Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Folia este DRK,de la Alfaromtrans.ro,si a fost montata in service autorizat,pe spate am pus 85% autorizata iar pe fata 50%,neautorizata(pe fata nu se poate pune legalizat,deoarece geamurile sunt deja cu tenta si au transparenta de 70%,merge pus doar la Logan,Dacia 1310 etc),am 3 ani garantie la folie si 1 an la montaj,pret 200 ron spatele si 100ron fata. :) .Cu scaunul eu cred ca ma duc la Neoserv pana la urma,ca pana ajung eu in Bucuresti...Scaunul pe fata aproape ca nu se mai rabateaza deloc :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by d3xt3r »

Peste 50% mai vezi ceva noaptea? :?

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Cu 50% pe fata vad perfect,si in spate vad aproape perfect,nu sunt diferente asa mari.
Poze: http://picasaweb.google.com/VladCosmin8 ... ferPicture# 8)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Pffff...n-am mai scris pe aici de mult.Nu prea am mai facut prea multe la masina,mi-am schimbat jantele cu unele pe 16(Aluette 7,5 ET35) si anvelope 205/55 R16,insa parca mi-as dori sa achizitionez un 205/50,insa vedem la anul.Mi-am pus leduri in faruri,numar,plafoniera si lampa de lectura din fata,in interior am lumina foarte puternica,parca e zi,daca deschid usa lumina bate 2-3 metri pe asfalt :lol: ,am vopsit etrierii rosii,si am dat suportii de numar jos.In iarna asta as vrea sa aschizitionez un set de lupe cu xenon pentru faruri,si probabil arcuri sport.Probleme 0,si asa sper sa si ramana.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Am montat lupe Bixenon Morimoto cu xenon 6000K si drosere slim.Am o problema,becurile au un flicarit slab,parca ar juca niste luminite in lupa,si pe asflat se vede acest flicarit,nu rau,dar se observa,oare sa fie de la drosere sa nu fie ecranate sau de la becuri?In schimb sunt foarte multumit de lupe,lumineaza foarte bine,fara umbre si nu orbesc deloc. :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by clrandrei »

Salut,

Merita? Chiar e o diferenta mare in cele normale si cele care le-ai pus acum?
Cat te-a dus investitia?
Sunt omologate RAR?

Sa le folosesti cat mai mult si fara incidente,
Andrei
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Pai acum chiar pot spune ca am lumini la masina,e diferenta ENORMA,lumineaza foarte bine,fara pic de umbre,si nu orbesc deloc indiferent de cum le-ai privi sau regla,clar merita investitia,insa e enorm de munca sa le desfaci,cred ca m-am chinuit vreo 6 ore sa le desfac doar,de montat de monteaza super simplu.Pai lupele au fost 230 ron,si mai ai nevoie de un Kit xenon H1(drosere+becuri).
Omologate RAR nu sunt,ca sa ai xenon cu lupa ai nevoie si de spalator si auto leveling,d'aia costa la o masina vreo 1000 si ceva de euro instalatia stock. :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
cristioprea
Posts: 69
Joined: 29 Dec 2010, 20:06
Auto: kia ceed
Location: Bucuresti/Pitesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by cristioprea »

salut,
Daca esti amabil de unde ai achizitionat lupele si montajul (cat, unde,cine).
Si inca o intrebare , se aburesc farurile acum ca ai umblat la ele. Te intreb pentru k la mine dupa ce le.am vopsit negre se mai aburesc din cand in cand.
Mersi
O seara buna

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Ti-am trimis PM sa nu se considere reclama.Lupele le-am montat eu,se monteaza usor insa bataia de cap e la faruri,greu de tot le desfaci.Nu se aburesc.cel putin pana acum,un coleg mi-a zis sa le scot capacelele din spatele becurilor ca sa nu mai am treaba cu condensul :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Am schimbat bateria cu o Varta de 56Ah,cea veche si-a dat duhul(oricum baterie mai proasta ca aia nu exista).Sper ca luna viitoare sa vin cu o mica surpriza,daca cei la care am dat comanda se tin de cuvant si o onoreaza. :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Am depistat acum o problema....cand am ajuns acasa am gasit o pata destul de mare de ulei....mai bine spus o balta,am sters si am pus o carpa curata sub masina,iar in 1-2 ore am gasit o pata de ulei cam cat o portocala.Oare nu e strans filtrul de ulei ca lumea,scapa pe la filtru pe acolo,oare de la ce sa fie?Baia de ulei nu imi amintesc sa fi dat in ceva cu ea sa se fi spart :( iar uleiul pe joja pare ok.Ceva sfaturi,ca deja am inceput sa imi fac griji :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

S-a rezolvat,cei de la service nu au strans bine busonul la ulei :shock: si in timp acesta s-a desfiletat,bine ca am vazut la timp....
Mi-am luat si arcuri sport de la FK,astept sa vina primavara sa le pot monta. :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by clrandrei »

Cat ai dat pe arcuri?
Sunt originale?

De ce le schimbi?
Andrei
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Kia Proceed 1.6 GSL,facelift,White like snow :D

Post by Minu »

Arcurile sunt de la FK,sunt arcuri sport,coboara 35/40 mm,si le schimb pt ca vreau sa mai cobor putin masina.Am dat ~190 ron cu tot cu transport.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”