Kompass Blue by Florinhim

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Kompass Blue by Florinhim

Post by florinhim »

Salut,

Se pare ca am ajuns de partea cealalta a baricadei in sfarsit. Am ridicat masinuta aseara de la Mit Baneasa. In ciuda celor spuse pe forum despre Alexandru Preda, cu mine a fost super ok. E adevarat ca am stat cuminte si am asteptat masina insa de cate ori a avut cate o veste m-a sunat si mi-a spus. Se pare ca si promisiunea pe care a facut-o la inceput cu privire de data sosirii masinii a fost ok pana la urma. In fine, destul depsre detalii neconcludente.
Masinuta avea 7 KM la bord cand am ridicat-o. Se vedea ca nu era spalata dar nu era nici murdara. Am platit 100 Ron pt numere rosii, am luat cartea masinii (in ro si eng), cert de garantie si restul si am plecat in tromba spre Lukoil (chiar sunt curios daca e cineva dintre cei care au ridicat masina din Baneasa care nu au alimentat acolo). Aaa, masina avea presuri cand am ridicat-o. :o
Cu toate ca am facut un drive test in Iulie cand am platit si avansul acum masina mi se pare foarte mare. Ma refer la partea din fata si in special la bord. Am condus in SUA timp de 1 an o Mazda 626, care nu se compara la marime cu Cee'd ul si tot mi se pare mai mare asta (mi se pare ca nu vad partea din fata dreapta cand conduc). Poate e numai prima impresie pana ma obisnuiesc eu.
ce am remarcat: cutia de viteze merge putin cam greu in special in viteza I, scaunul pasagerului din fata se misca greu, oglinzile foarte mari insa cu o vizibiliatte super buna, luminile de bord nu sunt suparatoare, sistemul audio super ok.
Am facut RCA si Casco la Omniasig-303 Ron respectiv 686 Eur (fransiza 10% furt total si dauna totala).
Cam atat la prima impresie. revin cu poze si mai multe detalii in weekend dupa un drum la Ramnciu Valcea.
Ne vedem in trafic si pt cei acre inca asteapta: asteptare usoara.
PS: Masina venise de fapt pe 8 Oct insa mi-a spus dealerul ca au fost ocupati cu SIAB-ul. In curte cred ca mai erau in jur de 30 de Cee'd uri de toate culorile gata pt clienti. Am intrebat de curiozitate daca au vreo masina pe stoc pt livrare imdeiata si mi-a spus dealerul ca nu au si nici nu cred ca vor aduce masini pe stoc prea curand. Cica se vand ca painea calda. de ce oare...... :lol:
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Locatie, Bucuresti, nu-i asa?
Felicitari si sa te bucuri de masina asa cum facem toti posesorii de Cee'd pentru ca e o alegere buna.
Despre Luk-ul de la Baneasa cred ca baietii de acolo stiu sigur cate Kia s-au vandut functie de Numarul provizoriu si ca vine sa faca plinul. :P
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Felicitari @florinhim. Inca un posesor the other side of the road. Enjoy! Drum bun alaturi de cei dragi. :)
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Post by scosmin »

Milioane de kilometri fara incidente! S-o stapanesti sanatos!
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

mpatachia
Posts: 96
Joined: 29 Jul 2007, 15:25
Auto: Kia ceed
Location: Ilfov

Post by mpatachia »

Felicitari!! Mii de kilometri fara probleme. La Omniasig eu am primit o oferta la CASCO de 580 eur, fara fransiza :shock:
Ceed Best Mars Red

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

Hehehe, se inmultesc Kompass Blue-urile!!! Frumoasa culoare!

Felicitari! Si numai bine.

Vad au inceput sa apara si masinile de iulie.
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Re: Kompass Blue by Florinhim

Post by pompilius »

florinhim wrote:Salut,
In ciuda celor spuse pe forum despre Alexandru Preda, cu mine a fost super ok. E adevarat ca am stat cuminte si am asteptat masina insa de cate ori a avut cate o veste m-a sunat si mi-a spus. Se pare ca si promisiunea pe care a facut-o la inceput cu privire de data sosirii masinii a fost ok pana la urma.
S-o stapanesti sanatos di s-o foloseti sute de mii de km fara probleme!
Cat despre comportamentul domnului Preda inclin sa cred ca se ia dupa fata omului :o ,eu fiind un tip ma urat si mai provincial(gen Remes ca tot se vorbeste acum despre asta). :D :D
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Post by florinhim »

Mersi mult tututor de urari.
Dupa un drum la Rm Valcea numai pareri de bine. Consum mediu exact 6.1 in conditii de rodaj (max 3500 rot sau 120km/h). Nu va mai plictisesc cu ce mi-a placut ca sunt aceleasi chestii care plac la toata lumea. Ce sa mai: masina e reusita.
Niste poze dupa cum am promis (Militari, Str. Cetatea de Balta):
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

felicitari pentru masina. e frumoasa foc culoarea nu degeaba am ales-o si eu :P
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

felicitari... :lol:
mai sunteti multi.. :P :wink:
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

felicitari si la multi ani fara evenimente!
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”