarieturi"...ma uitam la el ca bou`n balta! adica eu ar trebui sa imi pun cortu langa mashina si sa o pazesc de prosti care`mi ating mashina cand deschid usa sau ca mai vine cate unu si`mi face o "fericire" cu ceva ascutit?!
toate fiind zgarieturi minore in afara de una cam de vro 15cm langa farul din dreapta unde a trecut careva cu o cheie si ciuda multe de a vrut sa vada cum arata tabla nevopsita la ceed
Renault Laguna III 2009 2.0 cdi
ex Kia Cee'd 1.4 GSL best Black Pearl 2008

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: Ceed 1.4 109 cp Black

Post by onix »

Pana la a 10-ea revizie sa nu mai ai nici cea mai mica zgarietura :smt023
Image

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Ceed 1.4 109 cp Black

Post by Nesta3 »

cum adk frate "nu mai aveti garantie p vopsea"?pai d asta exista "garantie" si casco(pt vopsea)...pt zgarieturi...o gasesc zgariata...ma duc la casco si p urma vin si tu trebuie s o faci....k nu platim atat p an la casco doar s auzim c ti-a spus tipul tie... :| [-X
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

satto
Posts: 76
Joined: 26 Aug 2008, 13:13
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Ceed 1.4 109 cp Black

Post by satto »

Nesta3 wrote:cum adk frate "nu mai aveti garantie p vopsea"?pai d asta exista "garantie" si casco(pt vopsea)...pt zgarieturi...o gasesc zgariata...ma duc la casco si p urma vin si tu trebuie s o faci....k nu platim atat p an la casco doar s auzim c ti-a spus tipul tie... :| [-X
pai asta ma mirat si pe mine...ca alta solutie nu vad decat ori sa imi iau mashina in pat cu mine(dar se supara iubita :lol: :lol: :lol: ) sau sa imi pun cort langa masina si sa o pazesc (si aici iar intervine iubita suparata ca stau mai mult cu mashina :lol: )
Renault Laguna III 2009 2.0 cdi
ex Kia Cee'd 1.4 GSL best Black Pearl 2008

satto
Posts: 76
Joined: 26 Aug 2008, 13:13
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Ceed 1.4 109 cp Black

Post by satto »

onix wrote:Pana la a 10-ea revizie sa nu mai ai nici cea mai mica zgarietura :smt023
sper sa fie asa...dar nici casco nu te fereste de prostia altora :wink:
Renault Laguna III 2009 2.0 cdi
ex Kia Cee'd 1.4 GSL best Black Pearl 2008

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”