Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by quelloo »

frumos frumos :)
io tot sper ca incepe iarna totusi :p
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by bondalicir »

de acum ce rost mai are... daca vrei sa mergi la ski mergi la bansko ca acolo e zapada pana in aprilie...
groaznic zgomot fac anvelope astea de vara, e normal ca sunt dot 2009, caut o oferta acum sa le schimb ca nu le suport.
btw am cerut o oferta de discuri si placute spate ate si am primit oferta 451 de lei. cum vi se pare? mi e mi se pare super pret, doar ca am verificat si mai merg vreo 10000 discurile si placutele astea si acum am alte cheltuieli in program...
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by quelloo »

nu m-am mai uitat la preturi recent dar eu anu trecut in mai, am dat 554 pe setul de discuri si placute spate, deci... :)

la bansko io unu nu mai merg. pun mana si strang cu 35-40% mai multi bani si merg in austria la mama lor ca e prea mare loteria.
la sfarsitul lui ianuarie skiai pe rau (8 grade la umbra la 2100m ) - si au fost nori doar in prima zi.
de servicii nici nu mai zic (daca nu vorbesti ruseste te scuipa-n fata cum te prinde), toate notele la restaurant trebuie verificate cum trebuie ca in 80% din cazuri mai adauga ceva de la ei in chirilica de zici ca a mai mancat o persoana, preturile nu mai sunt asa mici cat sa justifice bataia de cap, si buba cea mai mare, cozile la gondola dimineata imi strica tot cheful.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by Nesta3 »

Transalpina ski resort :D
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

belghiru
Posts: 101
Joined: 22 Dec 2010, 21:35
Auto: 2008, C'eed SW
Location: Bucuresti

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by belghiru »

bondalicir wrote:btw am cerut o oferta de discuri si placute spate ate si am primit oferta 451 de lei. cum vi se pare? mi e mi se pare super pret, doar ca am verificat si mai merg vreo 10000 discurile si placutele astea si acum am alte cheltuieli in program...
Am cumparat anul trecut pe 18 martie cu 545 spate si 548 fata.
C-Apostrophe-D SW 1,6 crdi piston grey

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by bondalicir »

daca vorbim tot de ate inseamna ca 451 e un pret f bun.
quello, eu la inceputul lu februarie am prins vreme perfecta. in rest e asa cum spui tu, dar maca e ieftin... nu ai ce compara cu austria si chiar si cu romania. coada de la gondola intradevar e cam nasoala dar noi mergeam pe la 12.30 si nu mai era, ca nu avem noi conditie fizica de 8 ore de ski pe zi... si nu e numai 35-40% in plus in austria, este dublu... eu cu 335 euro am stat 7 noppti demipensiune 4 stele, conditii decente, nu erau ele chiar 4 stele dar pertotal la banii aia mai mult decat ok. si am stat la 1.4 km de partie deci nu departe... sa te vad eu in austria... la ce pret gasesti cazare... (sa imi spui si mie ca si pe mine ma bate gandul)
nesta - transalpina suna promitator dar probabil peste 10 ani. acum nu ai nimic - cazare, infrastructura, servicii,.... si ce mai vrei tu
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by quelloo »

dap, de ATE vorbeam, deci e pret bun (dupa 10 luni se prezinta bine ale mele dar nici n-am mai mers asa mult ca in alti ani. doar vreo 15-16000 km de atunci)

la faza cu skiul in Bulgaria am dat 2500 lei aproximativ cu totul (6 nopti cazare si 5 zile ski) - (24-30/1/2016 - perioada)
675 lei a fost skipass
700 lei cazare pt mine la hotel de 3 stele cu mic dejun (nu se putea manca, era oribil totul inafara de niste crenvursti prajiti care era fresh, dar nu ma trezeam mai devreme numai pt aia :P)
250 lei tot drumul cu toate taxele si motorina (500 a fost in total dar eram 2 in masina)
150 lei cumparaturi pt mic dejun in camera si ceva dulciuri pentru partie
restu de aproximativ 700 lei pe mancare seara si la pranz. (nu prea am baut tura asta decat o bere la fiecare masa)

pentru Austria cu un an in urma, am fost in Mayerhofen si costul meu a fost de 3700 lei aproximativ (7 nopti cazare in Mayerhofen si una la Nadlac + 5 zile skipass) (7-14/2/2015 perioada)
900 lei skipass (pe toate zonele nu numai zona Mayerhofen)
800 lei cazare pt mine (50 lei locul meu in dubla la Nadlac + 750 lei cazare 7 nopti fara mancare intr-o pensiune de la marginea Mayerhofen - mult mai luxoasa si frumoasa camera decat in bulgaria (am avut noroc aici ca multe sunt doar cazare de baza in stil tirolez normal dar curate)
650 costuri drum de persoana (tot 2 in masina) - in total am facut 3350 km
1350 lei costuri cu masa/bautura si distractia (in 2 seri am mancat pe banii altora si nu i-am trecut aici, dar am facut si sanie intr-o noapte cateva ore si 2 iesiri la aquadome)
Avantaje in ochiii mei. (sunt cam prea de tot cu ski-ul eu si ma dau de cand deschide pana la ultimul telescaun)
- cozi inexistente in comparatie cu Bulgaria si Romania
- modul cum esti tratat e mult mai ok
- bautura mai ieftina (Jagger-u in principal) :p
- mancarea pe partie la acelasi pret dar mult mai buna si mai diversificata
- f multe zone de ski si partii incat sa nu trebuiasca sa te dai pe aceeasi partie de 2 ori
- activitati apre ski (tubing, sanie pe sine, sanie pe partii noaptea - costa intradevar dar la cat sunt eu de zgarcit m-as intoarce numai pentru asta; aquadome...)

chestii care nu mi-au placut:
nu vorbesc toti engleza sau franceza si eu sunt limitat la astea 2 :P
ca sa schiezi pe partiile cu nocturna, platesti in plus :( destul de mult dupa parerea mea si am decis ca nu se merita (in Italia era inclus in skipass-ul normal)

hai ca deja ti-am contaminat jurnalul. daca vrei iti trimit linkul cazarii.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Pro Ceed FL 1.6 DSL Style - Whitey

Post by bondalicir »

Gata am trecut si de 100000km fara probleme. Am luat si discuri si placute spate ate cu 451 de lei dar le montez peste cateva mii de km cand se tocesc de tot placutele. In rest motorina si lichid de parbriz.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”