So Red SW in Brasov

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: So Red SW in Brasov

Post by scdvv »

dulaul wrote:Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km.
Dupa ce ti-au desfacut cei de la service bordul nu ti-au aparut greierashi? :roll:
Pentru poze, fa-ti un cont pe picasa, e cel mai simplu, asa o putem vedea si noi pe frumoasa ta :mrgreen:
Multumesc ptr urari!
greierasi nu-s, desi "operatia" a fost pe cord deschis - vezi foto, am reusit sa le pun pe net
http://picasaweb.google.ro/contact.florin
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: So Red SW in Brasov

Post by doringvd »

de regula greierasii apar de la drumurile noastre dragi, gropi, denivelari...etc
in Brasov nu ai de ce sa-ti mai faci griji, cam toate drumurile sunt asfaltate inclusiv cele marginase!
drum intins ..fara evenimente!
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: So Red SW in Brasov

Post by scdvv »

Am vazut azi 11.Sep deci inaintea lansarii oficiale noul FL.
Am trecut pe la MIT Baneasa si tocmai descarcau la ele... am pus poze si filmulet pe
viewtopic.php?f=3&t=6866&p=125391#p125391

Ca si o concluzie imediata, fara sa intru in masina este ca nu regret deloc alegerea modelului "vechi" desi si cel nou arata f bine.
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: So Red SW in Brasov

Post by scdvv »

...s-au facut aproape 1500km. Consum mediu neresetat de la livrare 6,7%. Majoritatea drumurilor sunt facute in afara localitatii si portbagajul gol si mers legal.

A aparut si a 2-a problema (dupa prima cu butonul de volum, remediata pe loc la livrare): parasolarul soferului nu mai sta rabatat! daca il intorc spre parbriz (cand bate soarele din fata) nu sta in nici o pozitie intermediara ci doar atarna cam la 45 grade (cel de la pasager e ok). Probabil maine merg cu ea la service, vroiam sa stiu daca mai este careva patit astfel...

In rest masina e super-ok, mai ales muzica de pe stick e incredibila! se aude de 3x mai bine ca la Focus (mai ales ca acesta nu "vede" mp3 :( )

Am fost si la prima intalnire clubKia.BV, dar nu m-a impresionat; nu s-a vorbit absolut nimic de stikere, nici de flyere, nici de coloana, nici de carduri, desi am fost vro 3-4 participanti first-time :?:
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: So Red SW in Brasov

Post by dulaul »

Si mie mi sa intamplat astazi dimineata aceeasi problema cu parasolarul. Intr-un final si-a revenit. Te rog sa ne tii la curent cu problema asta daca ti-o rezolva in service.
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: So Red SW in Brasov

Post by crispisu »

[quote="scdvv]Am fost si la prima intalnire clubKia.BV, dar nu m-a impresionat; nu s-a vorbit absolut nimic de stikere, nici de flyere, nici de coloana, nici de carduri, desi am fost vro 3-4 participanti first-time :?:[/quote]
Nu am idee de ce nu s-a discutat nimic...poate cei mai vechi au banuit ca toate lucrurile sunt clare pt toata lumea. Imi pare rau daca ai ramas cu nelamuriri, dar ti le pot lamuri eu cand vrei pe pm sau mess (id: crispisu)
O zi buna

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: So Red SW in Brasov

Post by dulaul »

scdvv wrote:Am fost si la prima intalnire clubKia.BV, dar nu m-a impresionat; nu s-a vorbit absolut nimic de stikere, nici de flyere, nici de coloana, nici de carduri, desi am fost vro 3-4 participanti first-time :?:
Eu cred ca aceste intalniri nu se fac pentru a "impresiona" pe boboci. Daca nu te-au intrebat/discutat ei de ce nu ai deschis tu acest subiect, banuiesc ca nu te-a oprit nimeni, nu? Eu spun ca data viitoare sa te "iei de un veteran" si poate afli si tu ce te intereseaza :mrgreen:

Bafta !
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: So Red SW in Brasov

Post by doringvd »

scdvv wrote: Am fost si la prima intalnire clubKia.BV, dar nu m-a impresionat; nu s-a vorbit absolut nimic de stikere, nici de flyere, nici de coloana, nici de carduri, desi am fost vro 3-4 participanti first-time :?:
Din pacate, asa cum am povestit si in topicul dedicat intalnirii care tocmai a avut loc, nu am reusit sa discutam chiar cu toti, nu puteam sa ne adunam toti in mijlocul pravaliei, de regula discutam toti, inainte sa urcam sau dupa ce cobaram din local cum s-a intamplat pana la urma , doar ca de data asta s-a intamplat dupa, inainte am incercat sa prindem ceva mese sus (oricum se pare ca localul era gol - deci inutila initiativa noastra ) astfel ne-am adunat pe rand.
De flyere si carduri am spus la inceput : "nu au sosit" iar legat de stickere s-au impartit si chiar stickerit cel putin una dintre masini,
De coloana nu prea avem ce discuta atata timp cat nu avem inca stabilit un traseu, asteptam inca satabilirea si autorizatia necesara pentru coloana. Cand o sa stiu ceva sigur, o sa stiti si voi.

A...si aceste intalniri nu sunt facute sa impresioneze "bobocii" (sa-l citez pe dulaul) pentru ca noi nu suntem veterani, suntem deschisi pentru oricine, legat de orice discutie/ionformatie, din cate imi aduc aminte ai plecat mai devreme..eu mi-am dat seama tarziu de fapt la sfarsit care cum erau mai noi si ce nik-uri au , dar puteai sa ceri un sticker cand ai plecat...te stickeream imediat.
Oricum eu iti stau la dispozitie , ai telefonul meu in semnatura, poti sa-mi trimiti mail sau PM oricand ai nevoie de vre-o informatie sau ajutor..in trafic/forum..etc :wink:
Cum spuneam si in semnatura, fluturasii gasesti la mine sau la Martax...daca vrei sticker, la fel ma suni si stabilim unde ne intalnim.
Numa bine si sper ca data viitoare sa ne luam revansa :D
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: So Red SW in Brasov

Post by scdvv »

OK, multumesc.
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”