cee'd vs. Astra

cmg_george

Re: cee'd vs. Astra

Post by cmg_george »

tibitu wrote:....
Da acum am o Astra G in garaj si sunt foarte multumit ca nu am picat in capcana coreenilor cu cei 7 ani de garantie doar pentru motor si transmisie.
Eu nu cred ca se compara mere cu pere... masinile sunt in aceas clasa.
5 ani garantie Bara la Bara in limita a 150.000 km, extensibila automat pentru motor si transmisie daca nu se depasesc cei 150.000 km cu inca 2 ani.

Tzepozzz
Posts: 85
Joined: 29 Oct 2008, 13:11
Auto:
Location: Ploiesti

Re: cee'd vs. Astra

Post by Tzepozzz »

si eu am avut de ales intre astra h si cee'd si am ales coreeanca datorita pretului mult mai bun. ala care a scris prostia aia pe astraclub poate e retardat(a ales Classic-ul in locul samantei )
P.S.: am si opel :D
Cee'd 1.6 Dizalake 115 PS/ Pewter Beige/ City

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cee'd vs. Astra

Post by Ogy »

de cand merele sunt mai bune decat perele ...si invers...
Astra clasic 1 / 2 are dreptate nu se compara cu kia cee'd , tehnologia de pe acea masina se mai regaseste pe actualul logan...gen tamburi spate si ce mai, e masina fabricata de acum 8-9 ani cu tehnologia de atunci...
Un lucru interesant care l-am citit pe un alt form (nu dau sursa pentru ca nu o mai stiu) domne imi iau x masina ca imi da 2 air-bag-uri si abs si ce ii mai da acolo si ARE 5 stele EuroNCAP -pei stai frate masina care a luat 5 stele avea 10 air-bag-uri ori tu daca ai doar 2 cam cata siguranta crezi ca ai ....raspuns:mai scazi si tu o stea doua :)
-super inteligent omuletul care a gandit treaba asta ...daca o sa mai gasesc acel post o sa pun si sursa.
In rest toate sunt fiare, toate ruginesc, toate iti mananca zilele, toate au probleme etc.
Si fiecare alege ce-i place sau ce isi permite....eu unul ii respect pe cei cu logan (dar nu si pe cei care se afla la bordul lor ca sunt mari soferi :) )
Toti zic de bolile copilariei -pei masina asta in afara de niste cazuri izolate pentru: troncanit directie, troncanit amortizoare eu nu stiu de ceva mai grav -care si-au gasit destul de repede rezolvarea.
Si ma oftica foarte tare faptul ca pe x forum intri si ceri o parere ca esti in dilema in legatura cu ce masina sa iti iei pentru ca esti satul de atata marlanie si pacaleleli, si ti se raspunde legat de forumul clubkia "intra acolo sa vezi de ce probleme se plang oamenii de acolo".
Chiar vreau sa stiu pentru ca sunt curios . De ce probleme va mai plangeti conducatori de masini KIA?????
Ps: gusturile/veniturile difera de aceea nu critic ce masini are fiecare.

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Re: cee'd vs. Astra

Post by psystem »

Ogy wrote:Toti zic de bolile copilariei -pei masina asta in afara de niste cazuri izolate pentru: troncanit directie, troncanit amortizoare eu nu stiu de ceva mai grav -care si-au gasit destul de repede rezolvarea.
Zi-mi te rog rezolvarea pentru "troncanit amortizoare" ca ma intereseaza si pe mine. :D

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: cee'd vs. Astra

Post by Bonzai2 »

psystem wrote:Zi-mi te rog rezolvarea pentru "troncanit amortizoare" ca ma intereseaza si pe mine. :D
Sa iti iei Astra :lol:
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

tibitu
Posts: 145
Joined: 13 Feb 2008, 20:10
Auto:
Contact:

Re: cee'd vs. Astra

Post by tibitu »

Pe mine nu m-a uimit ca omul crede ca astra clasic este peste ceed,ci ca el chiar si-a cumparat-o.Chiar nu a avut un amic sa-i spuna,ca e dilimake?Si ok,o cumperi ca-ti place mai mult,dar sa mai si aberezi in halul asta?Oricum acolo sunt si baieti cu capul pe umeri,care i-au dat imediat peste bot,ridicandu-i perdeaua de pe ocheane.Probail mitul masinii nemtesti gen cobra sau golf 2 care picau o data la 10 ani,se mentine.Cand o sa inteleaga ca nimeni nu mai are interesul sa reziste atat si datorita ieftinirii costurilor se duce calitatea....
ex : Pro ceed,machine silver,1.4
actual : Magentis 2.0 crdi

Locked

Return to “Versus”